Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:19:55 52,25
3 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:20:18 54,37
5 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:21:13 59,42
6 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:22:11 64,76
8 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:23:45 73,40
9 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:23:52 74,05
10 Alva Eriksson Östersunds OK 00:24:03 75,06
11 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:24:09 75,61
12 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:24:19 76,53
13 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:24:23 76,90
14 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:24:26 77,17
15 Ebba Ottosson Gävle OK 00:24:28 77,36
15 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:24:28 77,36
17 Enni Lindskog OK Älme 00:24:34 77,91
18 Johanna Roos OK Linné 00:24:38 78,28
21 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:23 82,41
22 Wilma Leickt Tullinge SK 00:25:31 83,15
23 Alice Johansson Finspångs SOK 00:25:35 83,52
24 Maja Ahlström Västerås SOK 00:25:38 83,79
25 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:25:49 84,81
27 Alice Andersson Eds SK 00:26:10 86,74
28 Klara Ersson OK Kåre 00:26:24 88,02
29 Sara Åbom Gävle OK 00:26:25 88,12
30 Ellen Funke Leksands OK 00:26:28 88,39
31 Maja Graad IF Rigor 00:26:32 88,76
32 Tove Vallerius Gamleby OK 00:26:39 89,40
34 Filippa Rydensjö OK Tor 00:27:14 92,62
35 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:18 92,99
36 Hanna Öberg Gamleby OK 00:27:19 93,08
37 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:27:25 93,63
38 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:27:26 93,73
38 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:27:26 93,73
40 Ella Turesson OK Renen 00:27:42 95,20
41 Alice Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:27:47 95,66
42 Fredrika Nordquist Täby OK 00:27:49 95,84
43 Ida Bengtsson OK Alehof 00:27:54 96,30
44 Felicia Fyhr SOK Aneby 00:28:03 97,13
45 Tilda Rosander SOK Aneby 00:28:10 97,77
45 Nova Anundborg Sidensjö IK 00:28:10 97,77
47 Juliet Waldenfjord Järfälla OK 00:28:13 98,05
47 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:28:13 98,05
49 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:28:16 98,32
49 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:28:16 98,32
51 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:28:25 99,15
52 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:32 99,80
54 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:28:39 100,44
55 Jonna Lindblad OK Djerf 00:28:45 100,99
56 Lovis Bergstrand Brattås CK 00:28:50 101,45
58 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:29:09 103,20
58 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:29:09 103,20
60 Maja Lindén Växjö OK 00:29:10 103,29
61 Vendela Sturek SOK Viljan 00:29:14 103,66
65 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:29:40 106,05
66 Ebba Näsman Lerums SOK 00:29:43 106,33
67 Angelina Älvegran Västerås SOK 00:29:56 107,52
68 Meja Alenius Nyköpings OK 00:30:08 108,62
69 Liv Norberg Avesta OK 00:30:18 109,54
70 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:30:23 110,00
71 Ellen Pelander OK Djerf 00:30:30 110,65
74 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:30:40 111,57
75 Klara Kivijärvi OK Renen 00:30:41 111,66
76 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:30:46 112,12
76 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:30:46 112,12
78 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:30:47 112,21
80 Ida Rosjö Jönköpings OK 00:31:08 114,14
81 Lisa Nilsson OK Linné 00:31:14 114,69
82 Bella Pedersen Järfälla OK 00:31:22 115,43
83 Linn Andersson OK Tyr 00:31:24 115,61
84 Lisa Swartz OK Orion 00:31:25 115,71
85 Vilma Larsson OK Milan 00:31:26 115,80
86 Anna Svensson IF Rigor 00:31:39 116,99
87 Ester Blomster IF Thor 00:31:47 117,73
89 Gry Dahlgren Östersunds OK 00:31:55 118,46
90 Evelin Gummesson Finspångs SOK 00:32:12 120,03
91 Märta Sandvik Attunda OK 00:32:44 122,97
92 Elise Edler OK Hammaren 00:32:49 123,43
93 Sofie Thornell Västerås SOK 00:32:56 124,07
93 Alice Olvegård FK Göingarna 00:32:56 124,07
95 Elsa Boberg IF Rigor 00:33:01 124,53
96 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 00:33:13 125,64
97 Stina Bern Garphyttans IF 00:33:19 126,19
98 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:33:23 126,56
99 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:33:28 127,02
99 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 00:33:28 127,02
101 Sara Saetre OK Landehof 00:33:30 127,20
101 Ellen Toll OK Njudung 00:33:30 127,20
103 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:33:35 127,66
104 Alva Dahlin Kovlands IF 00:33:45 128,58
105 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:33:51 129,13
107 Matilda Aasa Övertorneå IF 00:34:06 130,51
110 Hanne Husby Skåneslättens OL 00:35:11 136,49
111 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 00:35:14 136,76
112 Stina Andersson Anderstorps OK 00:35:16 136,95
113 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 00:35:26 137,87
114 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:35:35 138,70
115 Emmy Palm FK Boken 00:35:44 139,52
116 Daga Kjellsson Sidensjö IK 00:35:47 139,80
117 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:35:59 140,90
118 Joanna Persson OK Tyringe 00:36:05 141,46
121 Irma Östberg Alfta-Ösa OK 00:36:28 143,57
121 Ida Bruhn IF Rigor 00:36:28 143,57
124 Vilma Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:52 145,78
125 Moa Johansson Väsby OK 00:36:55 146,05
126 Asta Törnkvist Anderstorps OK 00:37:32 149,46
127 Klara Graversen IFK Lidingö SOK 00:37:36 149,82
128 Alice Bergius Visborgs OK 00:37:55 151,57
129 Linnéa Borggren Domnarvets GOIF 00:38:11 153,04
130 Alice Persson OK Tyringe 00:38:18 153,69
131 Ella Servin Långhundra IF 00:38:22 154,05
132 Olivia Karlsson Lessebo OK 00:38:35 155,25
134 Frida Berggren Östersunds OK 00:39:03 157,82
135 Annie Eriksson OK Löftan 00:39:08 158,28
136 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:25 159,85
137 Annika Källman OK Hällen 00:39:33 160,58
138 Ellinor Fredman OK Älvsjö-Örby 00:39:50 162,15
139 Thea Lennartsson Järfälla OK 00:39:55 162,61
140 Vilma Engström OK Orion 00:40:04 163,43
142 Ina Åman OK Vilse 87 00:40:20 164,91
143 Matilda Freidlitz OK Landehof 00:40:25 165,37
144 Agnes Söllvander Eklund OK Rodhen 00:40:27 165,55
145 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:40:35 166,29
146 Edit Jonsson Långhundra IF 00:40:47 167,39
147 Frida Olofsson Sjövalla FK 00:40:52 167,85
148 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:41:02 168,77
149 Julia Westh Mullsjö SOK 00:41:25 170,88
151 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:41:39 172,17
152 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:41:41 172,35
152 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:41:41 172,35
154 Liv Herne OK Ravinen 00:41:46 172,81
155 Elsa Nilsson OK Stigen 00:41:54 173,55
158 Julia Meijer IFK Mora OK 00:42:45 178,24
160 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:43:03 179,90
161 Emma Ehrin IFK Hedemora OK 00:43:10 180,54
162 Elin Wolgast Snättringe SK 00:43:37 183,02
163 Linn Olsson OK Södertörn 00:43:43 183,57
164 Saga Andersson Tullinge SK 00:44:05 185,60
165 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:44:08 185,87
166 Stina Lindholm Sundsvalls OK 00:44:17 186,70
167 Moa Lundin OK Linné 00:44:41 188,91
168 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:44:44 189,18
170 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:46:05 196,63
171 Märta Södervall Tullinge SK 00:46:11 197,18
172 Linn Johnsson Matteus SI 00:46:39 199,76
173 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:46:54 201,14
174 Miia Roller Järfälla OK 00:47:52 206,47
176 Yoplaya Sarandopoulos Trosabygdens OK 00:48:10 208,13
178 Hilja Berggrund Umeå OK 00:49:52 217,51
179 Emma Karlsson Svedestam Eskilstuna OL 00:50:04 218,61
180 Philippa Biander Tumba-Mälarhöjden OK 00:50:11 219,26
181 Tess Fransson KFUM Örebro OK 00:50:47 222,57
182 Hanna Thulin Västerås SOK 00:51:08 224,50
183 Kornelia Rådberg Köping-Kolsva OK 00:51:10 224,68
185 Tilde Blixt Avesta OK 00:54:35 243,53
186 Linnéa Karlsson Väsby OK 00:57:07 257,51
188 Martina Niklasson Växjö OK 00:58:00 262,39
189 Elin Breivold Västerås SOK 01:02:32 287,40
190 Hanna Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 01:03:11 290,99
191 Lydia Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 01:03:12 291,08
192 Tora Jern Istrums SK 01:04:17 297,06
193 Hanna Ejlertsson Björkfors GOIF 01:07:46 300,00
194 Elin Danielsson Istrums SK 01:08:37 300,00
195 Lena Persson Tullinge SK 01:10:13 300,00
196 Agnes Karlsson Ryda SK 01:10:21 300,00
198 Elsa Bad Lustens OK 01:18:54 300,00
199 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 01:19:22 300,00
200 Ylva Thorén Örnsköldsviks OK 01:21:58 300,00
202 Liana Lagervik Nyköpings OK 01:33:21 300,00
203 Emilia Sandin OK Skärmen 01:41:12 300,00
204 Hanny Edström Härnösands OK 02:06:04 300,00
Alannah Hellstadius OK Älvsjö-Örby
Sarah Borglund Härnösands OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF