Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Laila B Höglund FK Herkules 00:22:45 15,53
2 Kerstin Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:26:00 25,98
3 Sofia Gustafsson OK Roxen 00:26:26 27,37
4 Åsa Wadensjö Leo Bredaryds SOK 00:26:54 28,87
5 Anna-Birgitta Gustafsson OK Tylöskog 00:27:00 29,20
6 Karin Öhlin SOK Aneby 00:27:17 30,11
7 Helena Lindman Nässjö OK 00:27:27 30,64
8 Lena Swartz OK Orion 00:27:50 31,88
10 Anna Asplund Kungälvs OK 00:28:49 35,04
11 Maria Sahlin Arboga OK 00:28:54 35,31
12 Inger Zetterström Söders-Tyresö 00:28:59 35,57
12 Anne Bodin Almby IK 00:28:59 35,57
14 Kerstin Sjökvist OK Österåker 00:29:52 38,42
15 Åsa Sörlin Lustens OK 00:30:05 39,11
16 Pia Lundberg OK Bävern 00:30:14 39,60
17 Sari Håkansson OK Gränsen 00:30:27 40,29
18 Anna-Karin Viklund OK Nipan 00:30:33 40,61
19 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 00:30:36 40,77
21 Lollo Nyberg OK Kontinent 00:30:56 41,85
22 Marie Eckerlid Sävedalens AIK 00:30:57 41,90
24 Annlouise Almqvist IFK Mora OK 00:31:39 44,15
25 Katarina Persson Almby IK 00:31:41 44,26
27 Eva Alm OK Ravinen 00:31:49 44,69
28 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 00:31:56 45,06
29 Ewa Lundberg IK Vikings OK 00:32:03 45,44
30 Madeleine Karlsson OK Norrvirdarna 00:32:14 46,03
31 Susanne Rantakokko OK Nipan 00:32:17 46,19
31 Annika Engel Hässleholms OK 00:32:17 46,19
33 Ann Franzén OK Södertörn 00:32:24 46,56
34 Catarina Högkvist OK Tyr 00:32:52 48,07
35 Cecilia Edström Sundsvalls OK 00:33:02 48,60
36 Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 00:33:05 48,76
37 Elisabet Carlborg Vännäs OK 00:33:06 48,82
37 Lena Blom Göteborg-Majorna OK 00:33:06 48,82
39 Maria Lännevall OK Roslagen 00:33:07 48,87
41 Christina Gabrielsson Västvärmlands OK 00:33:30 50,10
42 Anki Gustafsson Säterbygdens OK 00:33:34 50,32
44 Anne Lindell Kalmar OK 00:34:16 52,57
45 Lena Reisen IF Hagen 00:34:17 52,62
46 Maria Kvarnlöf OK Roslagen 00:34:23 52,94
47 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 00:34:41 53,91
48 Annika Svensson Solna OK 00:34:43 54,02
49 Gunnel Rask Sigtuna OK 00:35:15 55,73
50 Pia Vångell Linköpings OK 00:35:21 56,05
51 Anna-Lena Sarfve Kroppa IF 00:35:48 57,50
53 Annika Björkroth Stockholm Multisport Klubb 00:35:50 57,61
54 Gitte Engström Linköpings OK 00:36:18 59,11
55 Monica Rostö Rånäs OK 00:36:23 59,38
56 Katarina Henmyr OK Vilse 87 00:36:26 59,54
57 Ingela Alness Långhundra IF 00:36:40 60,29
58 Monica Fröjd Snättringe SK 00:36:44 60,50
59 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:03 61,52
60 Kristina Lind OK Skärmen 00:37:08 61,79
61 Anne Turesson Bredaryds SOK 00:37:11 61,95
63 Maria Håkansson Växjö OK 00:37:26 62,75
64 Susanne Bovallius Järfälla OK 00:37:50 64,04
65 Christina Granath OK Södertörn 00:37:56 64,36
66 Annica Tholén OK Skogshjortarna 00:37:58 64,47
67 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 00:37:59 64,52
67 Maria Tryggö Trollhättans SOK 00:37:59 64,52
69 Charlott Lilja OK Stigen 00:38:01 64,63
70 Anita Klar Säterbygdens OK 00:38:10 65,11
71 Anna Lindskoog Pettersson Attunda OK 00:38:29 66,13
72 Pernilla Hannus VK Uvarna 00:38:41 66,77
72 Katarina Hedberg Lerums SOK 00:38:41 66,77
74 Gunilla Rudander Sundbybergs IK 00:38:42 66,83
76 Charlotte Johansson Skattkärrs SOK 00:38:53 67,42
77 Ann-Louise Notstam Hjorth Arboga OK 00:38:56 67,58
78 Annie Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:39:01 67,85
79 Helen Karlbom IFK Göteborg 00:39:07 68,17
80 Marie Green Strängnäs-Malmby OL 00:39:36 69,72
81 Karin Lind Tierps SOK 00:39:40 69,94
82 Brittmari Holmberg Korsnäs IF OK 00:39:49 70,42
83 Annika Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:39:52 70,58
84 Pia Thunman OK Linné 00:39:53 70,63
86 Britt-Inger Jonsson OK Linné 00:39:55 70,74
87 Carina Johansson Skattkärrs SOK 00:40:23 72,24
89 Anne Svantesson Hjärnarps OL 00:40:53 73,85
91 Agneta Karlsson Rånäs OK 00:40:56 74,01
93 Christina Häggström Skogslöparna 00:41:01 74,28
94 Heléne Svensson Kristinehamns OK 00:41:03 74,39
95 Helene Nilsson IF Start 00:41:16 75,08
97 Maria Sturesson Anderstorps OK 00:41:23 75,46
98 Katarina Almehed Frölunda OL 00:41:27 75,67
99 Charlotte Johnson OK Klemmingen 00:41:32 75,94
100 Maria Persson Asker SK 00:41:33 75,99
101 Ing-Britt Swedenborg Lunds OK 00:41:37 76,21
102 Monika Persson OK Södertörn 00:41:53 77,07
104 Anna Westerbergh Rasbo IK 00:42:14 78,19
106 Sofia Holmgren Hagaby GoIF Örebro 00:42:40 79,59
107 Ewa Holmberg IF Hagen 00:43:12 81,30
108 Annette Wigertz Långhundra IF 00:43:17 81,57
109 Carina Svärd OK Orion 00:43:37 82,64
111 Ing-Marie Samuelsson IK Trenne Ullared 00:43:45 83,07
112 Annika Eriksson Tierps SOK 00:43:52 83,45
113 Ylva Nilsson OK Renen 00:44:03 84,03
114 Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:44:06 84,20
115 Åsa Flink-Svensson Nässjö OK 00:44:30 85,48
116 Ann-Sofie Falk Vimmerby OK 00:44:47 86,39
117 Gun Jansson OK Klemmingen 00:45:08 87,52
118 Ann-Beth Jonsson Täby OK 00:45:25 88,43
119 Pirkko Hammarström OK Måsen 00:45:29 88,64
120 Ludwina Redtzer Attunda OK 00:45:42 89,34
121 Ann Järpling OK Klemmingen 00:46:12 90,95
122 Annalena Andersen Waxholms OK 00:46:20 91,38
124 Camilla Rosén Annebergs GIF 00:47:20 94,60
125 Mimmi Eriksson Westblad OK Ravinen 00:47:56 96,52
126 Helen Glännefors Söders-Tyresö 00:48:03 96,90
128 Marie Björklund Eskilstuna OL 00:48:35 98,62
129 Barbro Kärvhag OK Skogsfalken 00:48:47 99,26
131 Gunilla Gustafsson OK Orion 00:49:34 101,78
132 Lotta Berntsson Skåneslättens OL 00:49:49 102,58
134 Åsa Giding Vallentuna-Össeby OL 00:49:57 103,01
135 Lena Strömbäck Linköpings OK 00:50:00 103,17
136 Karin Björklund IFK Enskede 00:50:20 104,24
137 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 00:50:47 105,69
139 Susanne Lind Haninge SOK 00:51:54 109,28
141 Katarina Lindbärg OK Södertörn 00:53:22 114,00
142 Jeanette Jonsson OK Österåker 00:53:30 114,43
143 Anna Hertin Västerviks OK 00:53:47 115,34
145 Agneta Blücher Östersunds OK 00:54:30 117,65
146 Frida Mannfolk Ulricehamns OK 00:54:49 118,66
148 Helena Johansson OK Gisle 00:55:04 119,47
149 Gun Rosendahl IF Marin Väst 00:55:13 119,95
150 Pernilla Axberg Laxå OK 00:55:31 120,92
151 Charlotte Enges Attunda OK 00:56:00 122,47
154 Anita Fjaestad Skogslöparna 00:56:30 124,08
157 Anette Forsberg KFUM Örebro OK 00:57:58 128,80
159 Kirsten Toftered IF Rigor 00:58:07 129,28
160 Marit Äng Hagaby GoIF Örebro 00:59:04 132,33
161 Margareta Mandinger Trollhättans SOK 00:59:12 132,76
162 Gunilla Sahl OK Klemmingen 00:59:18 133,08
163 Elsa Brahm Långhundra IF 00:59:19 133,14
165 Anna Fröberg OK Roxen 01:00:25 136,68
166 Kristina Tinglöf Degerfors OK 01:00:32 137,05
167 Camilla Björklund Sjövalla FK 01:01:47 141,07
168 Maria Vredin IFK Umeå 01:03:19 146,00
170 Lena Liljefors Avesta OK 01:05:49 154,04
173 Kristina Kivijärvi OK Renen 01:07:02 157,96
174 Åsa Pettersson Vallentuna-Össeby OL 01:07:58 160,96
175 Kerstin Morast Haninge SOK 01:10:43 169,80
176 Gunilla Persson Malmö OK 01:11:23 171,95
177 Katarina Sundelin OK Orion 01:14:35 182,24
178 Anna Bogren Sundbybergs IK 01:18:14 193,98
179 Annakarin Rahlén OK Ravinen 01:19:04 196,66
180 Åsa Lindh Sundbybergs IK 01:20:34 201,49
Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK
Ingrid Jensen OK Kontinent
Maria Castenborg Njurunda OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr