Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:19:08 52,40
2 Annie Lund OK Kolmården 00:21:05 63,61
4 Julia Forsgren OK Tyr 00:21:39 66,87
5 Elsa Kaipe OK Kåre 00:21:45 67,44
8 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:23:39 78,37
9 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:24:08 81,15
12 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:24:43 84,51
13 Emma Hasselström OK Renen 00:25:07 86,81
14 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:25:35 89,49
15 Klara Hart OK Linné 00:25:50 90,93
16 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:25:58 91,70
17 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:26:00 91,89
18 Alice Hall OK Bävern 00:26:05 92,37
19 Emelie Svärd IF Thor 00:26:06 92,46
20 Maja Axelsson Lerums SOK 00:26:12 93,04
21 Vilma Nilsson Attunda OK 00:26:25 94,28
23 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 00:26:29 94,67
24 Nora Feil Lindmark Skellefteå OK 00:26:35 95,24
24 Tuva Östangård Gamleby OK 00:26:35 95,24
26 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:26:49 96,58
27 Emma Karlsson OK Landehof 00:26:57 97,35
28 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:27:07 98,31
29 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:27:16 99,17
30 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:27:23 99,84
32 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:27:36 101,09
33 Sofia Hugg Forsa OK 00:28:06 103,96
34 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:28:45 107,70
35 Audrey Hansson Frölunda OL 00:29:07 109,81
36 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:29:19 110,96
37 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:29:31 112,11
38 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:29:36 112,59
39 Tuva Selin FK Göingarna 00:29:43 113,26
41 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:30:15 116,33
43 Julia Åtting Linköpings OK 00:30:30 117,77
43 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:30:30 117,77
45 Alva Björk Trollhättans SOK 00:30:43 119,01
46 Astrid Hedström Östersunds OK 00:31:05 121,12
47 Emma Larsson Karlskrona SOK 00:31:06 121,22
48 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:31:10 121,60
49 Ellen Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:31:19 122,46
50 Lisa Andersson Ryda SK 00:31:32 123,71
52 Ellen Norman Sävedalens AIK 00:31:53 125,72
53 Agnes Hertz Tenhults SOK 00:31:55 125,92
55 Linn De Boussard IFK Enskede 00:32:22 128,50
56 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:32:30 129,27
58 Lea Friberg OK Vivill 00:32:33 129,56
59 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:33:10 133,10
60 Julia Andersson Eskilstuna OL 00:33:12 133,30
62 Linnéa Säfström Hästveda OK 00:33:22 134,25
63 Ida Benatti Skåneslättens OL 00:33:26 134,64
64 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:33:36 135,60
65 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:33:40 135,98
67 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:33:55 137,42
69 Elsa Palmberg OK Hammaren 00:34:04 138,28
69 Ida Bergfors VK Uvarna 00:34:04 138,28
73 Ida Hellström Attunda OK 00:34:41 141,83
74 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 00:34:51 142,79
75 Tova Lindbäck OK Renen 00:35:13 144,89
76 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:35:22 145,76
77 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:35:51 148,54
78 Vilma Grimmergård Bredareds IF 00:36:08 150,17
79 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:36:11 150,45
80 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:36:18 151,13
82 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:37:11 156,21
83 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:37:20 157,07
84 Agnes Berlin OK Orion 00:37:28 157,83
85 Sara Ohlin OK Tranan 00:37:39 158,89
86 Olivia Engel OK Ravinen 00:38:05 161,38
88 Elsa Södervall IK Gandvik 00:38:33 164,07
89 Elin Svärdhagen Lidköpings VSK 00:38:36 164,35
90 Malin Strömqvist Attunda OK 00:38:43 165,02
92 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:39:07 167,32
93 Kajsa Hall Västerås SOK 00:39:32 169,72
95 Elsa Arnesson Östersunds OK 00:39:45 170,97
96 Signe Ögren Karlsbyhedens IK 00:40:15 173,84
97 Paula Silier Järfälla OK 00:40:17 174,03
98 Elma Wikström OK Hammaren 00:40:19 174,23
99 Felicia Sandin OK Skärmen 00:40:21 174,42
100 Ella Fridolfsson Stora Tuna OK 00:40:26 174,90
101 Mindra Langer OK Roxen 00:40:29 175,18
102 Ella Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:40:32 175,47
103 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:40:55 177,68
104 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:41:00 178,16
105 Klara Junegard Tullinge SK 00:41:06 178,73
106 Lovisa Gullqvist Västvärmlands OK 00:41:16 179,69
107 Emma Hallendal IFK Enskede 00:41:29 180,94
108 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:41:34 181,42
109 Emma Alfredsson OK Tyr 00:41:48 182,76
110 Lova Eriksson Trollhättans SOK 00:41:53 183,24
111 Edith Olsson OK Kroppefjäll 00:42:21 185,92
112 Malin Nilsson OK Linné 00:43:05 190,14
113 Greta Häger OK Södertörn 00:43:08 190,43
114 Ebba Forsberg OK Ravinen 00:43:13 190,90
115 Lisa Eriksson OK Landehof 00:43:14 191,00
116 Tova Grönberg Arboga OK 00:43:31 192,63
118 Enni Lundberg OK Kåre 00:44:33 198,57
119 Wilma Lindkvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:34 198,67
120 Hedda Borgström Avesta OK 00:44:42 199,44
121 Tilde Bergström Täby OK 00:44:51 200,30
122 Vera Gerhardsson OK Bävern 00:45:04 201,54
123 Johanna Pihlström OK Landehof 00:45:28 203,84
125 Isabel Unnerud Långhundra IF 00:45:50 205,95
126 Jenny Jansson Tenhults SOK 00:46:24 209,21
127 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 00:46:28 209,60
128 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:46:32 209,98
129 Olivia Karlsson Kovlands IF 00:46:36 210,36
130 Ida Körle OK Landehof 00:47:02 212,86
131 Hanna Carlqvist Snättringe SK 00:47:10 213,62
132 Saga Borensved OK Norrvirdarna 00:47:44 216,88
133 Alice Trygg Sävedalens AIK 00:48:47 222,92
134 Klara Hultberg SOK Viljan 00:48:51 223,30
135 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:49:01 224,26
136 Matilda Ekman Täby OK 00:50:16 231,45
137 Tindra Molin Falköpings AIK OK 00:52:17 243,05
138 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 00:52:19 243,24
139 Hilda Petersson Växjö OK 00:52:35 244,77
140 Fanny Waltersson OK Roxen 00:52:52 246,40
141 Emmy Kärrlander Umedalens IF 00:53:28 249,86
142 Linnea Ehnberg Sala OK 00:53:57 252,63
143 Lovisa Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 00:54:46 257,33
144 Alva Engström OK Renen 00:56:12 265,58
145 Moa Holsten Hestra IF 00:58:16 277,46
146 Frida Westfeldt IF Thor 00:59:04 282,06
148 Emelie Bägeby OK Vivill 01:01:07 293,85
149 Malva Österberg OK Eken 01:02:50 300,00
150 Alma Ander Istrums SK 01:03:19 300,00
151 Cornelia Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:04:42 300,00
152 Nina Jutterström IFK Mora OK 01:04:47 300,00
154 Elsa Kyhlberg Tenhults SOK 01:07:00 300,00
155 Anna Viktorsson OK Skogsfalken 01:13:17 300,00
157 Alice Lindqvist Selånger SOK 01:14:22 300,00
158 Hanna Lundin IFK Enskede 01:27:58 300,00
159 Frida Lundin Järla Orientering 01:31:58 300,00
160 Maja Johansson Gudhems IF 01:37:16 300,00
161 Maja Sörensen OK Kontinent 01:40:07 300,00
163 Vilma Johansson OK Hällen 01:50:51 300,00
Julia Nordvall Domnarvets GOIF
Lilly Johnsson OK Gynge
Alva Wickström Arboga OK
Matilda Servin Långhundra IF
Lovisa Djerf Västerbergslagens OL
Lisa Östensson OK Tranan

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr