Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:21:44 4,59
2 Simon Imark Tullinge SK 00:22:08 6,00
4 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:23:02 9,19
5 Victor Imark Tullinge SK 00:23:04 9,31
6 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:23:09 9,60
9 Rickard Djerf Tibro OK 00:23:54 12,26
11 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:24:07 13,03
15 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:24:38 14,86
18 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:25:08 16,63
19 Lukas Lundgren Växjö OK 00:25:24 17,57
20 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:25:25 17,63
21 Emil Karlsson Hestra IF 00:25:31 17,98
23 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:25:37 18,34
24 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:25:41 18,57
25 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:25:42 18,63
26 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:25:44 18,75
28 Robin Salén Bergnäsets AIK 00:25:54 19,34
29 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:25:56 19,46
30 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:25:57 19,52
32 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 00:26:12 20,40
33 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:26:13 20,46
33 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:26:13 20,46
35 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:19 20,82
38 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:26:33 21,64
40 Andreas Uller Kils OK 00:26:34 21,70
40 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:26:34 21,70
43 Emil Grehn OK Rodhen 00:26:53 22,82
45 Andreas Jonsson OK Orion 00:27:09 23,77
46 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:27:10 23,83
50 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:27:26 24,77
53 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:27:48 26,07
53 Martin Mörsell OK Kåre 00:27:48 26,07
55 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:27:49 26,13
57 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:28:04 27,01
58 Simon Larsson OK Hällen 00:28:08 27,25
59 John Larsson Rånäs OK 00:28:11 27,43
63 Tuve Möller OK Linné 00:29:00 30,32
65 Jason Bransome OK Ravinen 00:29:07 30,73
67 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:29:19 31,44
68 Carl Holmberg IF Hagen 00:29:24 31,74
70 Olle Grywenz OK Linné 00:29:35 32,38
73 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:30:10 34,45
75 Johan Edenhamn Länna IF 00:30:19 34,98
76 Erik Herne OK Ravinen 00:30:21 35,10
77 Gustav Ögren OK Kåre 00:30:26 35,39
78 Albin Andersson Tullinge SK 00:30:27 35,45
78 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:30:27 35,45
80 Edvin Nordström Täby OK 00:30:42 36,34
82 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:30:48 36,69
84 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:30:55 37,11
85 Johan Herbert Täby OK 00:30:59 37,34
86 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:31:11 38,05
87 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:31:12 38,11
88 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:31:16 38,35
88 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:31:16 38,35
91 Georg Eklöw OK Södertörn 00:31:56 40,71
92 Albin Björnudd IFK Umeå 00:32:21 42,18
98 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:33:11 45,13
99 Hampus Nyström IF Hagen 00:33:29 46,20
100 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:33:39 46,79
101 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:33:58 47,91
102 Johan Persson Attunda OK 00:34:03 48,20
104 Anton Källström Sala OK 00:34:43 50,56
105 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:35:01 51,63
107 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:35:35 53,63
108 Axel Granqvist OK Ravinen 00:35:54 54,75
109 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:37:47 61,42
110 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:37:52 61,72
111 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:38:26 63,72
112 August Mollén OK Denseln 00:43:54 83,08
113 Jonas Andersson OK Roxen 01:21:37 216,64

Annonser