Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Hedman IFK Lidingö SOK 00:25:22 15,13
4 Mattias Holmstrand OK Landehof 00:26:20 18,46
5 Per Öberg OK Hällen 00:27:01 20,82
6 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 00:27:04 20,99
7 Karl Lindgren Värend GN OL 00:27:35 22,78
8 Linus Kajsajuntti IFK Lidingö SOK 00:28:01 24,27
9 Jens Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:28:14 25,02
10 Johan Svedelius IFK Umeå 00:28:27 25,77
11 Per Sjögren KFUM Örebro OK 00:28:29 25,88
12 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 00:29:03 27,84
13 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:29:13 28,41
13 Thomas Hermansson IFK Mora OK 00:29:13 28,41
15 Joel Engvall Bodens BK 00:29:21 28,87
16 Tobias Kjell OK Hällen 00:29:22 28,93
17 Peder Hallberg IK Ymer 00:29:27 29,22
18 Kristofer Sidenvall IFK Umeå 00:29:41 30,02
19 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:29:43 30,14
20 Christian Kjellberger IFK Göteborg 00:29:44 30,19
21 U Tomas Löfgren Stora Tuna OK 00:29:46 30,31
22 Björn Arvidsson Stora Tuna OK 00:29:49 30,48
23 Marcus Kullman Stora Tuna OK 00:30:04 31,34
24 Tomas Unander Sundsvalls OK 00:30:07 31,52
25 Johan Schagerlind OK Bävern 00:30:09 31,63
26 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 00:30:12 31,80
27 Håkan Bengtsson Alvesta SOK 00:30:14 31,92
28 Marcus Andersson Matteus SI 00:30:27 32,66
29 Jon Larsson OK Skogshjortarna 00:30:58 34,45
30 Johan Rosén Göteborg-Majorna OK 00:30:59 34,50
31 Anders Henriksson IFK Mora OK 00:31:04 34,79
32 Jonas Sand Uddevalla OK 00:31:24 35,94
33 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:31:25 36,00
34 Anders Södersten-Dahlgren Filipstads OK 00:31:35 36,57
35 Mikael Jansson IFK Lidingö SOK 00:31:36 36,63
36 Jan Sjödin OK Tisaren 00:32:26 39,51
37 Emil Andreasson OK Skogshjortarna 00:32:41 40,37
38 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:32:56 41,23
39 Johan Hedman Söders-Tyresö 00:33:02 41,58
40 Per Holm IFK Mora OK 00:33:03 41,63
41 Peter Sjödin OK Tisaren 00:33:04 41,69
42 Jonas Lindholm Centrum OK 00:33:20 42,61
43 Mats Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:33:33 43,36
44 Henrik Hellman Järla Orientering 00:33:43 43,93
45 Antonio Serini IFK Lidingö SOK 00:33:53 44,51
46 Lucian Semeniuc FK Finn 00:33:54 44,57
47 Martin Andersson Sjövalla FK 00:33:55 44,62
48 Henrik Kroksmyr Växjö OK 00:33:56 44,68
49 Thomas Gustavsson Gudhems IF 00:34:25 46,35
50 Martin Lundgren Sundsvalls OK 00:34:49 47,73
52 Tobias Lidén Markbygdens OK 00:35:02 48,48
53 Erik Lindgren Sävedalens AIK 00:35:08 48,82
54 Bo Segerman IF Thor 00:35:20 49,51
55 David Hjalmarsson Stora Tuna OK 00:35:37 50,49
56 Oskar Karlin Centrum OK 00:35:40 50,66
57 Marcus Josefsson OK Vivill 00:35:49 51,18
59 Thomas Nilsson Eslövs FK 00:35:54 51,47
60 Anders Frick Trollhättans SK 00:36:05 52,10
62 Christian Johansson Helsingborgs SOK 00:36:21 53,02
63 Olov Gohde Dalaportens OL 00:36:29 53,48
64 Peter Loré Sundsvalls OK 00:36:36 53,88
65 Tomas Öberg OK Hällen 00:36:40 54,11
68 Per Erik Jönsson OK Torfinn 00:36:47 54,51
69 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:36:48 54,57
70 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:36:58 55,14
71 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:37:01 55,32
72 Staffan Walfridsson Tullinge SK 00:37:03 55,43
73 Mikael Nyström OK Ravinen 00:37:05 55,55
74 Stefan Löfqvist SOK Viljan 00:37:07 55,66
75 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:37:18 56,29
75 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:37:18 56,29
77 Fredrik Engström OK Renen 00:37:29 56,93
78 Albin Bogren Gävle OK 00:37:34 57,21
79 Henrik Boström OK Linné 00:37:43 57,73
80 Kristofer Wester Skogslöparna 00:37:46 57,90
81 Frans Svensson FK Finn 00:37:48 58,02
84 Klas Larsson OK Milan 00:38:09 59,23
85 Stefan Ivarsson Sundsvalls OK 00:38:28 60,32
86 Johan Åström KFUM Örebro OK 00:38:32 60,55
87 Martin Gummesson FK Finn 00:38:35 60,72
88 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:38:44 61,24
90 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 00:38:45 61,30
91 Anders Karlsson OK Hällen 00:38:52 61,70
92 Per Junfors OK Skogshjortarna 00:38:55 61,87
93 Johan Bernhard Centrum OK 00:38:57 61,99
94 Klas Bringert Katrineholms OK 00:38:58 62,04
95 Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 00:39:00 62,16
96 Per Ivarsson Tibro OK 00:39:10 62,73
97 Anders Kallin KFUM Örebro OK 00:39:14 62,96
98 Martin Oldaeus Västerås SOK 00:39:49 64,98
99 Fredrik Wallin Centrum OK 00:39:55 65,32
100 Jonas Karlsson Kovlands IF 00:39:56 65,38
101 Erik Sjödin OK Tisaren 00:40:06 65,95
102 Ingemar Åkerman Tullinge SK 00:40:11 66,24
103 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:40:22 66,87
104 Erik Hedman Östersunds OK 00:40:48 68,37
105 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 00:40:50 68,48
106 Andreas Holm Västerbergslagens OL 00:40:51 68,54
107 Robert Hellgren Norbergs OK 00:40:52 68,60
108 Anders Abel Snättringe SK 00:41:01 69,12
109 Martin Sedström KFUM Örebro OK 00:41:15 69,92
109 Jonatan Söderberg Gävle OK 00:41:15 69,92
111 Andreas Blomqvist Helsingborgs SOK 00:41:21 70,27
112 Johan Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:41:24 70,44
115 Martin Andersson FK Finn 00:41:48 71,82
116 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:41:54 72,16
117 Niklas Fallgren Gudhems IF 00:42:03 72,68
118 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:42:08 72,97
118 Henrik Adolfsson OK Bävern 00:42:08 72,97
120 Mikael Hall OK Bävern 00:42:09 73,02
121 Bo-Arne Olsson Eslövs FK 00:42:19 73,60
122 Mikael Persson FK Göingarna 00:42:27 74,06
123 Fredrik Salomonsson Skåneslättens OL 00:42:40 74,81
124 Olle Penttinen IFK Hedemora OK 00:42:47 75,21
125 Robin Karlsson Alvesta SOK 00:42:54 75,61
126 Gabriel Eles Emmaboda Verda OK 00:43:12 76,65
127 Robert Tiensuu Skåneslättens OL 00:43:22 77,22
128 Emil Flordal Ljusdals OK 00:43:30 77,68
129 Magnus Dalenstam Istrums SK 00:43:32 77,80
131 Karl-Anton Karlsson Ulricehamns OK 00:43:43 78,43
132 Mattias Engström OK Orion 00:43:55 79,12
133 Per-Ove Melinder Tullinge SK 00:43:58 79,29
134 Martin Rosén OK Stigen 00:44:01 79,46
135 Anders Jonsson IF Marin Väst 00:44:19 80,50
136 Janis Brokers Umeå OK 00:44:22 80,67
137 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 00:44:35 81,42
138 David Wästlund OK Tyr 00:44:50 82,28
139 Mattias Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:45:20 84,01
140 Mikael Widén FK Boken 00:45:37 84,98
142 Bengt Olsson Eslövs FK 00:46:27 87,86
143 Asgeir Riseth Tullinge SK 00:46:30 88,03
144 Erik Gohde Dalaportens OL 00:46:37 88,43
145 Martin Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:46:51 89,24
147 Stefan Käck Attunda OK 00:46:54 89,41
148 Erik Österberg OK Eken 00:46:55 89,47
149 Johan R Johander Södertälje-Nykvarn OF 00:47:54 92,86
150 Mathias Axelsson OK Hierne 00:48:07 93,61
152 Johan Färm Sidensjö IK 00:48:34 95,16
153 Martin Johansson OK Gisle 00:48:35 95,22
154 Andreas Engvall Bodens BK 00:49:04 96,88
156 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:49:32 98,49
157 Henrik Hellgren Norbergs OK 00:50:03 100,28
158 Linus Malmsten Malmö OK 00:50:15 100,97
159 Markus Johansson Linköpings OK 00:50:20 101,25
160 Jon Lundmark Långvikens OK 00:50:29 101,77
161 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:50:31 101,89
162 Anders Lindgren Långhundra IF 00:51:18 104,59
163 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 00:51:27 105,11
164 Olof Ottosson OK Pan-Kristianstad 00:51:46 106,20
165 Fredrik Ekström Halmstad OK 00:51:51 106,49
166 Erik Hellsten Nyköpings OK 00:52:54 110,11
168 Gustaf Gerge Centrum OK 00:53:20 111,60
169 Niklas Nyström OK Nolaskogsarna 00:53:56 113,67
170 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 00:54:12 114,59
171 Erik Persson Härlövs IF 00:54:22 115,17
175 Martin Ahlström IFK Enskede 00:55:15 118,21
176 Jacob Axenborg Mölndal Outdoor IF 00:55:58 120,69
177 Carl Svensson FK Finn 00:56:23 122,12
179 Axel Lindén Ronneby OK 00:57:27 125,80
180 Johan Sandberg Attunda OK 00:57:39 126,49
183 Magnus Sterner Strängnäs-Malmby OL 00:58:18 128,74
184 Daniel Boström OK Tor 00:58:57 130,98
185 Stefan Magnusson Lunds OK 00:59:08 131,61
187 Martin Rådbo Mölndal Outdoor IF 00:59:20 132,30
188 Christoffer Glinge Ankarsrums OK 00:59:59 134,54
190 Martin Kriblad Hjärnarps OL 01:01:23 139,37
191 Roger Sandell OK Roxen 01:01:45 140,64
192 Urban Bjufström SOK 68 01:02:51 144,43
194 Michael Forslund Kristinehamns OK 01:04:54 151,50
196 Daniel Westbom Säterbygdens OK 01:08:54 165,30
198 Joakim Kjellberg Björkfors GOIF 01:14:30 184,62
199 Joel Bjerstedt Hässleholms OK 01:16:38 191,98
Jakob Jakobsson Nybro OK
Nicklas Doyle Skarpnäcks OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr