Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Daniel Bogren IF Hagen 00:21:55 14,65
4 Gustav Runefors Växjö OK 00:22:33 17,16
5 Lukas Olm Kils OK 00:22:47 18,09
7 Simon Harden FK Boken 00:23:36 21,33
8 Erik Hannrup IF Thor 00:23:43 21,79
9 Marcus Carlsson IF Hagen 00:23:47 22,06
10 Isac Ericsson Växjö OK 00:24:10 23,58
12 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:24:31 24,97
12 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:24:31 24,97
18 Oskar Nyman OK Tyr 00:24:55 26,56
19 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:25:12 27,68
22 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:25:28 28,74
24 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:25:36 29,27
25 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:25:55 30,53
26 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:26:01 30,93
29 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:26:16 31,92
29 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:26:16 31,92
31 Rasmus Täck OK Hammaren 00:26:18 32,05
33 Mattias Ivares OK Södertörn 00:26:28 32,71
35 Victor Hansson Jönköpings OK 00:26:32 32,98
36 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:42 33,64
36 Johannes Ögren OK Kåre 00:26:42 33,64
39 Axel Blom Frölunda OL 00:26:47 33,97
40 Jonathan Uller Kils OK 00:26:49 34,10
41 Emil Jonsell IF Thor 00:26:51 34,24
43 Martin Lamm Frölunda OL 00:26:57 34,63
44 Axel Bergström OK Rodhen 00:27:01 34,90
46 Felix Persson Haninge SOK 00:27:20 36,15
49 Filip Möller OK Södertörn 00:27:30 36,82
52 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:27:39 37,41
54 Hugo Bäsén IF Thor 00:27:46 37,88
55 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:27:50 38,14
58 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:28:22 40,26
59 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:28:27 40,59
61 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:28:40 41,45
62 Gunnar Engström Linköpings OK 00:28:45 41,78
63 Adomas Repsys Alfta-Ösa OK 00:28:47 41,91
65 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:28:58 42,64
65 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:28:58 42,64
67 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:28:59 42,71
68 Gustav Olsson Torsås OK 00:29:00 42,77
71 Albin Andersson Segersta OK 00:29:21 44,16
72 Arvid Önsten IK Vista 00:29:27 44,56
75 Johan Grahn IK Uven 00:29:36 45,15
76 Loke Östangård Gamleby OK 00:29:39 45,35
79 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:29:52 46,21
83 Viktor Berg Leksands OK 00:30:28 48,60
84 Samuel Axelson OK Tyr 00:30:32 48,86
85 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:30:38 49,26
86 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:30:50 50,05
87 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:30:54 50,32
87 Emil Gustafsson Järfälla OK 00:30:54 50,32
89 Lukas Katvala OK Älgen 00:30:57 50,51
91 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:31:03 50,91
92 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:31:06 51,11
93 Klas Johansson OK Tranan 00:31:07 51,18
95 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:31:27 52,50
96 Love Carlsson OK Orion 00:31:28 52,57
97 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:31:32 52,83
98 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:31:36 53,10
99 Emil Hornliden Umedalens IF 00:31:37 53,16
100 Anton Gliveson Ronneby OK 00:31:42 53,49
101 John Granath OK Kåre 00:31:48 53,89
103 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:31:53 54,22
106 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:31:58 54,55
106 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:31:58 54,55
108 Simon Björklund Lindebygdens OK 00:32:08 55,21
109 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:32:16 55,74
111 Karl Brahm Långhundra IF 00:32:23 56,21
113 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:32:30 56,67
115 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:32:52 58,13
116 William Nilsson Nyköpings OK 00:32:53 58,19
118 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:33:15 59,65
119 Simon Freyland Eksjö SOK 00:33:17 59,78
120 Ludvig Lindén Attunda OK 00:33:20 59,98
123 Albin Norén Piteå IF 00:33:33 60,84
125 Jacob Enberg Halmstad OK 00:33:46 61,70
127 Samuel Norén OK Enen 00:33:56 62,36
128 Erik Eriksson OK Älgen 00:34:36 65,01
129 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:34:37 65,07
133 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:34:50 65,93
137 Adrian Johansson OK Nolaskogsarna 00:35:37 69,04
138 Robert Cole Väsby OK 00:35:39 69,18
139 Alexander Bokerud IF Rigor 00:35:57 70,37
141 Pontus Bierfeldt Ärla IF 00:36:42 73,35
142 Arvid Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:36:53 74,07
143 Anders Ruhn OK Roslagen 00:36:59 74,47
144 Nils Ottosson Gävle OK 00:37:11 75,26
145 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:37:16 75,60
148 Josef Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:38:05 78,84
149 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:12 79,30
150 Daniel Hellberg Lunds OK 00:38:20 79,83
151 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:38:41 81,22
153 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:39:07 82,94
154 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:39:24 84,07
155 Måns Eriksson Östersunds OK 00:39:41 85,19
156 Filip Johansson Kungälvs OK 00:40:10 87,11
158 Anton Hansson OK Djerf 00:40:36 88,83
159 Martin Danielsson OK Kåre 00:41:10 91,08
161 Emil Johansson Segersta OK 00:41:20 91,74
161 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:41:20 91,74
164 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:41:58 94,26
165 Ingmar Holmer OK Nipan 00:42:09 94,99
165 Alexander Augustsson OK Bävern 00:42:09 94,99
168 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:43:06 98,76
169 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 00:43:19 99,62
170 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:43:41 101,07
172 Martin Skärlén Haninge SOK 00:44:15 103,32
174 Petter Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:23 107,82
175 Viktor Alfredsson OK Tyr 00:45:27 108,09
176 Lucas Granberg OK Kåre 00:46:14 111,20
177 Felix Svensson Rasbo IK 00:46:21 111,66
179 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:47:14 115,17
180 Eric Valjus Hagaby GoIF Örebro 00:47:50 117,55
181 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:47:57 118,01
182 Hugo Almquist IK Hakarpspojkarna 00:48:54 121,79
184 Julius Puke Ystads OK 00:49:12 122,98
186 Erik Lund Stenungsunds OK 00:49:23 123,71
187 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:52:04 134,36
188 Måns Holmgren OK Hammaren 00:52:05 134,43
190 Daniel Glimtén OK Löftan 00:53:47 141,18
192 Jimmy Johansson Forsa OK 00:54:39 144,62
193 Nils Hammar FK Herkules 00:55:08 146,54
194 Viktor Granström Vingåkers OK 00:55:14 146,93
195 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:56:15 150,97
196 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:59:00 161,89
198 Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 01:12:11 214,24
199 Alex Lindberg Fagersta OK 01:22:02 253,35
200 Jakob Nilsson Ystads OK 01:38:41 300,00
Axel Toresson Lunds OK
Oliver Vallerius Gamleby OK
Matviy Khotyaintsev IF Thor
Viktor Karlsson IK Trenne Ullared

Annonser