Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:15:38 64,85
2 Olle Ringi OK Kåre 00:17:43 83,14
3 Linus Nilsson OK Österåker 00:20:02 103,47
5 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:20:31 107,72
6 Odin Ek Nyköpings OK 00:20:50 110,50
7 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:20:52 110,79
8 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK 00:21:27 115,91
9 Olle Dalin OK Kåre 00:21:52 119,57
10 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:22:04 121,32
11 Nils Engberg Härnösands OK 00:22:12 122,49
13 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:22:19 123,52
14 Tom Weihart Hestra IF 00:22:29 124,98
15 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:22:30 125,12
16 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:22:41 126,73
17 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:22:47 127,61
18 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:23:29 133,76
19 Otto Nilsson Linköpings OK 00:23:32 134,20
19 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:23:32 134,20
22 Tim Martner Frölunda OL 00:23:37 134,93
23 Axel Bratt OK Orion 00:23:38 135,07
24 Elias Nyqvist OK Landehof 00:23:50 136,83
25 Erik Lundquist OK Ravinen 00:24:00 138,29
26 Dante Rangert Kungälvs OK 00:24:02 138,58
27 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:24:06 139,17
28 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:24:07 139,32
29 Arvid Eriksson OK Tyr 00:24:18 140,92
30 August Ekinge OK Motala 00:24:21 141,36
31 Nils Swartz OK Orion 00:24:28 142,39
32 Casper Karlsson OK Tor 00:24:29 142,53
33 Hugo Hedström OK Bävern 00:24:33 143,12
34 Svante Selin FK Göingarna 00:24:46 145,02
35 Adam Plawski OK Roxen 00:24:48 145,31
36 Max Emil Ekenstråle FK Herkules 00:24:51 145,75
37 Olle Långberg Hudiksvalls OK 00:25:05 147,80
38 Elis Peterson OK Denseln 00:25:18 149,70
39 Albin Sundström Hestra IF 00:25:25 150,73
41 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:25:30 151,46
42 Edvin Lund OK Renen 00:25:31 151,60
43 Elias Thunberg OK Vivill 00:25:37 152,48
44 Wilmer Selin FK Göingarna 00:25:49 154,24
45 Simon Lundell OK Österåker 00:25:55 155,12
47 Axel Andersson IF Thor 00:26:02 156,14
48 Albin Åslund OK Linné 00:26:06 156,72
50 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:26:10 157,31
52 Arvid Albinsson Hjärnarps OL 00:26:28 159,94
53 Emil Albinsson OK Skogsfalken 00:27:02 164,92
54 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:27:08 165,79
55 Arvid Johansson OK Djerf 00:27:17 167,11
56 Erik Ekberg Trollhättans SOK 00:27:18 167,26
57 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:21 167,70
58 Isak Johansson OK Gisle 00:27:28 168,72
59 Ture Lilja Ronneby OK 00:27:32 169,31
60 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 00:27:38 170,18
62 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:27:52 172,23
63 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:27:55 172,67
64 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:27:57 172,96
65 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:28:00 173,40
66 Hampus Karlsson Storviks IF 00:28:01 173,55
67 Albin Wollbrand OK Renen 00:28:05 174,13
67 Anton Engstrand Storviks IF 00:28:05 174,13
69 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:28:10 174,87
70 Hannes Persson FK Herkules 00:28:26 177,21
71 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:28:27 177,35
72 Albin Paulsson OK Löftan 00:28:31 177,94
73 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:28:33 178,23
74 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:28:50 180,72
75 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:29:13 184,08
76 Hugo Björkhammer Björkfors GOIF 00:29:29 186,42
78 Linus Forsberg OK Ravinen 00:29:35 187,30
79 Filip Hatlen Tullinge SK 00:29:56 190,37
80 Jakob Nordström Sigtuna OK 00:30:06 191,84
81 Simon Corneliusson OK Löftan 00:30:16 193,30
81 Aron Sidenvall Hudiksvalls OK 00:30:16 193,30
83 Axel Trofast Tullinge SK 00:30:20 193,88
84 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 00:30:21 194,03
86 Noa Berglund Täby OK 00:30:30 195,35
87 Wille Söderqvist OK Kåre 00:30:31 195,49
89 Gabriel Jirénius Västerbergslagens OL 00:30:40 196,81
92 Otto Larsson OK Tranan 00:30:58 199,44
94 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:31:37 205,15
95 Isak Holmgård Kils OK 00:31:42 205,88
96 Anton Johansson SOK Aneby 00:31:45 206,32
97 Herman Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:31:48 206,76
98 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:31:52 207,34
100 Albin Karlsmo IK Uven 00:32:10 209,98
101 Aron Broman Länna IF 00:32:22 211,73
102 Sixten Persson Skogslöparna 00:32:25 212,17
103 Wilhelm Tengroth OK Måsen 00:32:31 213,05
104 Victor Jacobsen OK Måsen 00:32:48 215,54
105 Samuel Resmalm OK Hedströmmen 00:32:56 216,71
106 Daniel Kraft Almby IK 00:33:06 218,17
107 Malte Hellgren IF Thor 00:33:16 219,63
108 Tim Lundberg OK Renen 00:33:36 222,56
110 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:33:48 224,31
111 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:34:07 227,09
112 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:34:28 230,17
112 Tim Wigh-Dahlgren Filipstads OK 00:34:28 230,17
114 Tore Hamberg Östersunds OK 00:34:29 230,31
115 Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:31 230,60
117 Theodor Holmström Skogsluffarnas OK 00:34:46 232,80
118 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:34:58 234,55
119 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:34:59 234,70
120 Melker Olsson Stigmännen Karlshamns OK 00:35:20 237,77
121 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:35:21 237,92
122 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:35:22 238,07
123 Albin Söderberg Sundsvalls OK 00:35:28 238,94
124 Marcus Grunder Järfälla OK 00:35:42 240,99
125 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:35:49 242,02
126 Hjalmar WIlhelmsson Filipstads OK 00:35:57 243,19
127 Elis Hansson IF Thor 00:36:01 243,77
128 Albert Brohede OK Tyr 00:36:18 246,26
129 Axel Wikner OK Österåker 00:36:24 247,14
130 Olof Musslinder Nyköpings OK 00:36:45 250,21
131 Ivar Lissmyr IFK Mora OK 00:37:20 255,33
132 Tim Andersson OK Tranan 00:37:32 257,08
133 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:38:06 262,06
136 Isac Brovall Gällstadbygdens SOK 00:39:08 271,13
137 Jacob Olsson Ockelbo OK 00:39:22 273,18
138 Gabriel Örtstam Fellingsbro GOIF 00:39:27 273,91
139 Anton Karlsson FK Finn 00:39:34 274,93
140 Rasmus Widelund OK Kåre 00:39:50 277,27
142 Malte Albinsson OK Österåker 00:40:24 282,25
143 Hugo Martinsson FK Finn 00:40:25 282,39
143 Emil Kreutner SOK Viljan 00:40:25 282,39
145 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:40:34 283,71
146 August Göras Leksands OK 00:40:46 285,46
149 Rasmus Viberg OK Roxen 00:41:29 291,76
150 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:41:57 295,85
151 Elias Hällsten Stora Tuna OK 00:41:59 296,14
152 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:10 297,75
153 Melwin Arvidsson IF Rigor 00:42:16 298,63
154 Oliver Håkansson OK Orion 00:42:22 299,51
155 Linus Nilsson OK Tyr 00:42:55 300,00
156 Lucas Söderberg Gävle OK 00:43:18 300,00
157 Casper Turesson Härlövs IF 00:43:31 300,00
158 Linus Nordin OK Renen 00:43:37 300,00
159 Elias Ljungdell Täby OK 00:44:01 300,00
162 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:45:22 300,00
163 Peter Vestin OK Tor 00:45:56 300,00
164 Gustav Lundqvist Halmstad OK 00:45:59 300,00
165 Olof Olsson OK Kåre 00:46:06 300,00
166 Isak Lemurell Sjövalla FK 00:46:11 300,00
167 Samuel Lindborg Grycksbo IF OK 00:47:11 300,00
169 Linus Alinder Sjövalla FK 00:47:27 300,00
170 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:47:53 300,00
171 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:48:03 300,00
172 Oscar Hallqvist Vänersborgs SK 00:48:28 300,00
173 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:49:13 300,00
174 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:49:35 300,00
175 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:50:09 300,00
176 Lukas Pallhed Garphyttans IF 00:50:35 300,00
177 Love Gaudenz Halmstad OK 00:50:41 300,00
178 Emil Grönroos OK Alehof 00:51:09 300,00
179 Arvid Roth Linköpings OK 00:51:16 300,00
180 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:51:24 300,00
181 Anton Dyrelius Snättringe SK 00:51:35 300,00
182 Viggo Ingwersen OK Enen 00:51:45 300,00
183 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:52:19 300,00
184 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:52:25 300,00
186 Elias Thellsén OK Roxen 00:53:39 300,00
187 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:53:56 300,00
188 Love Palmgren Skogsluffarnas OK 00:53:58 300,00
189 Caspin Sinai Västerviks OK 00:55:32 300,00
190 Albin Boell IFK Göteborg 00:55:41 300,00
191 Olle Kullman OK Alehof 00:56:21 300,00
192 Oscar Askroth KFUM Örebro OK 00:57:42 300,00
194 Malte Landfors Lustens OK 01:00:18 300,00
195 Theo Sjöberg IF Thor 01:00:53 300,00
196 Olle Gahnshag OK Kåre 01:03:14 300,00
197 Joar Bäckman Frösö IF 01:03:47 300,00
198 Joel Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 01:03:58 300,00
199 Hugo Noborn IFK Göteborg 01:06:25 300,00
201 Anton Karlsson Waxholms OK 01:09:06 300,00
203 Leo Haraldsson Stigmännen Karlshamns OK 01:11:18 300,00
204 Viktor Jansson Mölndal Outdoor IF 01:14:28 300,00
205 Lukas Bergfors SOK Viljan 01:15:23 300,00
206 Jonatan Vånsjö Arboga OK 01:17:02 300,00
207 Adrian Widmark Umeå OK 01:18:06 300,00
208 Oskar Björk OK Hammaren 01:20:14 300,00
209 Lukas Lundkvist HJS-Vansbro OK 01:21:21 300,00
Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK
Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb
Arvid Gunérus Surahammars SOK
Simon Westh Mullsjö SOK
Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL
Olle Petersén OK Njudung
Elias Johansson HJS-Vansbro OK
Emil Seldén IF Rigor
Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb
Viggo Pettersson SOK Viljan
Fredrik Westlund Kils OK
Isak Fredriksson Garphyttans IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr