Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Langerak Järfälla OK 00:22:57 14,13
3 Johan Nordin Sundsvalls OK 00:23:57 17,90
7 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:26:19 26,82
9 Loke Agmarken Halmstad OK 00:27:06 29,77
10 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:27:54 32,79
11 Anton Berneving OK Gipen 00:28:12 33,92
12 Kalle Johansson OK Hammaren 00:28:27 34,86
13 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 00:29:20 38,19
14 Simon Österlund Västerås SOK 00:30:07 41,14
15 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 00:30:17 41,77
17 Tobias Pentonen Hestra IF 00:30:39 43,15
18 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:30:45 43,53
19 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:30:46 43,59
21 Carl Strandby SOK Träff 00:31:24 45,98
22 Henrik Sparr IFK Mora OK 00:31:46 47,36
23 Viktor Janrik OK Linné 00:33:01 52,08
24 Ludvig Sandahl Järla Orientering 00:33:06 52,39
26 Theodor Wahlbom OK Orion 00:34:19 56,98
27 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:34:20 57,04
29 Simon Järpling OK Klemmingen 00:34:23 57,23
30 Olle Lindgren KFUM Örebro OK 00:34:30 57,67
38 Emil Sjöö Västerviks OK 00:36:37 65,64
39 Jesper Ågren Lunds OK 00:37:13 67,91
40 August Bengtsson OK Nackhe 00:37:50 70,23
41 Emil Eriksson Tierps SOK 00:37:52 70,36
42 Erik Calleberg Snättringe SK 00:37:57 70,67
43 Nicklas DeWitt Länna IF 00:38:08 71,36
44 Oscar Wiberg Järla Orientering 00:38:45 73,69
46 Erik Hållström Gävle OK 00:39:19 75,82
47 Lars Olovsson Rehns BK 00:40:05 78,71
48 Anton Strandberg Skogslöparna 00:43:16 90,71
51 Tobias Bladh Lunds OK 00:44:21 94,79
52 Patrik Roos Södertälje-Nykvarn OF 00:45:35 99,44
53 Markus Pettersson Vänersborgs SK 00:45:57 100,83
54 Jakob Junkers IF Marin Väst 00:51:39 122,31
55 Axel Sjöberg OK Hammaren 00:54:30 133,05
Samuel Johansson OK Hammaren
Oskar Johansson Västvärmlands OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF