Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hanna Lundberg OK Renen 00:22:52 15,04
2 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:26:32 26,69
3 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:26:45 27,38
6 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:28:15 32,15
7 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:29:48 37,08
9 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:30:29 39,25
11 Alma Hjertberg Hestra IF 00:30:38 39,73
12 Tea Markholm Skåneslättens OL 00:30:46 40,15
13 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:30:53 40,52
14 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:30:55 40,63
15 Nina Persson Haninge SOK 00:30:57 40,73
16 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:31:00 40,89
18 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:31:27 42,32
19 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:31:35 42,75
20 Therese Nilsson OK Österåker 00:31:36 42,80
22 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:31:51 43,59
24 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:32:05 44,34
25 Ida Hofstedt Täby OK 00:32:25 45,40
26 Sofie Franzén Almby IK 00:32:28 45,55
27 Emilia Bergström OK Rodhen 00:32:36 45,98
28 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:32:38 46,08
29 Vilde Wold Sundbybergs IK 00:32:50 46,72
31 Klara Andersson OK Orion 00:33:30 48,84
33 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:33:55 50,16
36 Nicolina Moberg OK Tyr 00:34:41 52,60
38 Clara Johansson OK Skärmen 00:34:50 53,08
40 Emma Lilje Gävle OK 00:34:51 53,13
41 Sofia Ivers Attunda OK 00:35:15 54,40
41 Maja Sandvik Attunda OK 00:35:15 54,40
44 Tove Ringi OK Kåre 00:35:43 55,89
45 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:35:52 56,36
46 Thea Karlsson Ryda SK 00:36:02 56,89
46 Ebba Lind OK Skärmen 00:36:02 56,89
49 Emma Eriksson Annebergs GIF 00:36:04 57,00
50 Elsa Bäsén IF Thor 00:36:19 57,79
51 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:36:20 57,85
52 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:36:27 58,22
53 Marie-Chantal Ballnus Bromma-Vällingby SOK 00:36:35 58,64
54 Elin Rindstig SOK Viljan 00:36:57 59,81
55 Clara Samuelsson OK Vivill 00:36:58 59,86
55 Ebba Lindell IF Thor 00:36:58 59,86
57 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:37:11 60,55
58 Amanda Karmetun OK Njudung 00:37:26 61,34
60 Hanna Roth Linköpings OK 00:38:01 63,20
61 Anna Aasa Övertorneå IF 00:38:09 63,62
61 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:38:09 63,62
63 Elsa Albinsson OK Tyr 00:38:10 63,67
66 Vega Kjellsson Sidensjö IK 00:38:16 63,99
67 Emely Weihart Hestra IF 00:38:30 64,73
68 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:38:38 65,16
69 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:38:56 66,11
71 Nora Holmgård Kils OK 00:39:34 68,12
72 Sofia Palm FK Boken 00:39:39 68,39
73 Lisa Wreeby OK Landehof 00:39:41 68,49
74 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:39:44 68,65
76 Emmy Lindgren Linköpings OK 00:39:54 69,18
77 Alma Hellström Attunda OK 00:39:56 69,29
78 Ella Söderbergh IFK Göteborg 00:39:57 69,34
80 Elsa Karlsson IF Thor 00:40:20 70,56
81 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:40:28 70,98
82 Rebecca Harden FK Boken 00:40:38 71,51
84 Sofia Lundkvist OK Vargen 00:41:06 73,00
85 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:41:15 73,47
86 Josefine Jonsson OK Tor 00:41:16 73,53
87 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:18 73,63
88 Linnea Persson Valbo AIF 00:41:23 73,90
89 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:41:32 74,37
90 Lisa Olsson Torsås OK 00:41:44 75,01
91 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:41:49 75,27
92 Ylva Johansson OK Djerf 00:41:52 75,43
93 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:41:53 75,49
95 Isabella Joons Leksands OK 00:42:08 76,28
96 Elin Hugosson Lunds OK 00:42:09 76,33
97 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:42:21 76,97
98 Amanda Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:42:32 77,55
99 Ester Olofsson OK Storsjön 00:42:41 78,03
100 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:42:55 78,77
101 Olivia Asp IFK Göteborg 00:42:59 78,98
102 Malvina Girinskyte Alfta-Ösa OK 00:43:14 79,78
103 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 00:43:25 80,36
104 Johanna Pettersson Gustavsbergs OK 00:43:40 81,16
106 Ida Edvardsson Eksjö SOK 00:43:53 81,84
108 Hanna Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:13 82,90
109 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:44:14 82,96
110 Alva Nyström IF Thor 00:44:22 83,38
112 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:44:50 84,86
115 Tova Danielsson OK Skogsfalken 00:45:49 87,99
116 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:45:53 88,20
117 Ida Südhoff Brattås CK 00:46:09 89,05
118 Josefin Lindström OK Hammaren 00:46:13 89,26
118 Frida Andersson Segersta OK 00:46:13 89,26
120 Ingrid Olsson OK Tor 00:46:22 89,74
121 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:46:23 89,79
122 Sara Möller OK Södertörn 00:46:29 90,11
123 Ida-Lee Fjelstrenius Västerviks OK 00:46:54 91,43
124 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:47:06 92,07
125 Filippa Björkhammer Björkfors GOIF 00:47:17 92,65
127 Nellie Nilsson OK Orion 00:47:20 92,81
129 Hanna Nilsson VK Uvarna 00:47:56 94,72
130 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:48:27 96,36
131 Saga Stålhandske Skåneslättens OL 00:48:43 97,21
132 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 00:48:54 97,79
134 Tina Ylipää Bergnäsets AIK 00:49:19 99,11
136 Ebba Klein Björkfors GOIF 00:49:50 100,76
137 Julia Funke Leksands OK 00:49:51 100,81
138 Katja Leickt Tullinge SK 00:50:03 101,45
139 Felicia Lorén OK Landehof 00:50:37 103,25
140 Ylva Prellner Skåneslättens OL 00:51:40 106,58
141 Elin Johansson Gudhems IF 00:51:46 106,90
142 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:52:20 108,70
143 Agnes Olsson OK Tor 00:52:49 110,24
144 Ida Larsson Västerås SOK 00:52:55 110,56
145 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:52:56 110,61
146 Moa Engström OK Renen 00:53:25 112,15
147 Ella Karlsson Snättringe SK 00:53:51 113,52
149 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:53:58 113,90
150 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:54:24 115,27
151 Ester Laudon Vännäs OK 00:54:49 116,60
152 Agnes Edgren Skarpnäcks OL 00:54:55 116,92
153 Matilda Åkesson OK Landehof 00:55:36 119,09
154 Marie Asplund Kungälvs OK 00:55:40 119,30
155 Petronella Hedenlund Täby OK 00:55:41 119,35
156 Sara Lagerman Strängnäs-Malmby OL 00:56:00 120,36
157 Elsa Lampinen Selånger SOK 00:56:22 121,52
158 Maja Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:56:50 123,01
159 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:57:43 125,82
162 Marie Crona OK Södertörn 00:58:12 127,35
163 Johanna Svensson OK Löftan 00:59:35 131,75
164 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:59:36 131,80
165 Elin Göth Eksjö SOK 00:59:56 132,86
166 Tilda Lagerhäll Rehns BK 01:00:11 133,66
167 Alma Sand Västerbergslagens OL 01:01:20 137,31
169 Sofia Tolonen OK Amne 01:01:57 139,27
170 Malin Hansson Täby OK 01:03:21 143,72
171 Sara Ankarling Strängnäs-Malmby OL 01:04:07 146,16
172 Ella Björck IK Uven 01:04:18 146,74
173 Emmie Lindbäck OK Renen 01:05:49 151,56
174 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 01:09:00 161,68
175 Elin Jennerstrand OK Njudung 01:11:46 170,48
176 Alma Embretsen Täby OK 01:12:34 173,02
178 Ellen Ekinge OK Motala 01:27:47 221,39
179 Sofia Ejlertsson Björkfors GOIF 01:29:37 227,21
180 Filippa Jirénius Västerbergslagens OL 01:31:47 234,10
181 Sofia Rämmal Lunds OK 01:32:24 236,06
182 My Blixt Avesta OK 01:36:17 248,41
Astrid Rusk OK Kontinent
Jennifer Svensson Västerås SOK
Saga Schmidt OK Kontinent

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr