Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H14 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Edvin Sundström Hestra IF 00:20:16 89,36
2 Tor Rönnestrand Frösö IF 00:21:34 98,78
3 David Erikmats Sävedalens AIK 00:22:22 104,59
4 Lucas Ahlström Västerås SOK 00:22:59 109,06
5 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:23:43 114,38
6 Svante Sirviö Umeå OK 00:24:24 119,34
7 Oskar Nilsson Järfälla OK 00:24:55 123,08
8 Elias Rangert IK Hakarpspojkarna 00:28:41 150,40
9 Herman Albinsson OK Skogsfalken 00:29:24 155,60
10 Emrik Lind FK Herkules 00:29:40 157,54
11 Alfred Sandell Hestra IF 00:30:02 160,20
12 Rasmus Söderberg Gävle OK 00:30:44 165,27
13 Viktor Jansson OK Roslagen 00:31:02 167,45
14 Olle Hermodsson Lunds OK 00:31:50 173,25
15 Hampus Persson OK Enen 00:32:01 174,58
16 Isac Persson OK Gränsen 00:32:12 175,91
17 Isak Persson Helsingborgs SOK 00:32:35 178,69
18 Max Gustafsson IF Rigor 00:32:46 180,02
19 Jakob Östman Göteborg-Majorna OK 00:33:26 184,86
20 Hampus Stockheden OK Gränsen 00:33:42 186,79
21 Hugo Auselius Bredaryds SOK 00:34:15 190,78
22 Elias Lundberg Ockelbo OK 00:34:23 191,75
23 Simon Kringstad OK Norrvirdarna 00:34:35 193,20
24 Albin Köpman Stora Tuna OK 00:34:39 193,68
25 Edvin Waltersson OK Roxen 00:35:12 197,67
26 Isak Henningsson OK Gisle 00:35:28 199,61
27 Hugo Sjödin OK Tisaren 00:36:02 203,72
28 Malcolm Cederbaum Waxholms OK 00:36:07 204,32
29 Max Lönnqvist OK Ravinen 00:36:08 204,44
30 Gustav Levander Linköpings OK 00:36:25 206,50
31 Gustav Ribbholm OK Njudung 00:36:44 208,79
32 Olof Hedin Eksjö SOK 00:36:55 210,12
33 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:37:48 216,53
35 Linus Backlund Trollhättans SOK 00:38:01 218,10
36 Egil Lissmyr IFK Mora OK 00:38:11 219,31
37 Linus Gustafsson IF Rigor 00:38:21 220,52
38 Simon Elm Ronneby OK 00:39:25 228,26
39 Alvin Hornliden Umedalens IF 00:39:28 228,62
41 Linus Bägeby OK Vivill 00:39:31 228,98
42 Gabriel Håkansson Ronneby OK 00:40:33 236,48
43 Carl Svensson OK Norrvirdarna 00:40:52 238,77
45 Philip Larsson Eds SK 00:41:12 241,19
47 Edvin Ståhl Ulricehamns OK 00:42:59 254,13
48 Simon Ericsson Garphyttans IF 00:43:11 255,58
49 Vidar Bäckman Frösö IF 00:43:29 257,75
51 Simon Alfredsson Lerums SOK 00:43:56 261,02
53 Linus Jernström Avesta OK 00:45:49 274,68
54 Wilmer Ness Södertälje-Nykvarn OF 00:46:16 277,94
56 Axel Cullbrand Mölndal Outdoor IF 00:50:24 300,00
57 Zebastian Jönsson-Ulate OK Triangeln 00:51:08 300,00
58 Robin Wiberg Hässleholms OK 00:51:25 300,00
59 Hannes Björndal Åkers IF 00:51:59 300,00
60 Hugo Linderö IK Hakarpspojkarna 00:52:50 300,00
61 Teodor Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:56:06 300,00
62 Robin Fredsberg OK Roxen 00:56:10 300,00
62 Johan Lang Västerviks OK 00:56:10 300,00
64 Marcus Lengquist Tullinge SK 00:56:24 300,00
66 Ossian Kihlström Dalaportens OL 01:03:06 300,00
67 Hampus Elmquist Bredareds IF 01:03:48 300,00
68 Alfred Moen IK Vikings OK 01:06:39 300,00
69 Axel Edström Bottnaryds IF 01:35:35 300,00
Edvin Sidemyr Hässleholms OK
Elis Norin Frölunda OL
Erik Sundelin OK Orion
Gustav Nilsson Härlövs IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF