Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:22:02 16,49
2 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:22:11 17,09
3 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:22:28 18,24
5 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:23:58 24,29
5 Linus Lundberg OK Bävern 00:23:58 24,29
8 Samuel Pihlström OK Landehof 00:24:35 26,77
10 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:24:45 27,45
12 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:24:56 28,18
13 Adrian Vartia OK Löftan 00:25:03 28,65
14 Leo Johansson OK Kolmården 00:25:21 29,86
15 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:25:28 30,34
16 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:25:54 32,08
16 Simon Olsson Hjärnarps OL 00:25:54 32,08
18 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:25:57 32,28
19 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:26:15 33,49
20 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:26:25 34,17
21 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:26:33 34,70
23 Johan Langerak Järfälla OK 00:27:01 36,59
25 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:27:16 37,60
26 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:27:37 39,01
27 Axel Johansson Sol Tranås 00:27:40 39,21
30 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:28:27 42,37
31 Casper Vånsjö Arboga OK 00:28:28 42,43
32 Albin Toll OK Njudung 00:28:36 42,97
34 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:28:59 44,52
35 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:29:15 45,59
36 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:29:23 46,13
39 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:29:52 48,08
40 Gustav Åman OK Vilse 87 00:30:02 48,75
41 Johan Calleberg Snättringe SK 00:30:06 49,02
42 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:30:16 49,69
43 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:30:19 49,90
44 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:30:25 50,30
45 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:30:30 50,64
46 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:30:35 50,97
47 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:30:36 51,04
49 Jakob Zäll Hjärnarps OL 00:30:47 51,78
50 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:30:50 51,98
51 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:30:57 52,45
52 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:31:17 53,79
53 Samuel Eriksson Eds SK 00:31:26 54,40
54 Mattias Hane OK Tyr 00:31:27 54,47
56 Albin Falk Nyköpings OK 00:31:38 55,21
57 Anton Silier Järfälla OK 00:31:46 55,74
58 Johannes Bladh Tullinge SK 00:31:57 56,48
61 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:32:31 58,77
62 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:32:32 58,84
63 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:32:50 60,05
64 Albin Lindgren Visborgs OK 00:33:04 60,99
65 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:33:29 62,67
66 Casper Hedar OK Tor 00:33:37 63,21
67 Simon Giselsson Ronneby OK 00:33:41 63,47
70 Mattis Persson Eksjö SOK 00:33:57 64,55
71 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:33:58 64,62
74 Fredrik Hansson Täby OK 00:34:14 65,69
75 Anton Hänström Täby OK 00:34:16 65,83
76 Adam Bratt Tullinge SK 00:34:25 66,43
77 Johan Alpberg Almby IK 00:34:51 68,18
78 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:34:52 68,25
79 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:34:54 68,38
80 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:35:09 69,39
81 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:35:12 69,59
82 Gustav Perman OK Tyr 00:35:13 69,66
83 Johannes Green Almby IK 00:35:22 70,26
85 Niklas Svensson Järfälla OK 00:35:37 71,27
87 Andreas Näslund Västerås SOK 00:35:55 72,48
88 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:36:21 74,23
90 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:36:27 74,63
92 Adrian Skobe Kalmar OK 00:36:38 75,37
93 Markus Österlund Västerås SOK 00:36:42 75,64
94 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:36:46 75,91
95 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:36:55 76,51
95 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:36:55 76,51
97 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:37:03 77,05
98 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:37:07 77,32
100 Adam Hodin Årsunda IF 00:37:32 79,00
102 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 00:37:35 79,20
103 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:37:53 80,41
104 William Segura KFUM Örebro OK 00:38:18 82,09
105 Assar Johansson Tjalve IF Norrköping 00:38:33 83,10
106 Edvin Schiller OK Njudung 00:38:34 83,17
107 Povel Hedberg Lunds OK 00:38:48 84,11
109 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:39:11 85,66
111 Marcus Hermansson IF Hagen 00:39:22 86,40
112 Melker Elofsson OK Njudung 00:39:32 87,07
114 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:40:06 89,35
115 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:40:16 90,03
116 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:40:39 91,57
117 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 00:40:49 92,24
118 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:41:07 93,45
119 Charlie Eliasson Dalaportens OL 00:41:18 94,19
122 Benjamin Terent Forsa OK 00:42:08 97,55
123 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:42:21 98,43
124 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:42:30 99,03
125 Kalle Tuuri OK Renen 00:42:32 99,17
126 Emil Danielsson OK Hammaren 00:42:40 99,70
128 Adam Hahne Insjöns IF OK 00:43:29 103,00
129 Joel Wiklund OK Grip 00:43:34 103,33
131 Alexander Schandl OK Södertörn 00:45:08 109,65
132 Jonathan Pettersson SOK Viljan 00:45:27 110,93
133 Gustaf Nilsson Vimmerby OK 00:46:04 113,42
134 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 00:46:26 114,90
135 Hugo Setthagen OK Tranan 00:47:20 118,53
136 Jakob Thellsén OK Roxen 00:47:56 120,95
137 Johan Holmberg IF Hagen 00:47:57 121,01
138 Anton Holm OK Djerf 00:48:53 124,78
139 Oskar Källman OK Hällen 00:49:29 127,20
141 Oskar Magnusson Rehns BK 00:49:53 128,81
142 Nils Westlund Trosabygdens OK 00:50:01 129,35
143 Simon Svahn Eksjö SOK 00:50:39 131,90
144 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:50:48 132,51
145 Anton Svensson Hässleholms OK 00:50:57 133,11
146 Samuel Låstbom Härlövs IF 00:51:03 133,52
147 Erik Flodman OK Hammaren 00:52:16 138,42
148 Isak Hultberg SOK Viljan 00:52:17 138,49
149 David Nero Nässjö OK 00:52:32 139,50
150 Elis Sjödin OK Nipan 00:52:59 141,31
151 Clas Norgren Gällstadbygdens SOK 00:53:18 142,59
152 Rasmus Jonsson Domnarvets GOIF 00:53:25 143,06
153 Karl Palmqvist OK Kontinent 00:53:36 143,80
154 Anton Segerman IF Thor 00:53:53 144,94
156 Ville Fontell OK Enen 00:54:50 148,77
157 Felix Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:54:57 149,25
158 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:55:22 150,93
159 Adam Hertz Tenhults SOK 00:55:39 152,07
160 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 00:57:12 158,32
161 Hugo Oskarsson Halmstad OK 00:57:19 158,79
163 Joel Kihlström Rehns BK 00:59:16 166,65
164 Per Jutterström IFK Mora OK 00:59:26 167,33
165 Daniel Jensen Arboga OK 01:01:45 176,67
167 Andreas Nilsson Husums IF OK 01:03:57 185,54
170 Oskar Bütikofer Ljusdals OK 01:04:54 189,37
171 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:05:20 191,12
173 Elias Larsson OK Enen 01:09:25 207,59
174 Markus Sandin Ulricehamns OK 01:15:12 230,92
175 Maxim Johansson Sol Tranås 01:18:04 242,48
176 Axel Eriksson OK Löftan 01:19:52 249,74
177 Thor Nilsson Fagersta OK 01:21:03 254,51
178 William Bodin Gällstadbygdens SOK 01:23:31 264,46
179 Robin Edlund Sundsvalls OK 01:24:06 266,81
Arvid Roos OK Linné
Gustav Östensson OK Tranan
Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL
Nils Kylborn Almby IK
Andreas Johansson Lidköpings VSK
Oskar Stenvi OK Linné
Allan Hedberg Lunds OK

Annonser