Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
4 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:27:21 8,58
6 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:27:43 9,47
8 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:27:57 10,03
9 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:28:00 10,15
13 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:29:19 13,34
14 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:29:39 14,15
15 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:30:14 15,56
16 Tove Ekström Linköpings OK 00:30:44 16,77
17 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:30:46 16,85
19 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:30:57 17,29
21 Frida Johansson OK Djerf 00:31:02 17,50
23 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:31:24 18,38
26 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:31:47 19,31
27 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:31:49 19,39
28 Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:32:00 19,84
29 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:32:02 19,92
30 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:32:03 19,96
33 Maja Kindlund OK Tranan 00:32:39 21,41
34 Stina Johansson OK Bävern 00:32:58 22,18
36 Anna Andersson Piteå IF 00:33:14 22,82
36 Linnea Dagsberg OK Orion 00:33:14 22,82
38 Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:33:19 23,02
39 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:33:22 23,15
40 Ella Nordström Kils OK 00:33:26 23,31
41 Linnea Johansson Täby OK 00:33:28 23,39
42 Malva Steen OK Enen 00:33:54 24,44
44 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:34:10 25,08
47 Kajsa Rask Kungälvs OK 00:34:18 25,41
48 Elin Schagerström Garphyttans IF 00:34:24 25,65
49 Maja Mörth Leksands OK 00:34:31 25,93
50 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:34:36 26,13
54 Ellen Wahlbom OK Orion 00:34:58 27,02
56 Lotten Kindlundh FK Finn 00:35:01 27,14
58 Alva Lindell IF Thor 00:35:26 28,15
61 Elina Hanson Kungälvs OK 00:36:02 29,60
63 Olivia Fröberg OK Roxen 00:36:07 29,80
64 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:36:16 30,17
65 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:36:17 30,21
66 Frida Zeijlon OK Hällen 00:36:22 30,41
67 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:36:26 30,57
68 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:36:35 30,93
69 Ronja Hugg Forsa OK 00:36:37 31,01
70 Alva Ringi OK Kåre 00:36:51 31,58
71 Lina Svärd IF Thor 00:36:52 31,62
73 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:37:06 32,19
74 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:37:13 32,47
75 Lovisa Nord Sol Tranås 00:37:23 32,87
76 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:37:51 34,00
77 Sofia Johansson OK Skärmen 00:38:21 35,21
78 Sara Nilsson VK Uvarna 00:38:28 35,49
80 Julia Elverlind OK Tranan 00:38:32 35,66
81 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 00:38:35 35,78
82 Vilma Karlsson OK Denseln 00:38:59 36,75
83 Lisa Börnstedt Kungälvs OK 00:39:01 36,83
85 Elin Svensson OK Älme 00:39:08 37,11
87 Eleanore Nealis Länna IF 00:39:23 37,71
88 Tove Persson Mölndal Outdoor IF 00:39:36 38,24
90 Ella Andersson OK Södertörn 00:39:44 38,56
91 Tindra Jernström Avesta OK 00:39:48 38,72
92 Tova Eriksson OK Djerf 00:39:51 38,84
94 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:40:19 39,97
95 Emelie Brudin IFK Mora OK 00:40:22 40,09
96 Julia Arvidsson Vimmerby OK 00:40:45 41,02
98 Klara Möller OK Linné 00:41:00 41,63
99 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:41:03 41,75
105 Elsa Limbäck Västerås SOK 00:42:10 44,45
107 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:42:28 45,18
108 Selma Gumaelius Waxholms OK 00:42:48 45,99
109 Jonna Lundbäck Järfälla OK 00:42:52 46,15
110 Johanna Särnbrink OK Tisaren 00:42:56 46,31
112 Moa Sjösten Andersson IFK Mora OK 00:43:35 47,88
113 Adelina Funke Leksands OK 00:43:43 48,21
115 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 00:45:05 51,52
116 Emma Bernersson OK Enen 00:45:12 51,80
117 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:45:23 52,24
118 Elvira Forslund OK Renen 00:45:37 52,81
119 Frida Sahlman Linköpings OK 00:45:53 53,45
121 Sofia Damne Bromma-Vällingby SOK 00:46:24 54,70
123 Veronica Redtzer Attunda OK 00:46:53 55,87
124 Sofia Zilling OK Södertörn 00:47:46 58,01
125 Johanna Breivold Västerås SOK 00:47:56 58,42
126 Sara Erlandsson OK Vivill 00:48:00 58,58
128 Lovisa Ring Halmstad OK 00:48:07 58,86
129 Lovisa Larsson Tullinge SK 00:48:12 59,06
130 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:48:13 59,10
131 Elin Blomkvist Skattkärrs SOK 00:48:49 60,55
135 Malin Adolfsson OK Södertörn 00:49:26 62,05
136 Ida Wickberg OK Nolaskogsarna 00:49:41 62,65
137 Elvira Silver Gävle OK 00:49:44 62,77
138 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:49:46 62,86
139 Thea Bad Kils OK 00:49:47 62,90
140 Kajsa Andersson OK Orion 00:49:49 62,98
142 Klara Berglund Västerås SOK 00:50:25 64,43
143 Astrid Ander Vallentuna-Össeby OL 00:50:28 64,55
144 Amanda Mullins Sjövalla FK 00:50:36 64,87
147 Kajsa Jönsson OK Pan-Kristianstad 00:51:40 67,46
149 Malin Strandberg Gustavsbergs OK 00:52:11 68,71
150 Ida Dahlgren Östersunds OK 00:53:04 70,85
151 Lina Erdelius IF Rigor 00:53:11 71,13
154 Vilma Gothe OK Ravinen 00:54:39 74,68
155 Linnéa Bodin Almby IK 00:54:53 75,24
156 Agnes Mattsson Tandsbyns IF 00:55:35 76,94
157 Sanna Tolonen OK Amne 00:56:05 78,15
158 Elin Norlin IFK Mora OK 00:56:25 78,96
159 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 00:56:54 80,13
160 Ebba Alriksson Nybro OK 00:57:37 81,86
161 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:58:00 82,79
162 Linn Lugne Kils OK 00:58:50 84,81
163 Therese Ekman Finspångs SOK 00:59:23 86,14
165 Clara Berglund Hiltunen Göteborg-Majorna OK 01:01:18 90,78
166 Isa Lundqvist Järfälla OK 01:03:03 95,02
169 Astrid Ericsson Lunds OK 01:08:27 108,09
170 Ellen Skuncke Täby OK 01:09:46 111,28
171 Elin Dahlmark Västerås SOK 01:13:53 121,25
172 Katja Dalén Sala OK 01:21:23 139,41
173 Tove Johansson OK Alehof 01:32:37 166,61
174 Kyra Jonsson Sjövalla FK 01:54:36 219,84
Wilma Markholm Skåneslättens OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF