Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elisabeth Fries Umeå OK 00:24:07 20,84
2 Maria Jonsson Tullinge SK 00:24:30 22,09
3 Kane Andersson IFK Mora OK 00:27:09 30,71
4 Ylva Grape Dalaportens OL 00:27:31 31,90
6 Agneta Fries Umeå OK 00:29:10 37,27
7 Christina Birath Stenungsunds OK 00:29:13 37,43
8 Gunilla Kreiss Järla Orientering 00:29:22 37,92
9 Mona Åkerman Valbo AIF 00:29:28 38,25
10 Agneta Olivestam Vimmerby OK 00:29:38 38,79
13 Eva Rabe Magnusson IF Hagen 00:30:02 40,09
14 Maria Bratt Tullinge SK 00:30:28 41,50
15 Lotta Lidman Almqvist Västerviks OK 00:30:37 41,99
16 Christina Segerslätt Skåneslättens OL 00:30:54 42,91
17 Maria Eriksson Åmåls OK 00:30:58 43,13
19 EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 00:31:11 43,83
20 Cecilia Henfridsson Umeå OK 00:31:43 45,57
21 Ingrid Svensson Stora Tuna OK 00:31:46 45,73
22 Gunilla Larsson Bredareds IF 00:31:55 46,22
23 Marianne Hansson Bredareds IF 00:31:58 46,38
24 Lena Olsson Skåneslättens OL 00:32:01 46,55
25 Lena Larsson Sala OK 00:32:15 47,31
26 Mona Bierfeldt Ärla IF 00:32:20 47,58
27 Anna Thorell-Jönsson OK Kontinent 00:32:26 47,90
28 Lotta Valentin Larsson Gustavsbergs OK 00:32:30 48,12
29 Anne Bössfall Linköpings OK 00:32:33 48,28
30 Marie Gustafsson Sundsvalls OK 00:32:48 49,10
31 Ingrid Kensby OK Tyr 00:32:55 49,48
33 Ann Warma Laas OK Skogshjortarna 00:32:56 49,53
34 Kerstin Tjernlund OK Vilse 87 00:32:57 49,58
35 Carina Doyle Sundbybergs IK 00:33:06 50,07
36 Karin Gunnarsson Stora Tuna OK 00:33:09 50,23
37 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 00:33:23 50,99
38 Barbro Isaksson OK Tisaren 00:33:26 51,16
40 Mariann Johansson Kexholms SK 00:33:44 52,13
41 Karin Forsberg Tullinge SK 00:33:48 52,35
42 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 00:34:13 53,71
44 Lena Jansson Garphyttans IF 00:34:18 53,98
45 Mari-Louise Lundgren Stora Tuna OK 00:34:23 54,25
46 Ann-Sofie Svanberg OK Södertörn 00:34:29 54,57
47 Anne-Marie Röllike OK Lindéna 00:34:34 54,85
49 Kerstin Blomgren Stora Tuna OK 00:35:00 56,26
50 Marianne Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 00:35:07 56,64
51 Gudrun Wegeland OK Nolaskogsarna 00:35:08 56,69
52 Agneta Sander Göteborg-Majorna OK 00:35:09 56,74
54 Eva Walheim Robertsfors IK 00:35:25 57,61
54 Monica Henriksson Eksjö SOK 00:35:25 57,61
56 Anita Karlsson OK Södertörn 00:35:26 57,67
57 Birgitta Olsson OK Skogsfalken 00:35:27 57,72
58 Anne Farbrot Göteborg-Majorna OK 00:35:38 58,32
59 Annika Leandersson OK Tyr 00:35:39 58,37
60 Kristina Peterson IFK Umeå 00:35:42 58,53
61 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:44 58,64
62 Gunilla Carlsson Göteborg-Majorna OK 00:35:47 58,80
63 Christina Söderblom Ätrans IF 00:36:05 59,78
65 Birgitta Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:36:13 60,21
66 Lena Runesson OK Vivill 00:36:14 60,27
67 Kerstin Persson FK Göingarna 00:36:31 61,19
68 Anne-Marie Karlsson Svaide Roma SOK 00:36:34 61,35
69 Eva Eklund Växjö OK 00:36:54 62,44
71 Elisabeth Strandhagen Göteborg-Majorna OK 00:37:26 64,17
72 Marie Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:37:37 64,77
72 Maria Andersson Bredaryds SOK 00:37:37 64,77
74 Annika Staaf Forsa OK 00:37:41 64,99
75 Carina Berger-Svensson Motala AIF OL 00:37:50 65,48
77 Agneta Nordin Vingåkers OK 00:38:19 67,05
78 Yvonne Jonsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:29 67,59
79 Ann-Brith Strömberg OK Skogshjortarna 00:38:33 67,81
80 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 00:38:38 68,08
81 Agneta Grönlund Katrineholms OK 00:38:43 68,35
83 Annika Davidsson Västerås SOK 00:38:56 69,06
85 Barbro Karlsson Katrineholms OK 00:39:21 70,41
86 Eva Elnerud Sigtuna OK 00:39:26 70,68
88 Birgitta Strandberg Skogslöparna 00:39:33 71,06
89 Gunilla Lind OK Landehof 00:39:34 71,12
90 Kerstin Segersson OK 64 Torpa 00:39:50 71,98
91 Karina Svensson Vimmerby OK 00:39:51 72,04
92 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren 00:39:55 72,26
93 Anna Weckner Westlund OK Tyr 00:40:07 72,91
95 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:41:18 76,76
96 Marianne Nyman Tjällmo-Godegårds OK 00:41:25 77,14
98 Annika Larsson Arboga OK 00:42:17 79,96
99 Anita Lundmark IFK Umeå 00:42:25 80,39
100 Lena Rosander Finspångs SOK 00:42:28 80,55
102 Brita Nilsson OK Linné 00:43:06 82,62
103 Margareta Runtegen Boxholm-Mjölby OL 00:45:23 90,05
104 Katarina Östling OK Skogshjortarna 00:45:47 91,35
105 Inger Frick FK Göingarna 00:46:04 92,27
106 Lena Hellström OK Ravinen 00:46:05 92,32
107 Catharina Karlsson Trollhättans SOK 00:46:23 93,30
109 Tina Hagård Rävetofta OK 00:47:57 98,40
110 Marianne Rosgren OK Njudung 00:47:59 98,51
112 Birgit Hansson Herrestads AIF 00:48:39 100,68
115 Annica Nylund Umeå OK 00:50:31 106,75
118 Gittel Karlsson Attunda OK 00:53:55 117,82
119 Karin Ernfridsson OK 64 Torpa 00:54:42 120,37
120 Marita Stadig SK Trim/Virsbo 00:54:48 120,69
121 Annika Zetterqvist Sigtuna OK 00:54:51 120,85
122 Ingela Ekelöv Skåneslättens OL 00:55:09 121,83
123 Lena Sjöström Umeå OK 00:55:42 123,62
124 Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:56:29 126,17
125 Ingvor Johansson Falkenbergs OK 00:56:35 126,49
126 Katarina Jakobsson Garda OK 00:57:33 129,64
127 Elise Johannesson Trollhättans SOK 01:05:27 155,35
128 Ann Öhlin Stigmännen Karlshamns OK 01:07:29 161,97
130 Anita Galin Härnösands OK 01:18:03 196,35
Eva Folkesson Lööf OK Pan-Kristianstad

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF