Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:24:50 27,14
2 Klara Sjöström Västerås SOK 00:25:38 29,88
4 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:26:41 33,46
5 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:27:22 35,79
8 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:28:02 38,07
9 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:28:05 38,24
10 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:28:39 40,18
12 Linnea Lund OK Kolmården 00:28:59 41,31
13 Tove Ericsson Sundsvalls OK 00:29:17 42,34
14 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:29:24 42,74
16 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:29:29 43,02
18 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:29:37 43,48
21 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:29:49 44,16
23 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:30:20 45,92
24 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:30:21 45,98
25 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:30:59 48,14
27 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:31:28 49,79
28 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:31:39 50,42
29 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:31:47 50,87
30 Klara Persson Halmstad OK 00:31:59 51,56
31 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:32:06 51,95
33 Thea Abaji Eksjö SOK 00:32:27 53,15
33 Eira Hertin Västerviks OK 00:32:27 53,15
35 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:32:42 54,00
36 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:32:45 54,17
38 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:32:54 54,69
40 Elsa Karlsson OK Landehof 00:33:08 55,48
41 Sara Wänström Finspångs SOK 00:33:38 57,19
42 Unni Granfors IF Rigor 00:33:46 57,65
44 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:34:09 58,95
45 Emilia Johnsson OK Kåre 00:34:38 60,60
46 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:34:46 61,06
47 Hanna Jonsell IF Thor 00:34:56 61,63
48 Julia Näslund OK Hammaren 00:35:01 61,91
49 Elsa Hermansson IFK Mora OK 00:35:03 62,03
50 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:35:21 63,05
51 Thilda Seldén IF Rigor 00:35:24 63,22
52 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:35:53 64,87
53 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:36:07 65,67
55 Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:26 66,75
56 Ida Hänström Täby OK 00:36:42 67,66
57 Irmelie Enström Sundsvalls OK 00:36:46 67,89
58 Sofia Green Almby IK 00:36:56 68,46
59 Amanda Alfredsson OK Tyr 00:37:00 68,69
60 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:37:03 68,86
62 Johanna Olsson Ockelbo OK 00:37:19 69,77
63 Joni Müller af Uhr OK Linné 00:37:22 69,94
64 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:37:25 70,11
65 Alice Ek Nyköpings OK 00:38:12 72,78
66 Katrin Asplund Kungälvs OK 00:38:16 73,01
68 Ella Bratt OK Orion 00:38:25 73,52
69 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:38:28 73,69
70 Hedda Röstin Söders-Tyresö 00:38:52 75,06
71 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:39:01 75,57
72 Emma Almgren OK Ravinen 00:39:14 76,31
73 Sanna Sander OK Milan 00:39:33 77,39
74 Sofie Bodin Almby IK 00:39:37 77,62
75 Frida Johansson OK Skärmen 00:39:40 77,79
76 Ester Andersson OK Södertörn 00:39:48 78,25
78 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:39:58 78,81
80 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:40:09 79,44
81 Agnes Bohlin IFK Göteborg 00:40:27 80,46
82 Disa Svensson Västerås SOK 00:40:32 80,75
83 Agnes Weiss Långhundra IF 00:40:50 81,77
84 Elsa Göras Leksands OK 00:41:03 82,51
85 Johanna Almgren OK Ravinen 00:41:34 84,28
86 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:41:39 84,56
87 Jensine Svensson Finspångs SOK 00:41:41 84,68
88 Elsa Linder OK Hällen 00:41:44 84,85
89 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:41:46 84,96
90 Tilda Berg Leksands OK 00:41:48 85,07
93 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:42:08 86,21
94 Alva Nystedt Skåneslättens OL 00:42:12 86,44
95 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:42:17 86,72
96 Åsa Sundström Järla Orientering 00:42:34 87,69
97 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:42:41 88,09
98 Fanny Östlund OK Kolmården 00:42:45 88,32
99 Felicia Von Lindern Åkers IF 00:43:10 89,74
100 Mathilde Snijder IK Uven 00:43:12 89,85
101 Emma Olsson OK Gränsen 00:43:13 89,91
102 Hanna Hodin Årsunda IF 00:43:20 90,31
103 Amanda Hall Västerås SOK 00:43:59 92,53
104 Embla Bergström Täby OK 00:44:08 93,04
105 Alice Helmersson Vandrarringen 00:45:05 96,28
106 Elin Rahm OK Norrvirdarna 00:45:11 96,63
107 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:45:17 96,97
108 Ellen Hannrup IF Thor 00:45:34 97,93
110 Evelina Nilsson Högåkers OK 00:45:51 98,90
114 Lina Hällsten Stora Tuna OK 00:47:21 104,02
115 Malin Kindbom IF Hagen 00:47:22 104,08
118 Disa Rangert Kungälvs OK 00:48:02 106,36
119 Mathilda Karlsson Valbo AIF 00:48:18 107,27
121 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:48:52 109,20
122 Linn Aldén OK Roxen 00:49:05 109,94
123 Rebecka Westlund Kils OK 00:49:30 111,36
125 Tove den Braver OK Gränsen 00:50:05 113,36
125 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:50:05 113,36
127 Martina Mäkelä Haninge SOK 00:50:16 113,98
129 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:50:57 116,32
130 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:50:58 116,37
131 Elin Lindberg Vandrarringen 00:51:05 116,77
132 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:51:06 116,83
133 Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 00:51:09 117,00
135 Sofia Rask Kungälvs OK 00:51:35 118,48
136 Flisa Ravald Östersunds OK 00:51:37 118,59
137 Alva Svärdhagen Lidköpings VSK 00:51:53 119,50
139 Tove Karlsson Järla Orientering 00:52:10 120,47
140 Cornelia Krafft Länna IF 00:52:22 121,15
141 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:52:30 121,61
144 Elsa Asp Mölndal Outdoor IF 00:54:09 127,24
145 Elsa Ericsson Lunds OK 00:54:20 127,87
147 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:55:22 131,40
148 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:43 132,59
149 Linnea Leijon Härlövs IF 00:56:05 133,84
150 Tilda Borgström Avesta OK 00:56:33 135,44
151 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:56:42 135,95
152 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:58:34 142,32
153 Ella Persson Eksjö SOK 00:58:49 143,17
154 Selma Larsson Lunds OK 00:59:18 144,83
155 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 00:59:24 145,17
156 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 00:59:34 145,74
157 Stina Lind SOK Viljan 00:59:35 145,79
158 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 01:00:24 148,58
160 Ellen Johansson Burseryds IF 01:01:09 151,14
161 Linnea Fridolfsson Stora Tuna OK 01:01:30 152,34
162 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 01:01:54 153,70
163 Ida Klasér Korsnäs IF OK 01:02:25 155,47
164 Fredrika Kindlundh FK Finn 01:02:28 155,64
165 Greta Blücher Östersunds OK 01:02:43 156,49
167 Filippa Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 01:03:42 159,85
168 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:03:57 160,70
169 Klara Söderlund Avesta OK 01:05:21 165,48
170 Alma Wallman Västerbergslagens OL 01:06:20 168,84
171 Nora Andersson OK Norrvirdarna 01:06:47 170,38
172 Stina Nilsson Dalaportens OL 01:07:01 171,17
173 Hanna Larsson Ystads OK 01:08:33 176,41
173 Alma Appelgren Trollhättans SOK 01:08:33 176,41
175 Ella Selmosson Lidköpings VSK 01:08:56 177,72
177 Lisa Olm Kils OK 01:12:16 189,10
178 Simone Stennabb IK Gandvik 01:12:54 191,26
179 Elin Forsgren OK Nolaskogsarna 01:13:23 192,91
180 Cornelia Möller OK Kontinent 01:13:28 193,20
181 Julia Sörensen OK Kontinent 01:17:01 205,32
182 Olivia Larsson Lunds OK 01:19:21 213,28
183 Ellen Olovsson Gamleby OK 01:23:18 226,77
184 Ella Ingström Bottnaryds IF 01:23:47 228,42
185 Sofie Strandby SOK Träff 01:23:48 228,48
186 Maja Axelsson Gamleby OK 01:25:33 234,45
187 Frida Mattsson OK Kullingshof 01:25:57 235,82
188 Sofie Ehnberg Sala OK 01:26:20 237,13
189 Elin Andersson Kalmar OK 01:27:18 240,43
190 Linnea Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:27:21 240,60
191 Julia Arvidsson IF Rigor 01:32:26 257,95
192 Ebba Lotsander IFK Lidingö SOK 01:34:24 264,67
193 Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:43:49 296,82
194 Olivia Ek OK Pan-Kristianstad 02:10:12 300,00
Maria Björnlinger IK Vista
Emma Isidorsson OK Vivill
Sofia Sundin Waxholms OK
Kristina Lindgren Västerås SOK
Signe Hillerhag IFK Lidingö SOK
Alva Bladh Tullinge SK
Cajsa Vånsjö Arboga OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr