Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:24:43 10,63
4 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 00:25:11 12,20
6 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 00:26:09 15,45
7 Liutauras Bilevicius OK Roslagen 00:26:29 16,57
8 Jonas Eklund OK Rodhen 00:26:30 16,62
9 Magnus Persson OK Tisaren 00:26:33 16,79
10 Lars-Håkan Bengtsson OK Tyr 00:26:46 17,52
11 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:26:52 17,85
12 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:26:55 18,02
13 Peter Fredricson IFK Mora OK 00:26:56 18,08
14 Jonas Martner Frölunda OL 00:27:06 18,64
15 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:27:09 18,81
16 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:27:27 19,81
18 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:27:55 21,38
19 Johan Ahlström Västerås SOK 00:28:04 21,88
20 Patrik Svedberg Gävle OK 00:28:08 22,11
21 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:28:22 22,89
22 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:28:24 23,00
23 Mats Åberg OK Linné 00:28:53 24,63
24 Håkan Gunnarsson FK Göingarna 00:29:11 25,63
25 Sven Granfors OK Landehof 00:29:19 26,08
26 Daniel Brohede OK Tyr 00:29:24 26,36
27 Pär Höök IFK Mora OK 00:29:26 26,47
28 Olof Borell OK Linné 00:29:46 27,59
29 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:29:53 27,98
30 Jörgen Granefelt Kils OK 00:29:59 28,32
31 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:30:13 29,10
32 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:30:24 29,72
33 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:30:40 30,62
34 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:30:47 31,01
35 Fredrik Johnsson OK Tisaren 00:30:49 31,12
37 Patrik Ingelström OK Gynge 00:30:59 31,68
38 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:01 31,79
40 Henrik Erickson Ulricehamns OK 00:31:09 32,24
41 Henrik Anängen Nyköpings OK 00:31:10 32,29
41 Martin Lindskog OK Ravinen 00:31:10 32,29
45 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 00:31:20 32,85
46 Thomas Knutsson Ärla IF 00:31:21 32,91
48 Johan Forssten Kungälvs OK 00:31:55 34,81
50 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:32:06 35,43
53 Daniel Persson OK Nipan 00:32:18 36,10
54 Björn Groth Kungälvs OK 00:32:24 36,44
57 Jesper Håkansson FK Göingarna 00:32:35 37,05
58 Christian Olsson OK Tranan 00:32:37 37,16
58 Mats Edengren Vallentuna-Össeby OL 00:32:37 37,16
60 Peter Thelin Bredaryds SOK 00:32:41 37,39
61 Henrik Peterson OK Denseln 00:32:42 37,44
62 Anders Påhlman Istrums SK 00:32:48 37,78
62 Per Grönroos OK Alehof 00:32:48 37,78
66 Fredrik Sundin OK Linné 00:33:17 39,40
67 Björn Beckius Västerås SOK 00:33:28 40,02
68 Henrik Göhl Finspångs SOK 00:33:32 40,24
69 Thomas Johansson OK Renen 00:33:38 40,58
70 Anders Björk Trollhättans SOK 00:33:46 41,03
72 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 00:33:54 41,47
73 Björn Andersson Karlskrona SOK 00:34:06 42,15
75 Per Andersson Växjö OK 00:34:22 43,04
76 Robert Pedersen Järfälla OK 00:34:30 43,49
77 Urban André Svärdsjö SOK 00:34:31 43,55
78 Martin Öhman Gjø-Vard OL 00:34:40 44,05
80 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:43 44,22
81 Anders Besterman IK Trenne Ullared 00:34:52 44,72
82 Anders Tillegård Sundbybergs IK 00:34:53 44,78
83 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:34:57 45,00
86 Johan Engebratt Göteborgs SK 00:35:05 45,45
88 Jan Hjort Falköpings AIK OK 00:35:12 45,84
90 Christian Rotviker Centrum OK 00:35:23 46,46
91 Jonas Uller Kils OK 00:35:24 46,51
92 Andreas Blomgren OK Hierne 00:35:38 47,30
93 Magnus Mattsson Örnsköldsviks OK 00:35:46 47,74
95 Andreas Lundholm Umeå OK 00:36:08 48,97
96 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:36:09 49,03
97 Filip Ivermark Västerås SOK 00:36:10 49,09
98 Jonas Johnsson OK Kolmården 00:36:16 49,42
100 Sören Kindlund OK Tyr 00:36:33 50,37
101 Per Thunberg OK Vivill 00:36:43 50,93
105 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:36:58 51,77
106 Joakim Östblom Järfälla OK 00:36:59 51,83
107 Erik Borglund Härnösands OK 00:37:01 51,94
108 Lasse Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:26 53,34
109 Henrik Sahlström Främmestads IK 00:37:27 53,40
110 Andreas Krafft Länna IF 00:37:28 53,45
112 Joakim Karmetun OK Njudung 00:37:49 54,63
113 Johan Bergman Mölndal Outdoor IF 00:38:22 56,48
114 Mats Sandin Haninge SOK 00:38:31 56,98
116 Örjan Vellet KFUM Örebro OK 00:38:50 58,04
117 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:38:51 58,10
122 Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 00:39:35 60,56
123 Sverker Lenas Centrum OK 00:39:37 60,67
125 Max Larsson OK Tranan 00:39:49 61,34
126 Stefan Gyllenberg Lugnviks IF 00:39:50 61,40
127 Henrik Ortman Västerås SOK 00:39:52 61,51
129 Mats Ahnheim Tibro OK 00:40:05 62,24
130 Anders Lövgärd OK Alehof 00:40:07 62,35
131 Lennart Hamberg Östersunds OK 00:40:10 62,52
132 John Hartley Söders-Tyresö 00:40:16 62,86
133 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 00:40:20 63,08
134 Håkan Andersson Halmstad OK 00:40:30 63,64
136 Simon Nilsson Umeå OK 00:40:43 64,37
142 Erik Lauri FK Herkules 00:41:14 66,10
145 Magnus Cederlöf Tullinge SK 00:41:26 66,77
147 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:41:45 67,84
148 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:41:46 67,89
149 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 00:41:53 68,29
149 Urban Schmidt OK Kontinent 00:41:53 68,29
152 Christer Casselsjö OK Kolmården 00:42:17 69,63
153 Johan Kügler Sigtuna OK 00:42:25 70,08
154 Stellan Täck OK Hammaren 00:42:29 70,30
155 Johnny Blästa Njurunda OK 00:42:41 70,97
156 Fredrik Granath Svärdsjö SOK 00:43:15 72,88
157 Peter Brämerson Tibro OK 00:43:16 72,93
159 Heide Persson Andrarums IF 00:43:29 73,66
163 Jörgen Rydenius Tullinge SK 00:44:01 75,45
164 Björn Ylipää Bergnäsets AIK 00:44:03 75,56
166 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:44:10 75,95
168 Erik Wikström OK Tyr 00:44:29 77,02
169 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:44:33 77,24
170 Johan Asplund Laholms IF OK 00:44:34 77,30
171 Jonas Selling Länna IF 00:44:55 78,47
172 Fredrik Stålhandske Skåneslättens OL 00:45:07 79,14
173 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:45:08 79,20
175 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:45:23 80,04
177 Viktor Skobe Kalmar OK 00:45:27 80,26
177 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:45:27 80,26
179 Magnus Flodman OK Hammaren 00:45:59 82,05
179 Svante Andrén Tibro OK 00:45:59 82,05
182 Erik Möller OK Södertörn 00:46:04 82,33
183 Jon Lindskog OK Älme 00:46:05 82,39
184 Erik Backlund Trollhättans SOK 00:46:37 84,18
185 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 00:46:38 84,24
186 Johan Olsson Grycksbo IF OK 00:46:44 84,57
187 Andreas Rietz Nyköpings OK 00:47:08 85,92
188 Björn Möller OK Kontinent 00:48:01 88,88
189 Henrik Persson Sundbybergs IK 00:48:44 91,29
192 Olof Ingemarsson Karlskrona SOK 00:49:11 92,80
195 Pål Jansson OK Roslagen 00:50:02 95,66
196 Magnus Grafström Centrum OK 00:50:21 96,72
198 Henrik Hellborg Centrum OK 00:50:23 96,83
199 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:50:45 98,06
201 Greger Ahlén IF Hagen 00:51:02 99,01
202 Tobias Karlsson Ryda SK 00:52:02 102,37
203 Peter Augustsson Göteborgs SK 00:52:19 103,32
204 Joachim Lindkvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:31 104,00
205 Daniel Axelsson Målilla OK 00:52:35 104,22
206 Per Edström Härnösands OK 00:52:46 104,84
207 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:53:10 106,18
208 Robert Ladänges Alfta-Ösa OK 00:54:21 110,15
209 Claes Andersson Falkenbergs OK 00:54:57 112,17
210 Jonas Lundgren Tibro OK 00:55:02 112,45
212 Peter Westlund Jönköpings OK 00:55:12 113,01
213 Dan Hörnell OK Linné 00:55:39 114,52
214 Urban Särnbrink OK Tisaren 00:55:56 115,47
217 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:57:33 120,90
218 Per Palmqvist OK Kontinent 00:57:59 122,36
219 Erik Köllerström Fjärås AIK 01:00:13 129,86
220 Thomas Ljungqvist Tibro OK 01:00:57 132,32
221 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 01:00:58 132,37
222 Tomas Kristofersson Sundsvalls OK 01:01:42 134,84
223 Mikael Guttke Nyköpings OK 01:03:08 139,65
224 Peter Rasmussen OK Kontinent 01:05:00 145,92
227 Alexander Wickman Tibro OK 01:17:00 186,22
228 Magnus Johansson Ljusdals OK 01:19:16 193,83
229 Patrik Servin Långhundra IF 01:21:19 200,72
230 Filip Joelsson Gustavsbergs OK 01:29:13 227,25

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF