Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Johansson OK Orion 00:29:44 5,48
2 Elin Carlsson OK Pan-Kristianstad 00:30:18 6,68
3 Amanda Berggren Tullinge SK 00:30:35 7,28
6 Aleksandra Hornik OK Kolmården 00:31:11 8,56
8 Josefin Erlandsson OK Milan 00:31:22 8,95
9 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 00:31:35 9,41
10 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:31:43 9,69
11 Andrea Svensson OK Tisaren 00:32:00 10,29
12 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:32:01 10,33
14 Johanna Öberg OK Linné 00:32:50 12,06
16 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:33:11 12,80
18 Elin Pettersson IFK Göteborg 00:33:25 13,30
19 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 00:33:27 13,37
20 Louise Lundgren Växjö OK 00:33:35 13,65
23 Hanna Müller Leksands OK 00:33:48 14,11
24 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 00:33:58 14,47
25 Sara Kindlund OK Tranan 00:34:01 14,57
27 Line Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:34:25 15,42
28 Pim Hedberg OK Pan-Kristianstad 00:34:34 15,74
29 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 00:34:46 16,16
30 Sandra Näslund Västerås SOK 00:35:10 17,01
32 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:35:22 17,44
34 Amanda Johansson OK Orion 00:35:27 17,61
35 Isabel Salén IFK Mora OK 00:35:28 17,65
39 Emma Helmersson Västerås SOK 00:36:23 19,60
41 Sara Wadman IFK Mora OK 00:36:55 20,73
43 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:37:20 21,61
44 Ellen Sarenmark Leksands OK 00:37:23 21,72
45 Fanny Asketun OK Roxen 00:37:35 22,14
47 Fredrika von Essen OK Linné 00:38:20 23,74
48 Moa Hedegård OK Kolmården 00:38:21 23,77
49 Klara Yngvesson Umeå OK 00:38:37 24,34
51 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 00:38:42 24,51
52 Sigrid Holmgren OK Renen 00:39:19 25,82
53 Emma Bengtsson Årsunda IF 00:39:20 25,86
55 Jutta Jussila IFK Lidingö SOK 00:39:42 26,64
58 Julia Eriksson OK Kolmården 00:40:10 27,63
60 Hedwig Haas Sundsvalls OK 00:40:37 28,58
61 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 00:40:41 28,73
62 Anna Matyba OK Kolmården 00:40:54 29,19
63 Karin Hagwall Lunds OK 00:41:04 29,54
64 Moa Pettersson Karlskrona SOK 00:41:17 30,00
65 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 00:42:25 32,40
68 Elin Lindberg OK Djerf 00:43:27 34,60
69 Moa Gustafsson Uddevalla OK 00:43:37 34,95
70 Ronja Björklund OK Kåre 00:44:01 35,80
74 Josefine Höög Hagaby GoIF Örebro 00:44:27 36,72
76 Kajsa Mattsson OK Kåre 00:44:46 37,39
77 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 00:45:17 38,49
78 Elin Lundqvist OK Orion 00:45:36 39,16
79 Rebecka Hoppe IF Thor 00:46:52 41,85
80 Johanna Henriksson OK Tisaren 00:46:56 41,99
82 Emma Kindbom IF Hagen 00:47:09 42,45
83 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:47:18 42,77
85 Emma Nilsson OK Tranan 00:48:54 46,17
86 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:48:56 46,24
87 Frida Junegard Tullinge SK 00:49:02 46,45
89 Hanna Korhonen OK Ravinen 00:49:15 46,91
90 Alice Törnlund OK Ravinen 00:49:56 48,36
91 Sara Hägnander Lidköpings VSK 00:50:10 48,86
92 Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:50:12 48,93
94 Erica Eriksson Hjärnarps OL 00:53:29 55,90
96 Carolina Nealis OK Roslagen 00:55:35 60,36
97 Linnea Gustafsson OK Gynge 00:55:50 60,89
98 Jenny Lindberg Vandrarringen 00:57:02 63,44
101 Emma Beskow Falkenbergs OK 01:02:55 75,93

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF