Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Ljunggren Linköpings OK 00:28:23 13,44
2 Elin Ransjö Zander OK Tyr 00:30:16 18,16
3 Frida Peterson Älvdalens IF OK 00:30:30 18,74
4 Emelie Lorén OK Landehof 00:31:16 20,66
5 Malin Nyman OK Tyr 00:31:24 21,00
6 Matilda Skuncke Täby OK 00:32:38 24,09
7 Jenny Jakobsson Gamleby OK 00:32:43 24,30
9 Maja Petersson OK Nolaskogsarna 00:33:00 25,00
11 Alice Barrefors IK Uven 00:33:12 25,51
13 Johanna Gustås Linköpings OK 00:33:40 26,67
14 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:34:01 27,55
16 Lina Lundberg Istrums SK 00:34:29 28,72
17 Emma Wiberg Skogslöparna 00:34:36 29,01
19 Emma Erlandsson SOK Viljan 00:34:39 29,14
20 Tora Westerberg OK Kolmården 00:34:44 29,35
21 Norna Molin OK Klemmingen 00:35:02 30,10
22 Stina Lindberg OK Djerf 00:35:47 31,98
25 Tua Dahlgren Östersunds OK 00:36:06 32,77
26 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:27 33,65
27 Lisa Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:36:41 34,23
28 Emma S Johansson Linköpings OK 00:36:55 34,81
29 Frida Krohn Östersunds OK 00:37:30 36,28
30 Ebba Leickt Tullinge SK 00:37:34 36,44
31 Elin Hermansson Kungälvs OK 00:37:43 36,82
32 Jenny Perers Korsnäs IF OK 00:37:44 36,86
34 Emelie Svensson IF Rigor 00:37:59 37,49
36 Ann Johansson Sundsvalls OK 00:38:11 37,99
37 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 00:38:20 38,36
40 Hedvig Reisen IF Hagen 00:39:32 41,37
42 Elin Johansson Forsa OK 00:40:29 43,75
44 Alva Limbäck Västerås SOK 00:40:43 44,33
45 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 00:40:49 44,58
46 Sandra Hane OK Tyr 00:41:22 45,96
47 Maja Andersson Trollhättans SOK 00:41:35 46,50
49 Lova Klasér Korsnäs IF OK 00:41:43 46,84
51 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 00:42:24 48,55
52 Tilda Andersson OK Ravinen 00:42:29 48,76
54 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 00:42:44 49,38
55 Ida Johansson Vännäs OK 00:42:50 49,63
56 Alva Rasmussen Nyköpings OK 00:42:53 49,76
58 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:43:10 50,47
60 Maja Gunnarsson Lerums SOK 00:43:39 51,68
62 Kristin Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:44:07 52,85
63 Sara Forsberg IK Uven 00:44:11 53,01
64 Agnes Asp Mölndal Outdoor IF 00:44:12 53,06
65 Olivia Lönkvist OK Vivill 00:44:29 53,77
66 Alma Laudon Vännäs OK 00:45:41 56,77
67 Malin Jansson Hjobygdens OK 00:45:52 57,23
68 Johanna Lundkvist OK Vargen 00:46:05 57,77
69 Hanna Boquist IK Uven 00:46:07 57,86
71 Kristina Tholerud Övertorneå IF 00:46:43 59,36
72 Sofia Borg Linköpings OK 00:47:23 61,03
73 Hanna Sundström Västerås SOK 00:48:40 64,24
74 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 00:49:14 65,66
75 Tove Lind OK Lindéna 00:49:55 67,37
76 Malin Fritzell Mullsjö SOK 00:50:10 68,00
77 Malin Kärrström OK Roxen 00:51:04 70,25
78 Meta Nordesjö Sundbybergs IK 00:51:15 70,71
81 Kajsa Isidorsson OK Vivill 00:52:27 73,72
82 Janneke Snijder IK Uven 00:52:31 73,89
83 Vera Bogren Sundbybergs IK 00:52:41 74,30
84 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:53:03 75,22
86 Johanna Rundqvist OK Nackhe 00:54:14 78,18
87 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 00:54:53 79,81
88 Elin Forsberg Årsunda IF 00:55:06 80,36
90 Elin Nilsson VK Uvarna 00:58:46 89,54
92 Moa Johansson Vännäs OK 00:59:30 91,38
93 Agnes Lundqvist Järfälla OK 01:01:38 96,72
95 Klara Ingelström OK Gynge 01:05:43 106,95
96 Elin Karlsson Tjalve IF Norrköping 01:23:52 152,40
Rebecca Waldenfjord Järfälla OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF