Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lasse Jansson Gävle OK 00:23:34 20,03
2 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:23:55 21,40
3 Per Backlund OK Södertörn 00:24:16 22,78
4 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:24:57 25,46
7 Per Magnusson OK Nolaskogsarna 00:26:15 30,55
8 Christer Skoog Kils OK 00:26:40 32,19
11 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:27:26 35,19
13 Lars Holmberg IF Hagen 00:28:03 37,61
14 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 00:28:09 38,00
18 Mats Welander OK Djerf 00:28:33 39,57
20 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:28:50 40,68
22 Ola Lundh IF Hagen 00:29:00 41,34
23 Lars Söderlund Tormestorps IF 00:29:08 41,86
24 Stefan Nyberg Avesta OK 00:29:15 42,32
25 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:35 43,62
26 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:29:48 44,47
27 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 00:29:50 44,60
27 Mats Walheim Robertsfors IK 00:29:50 44,60
29 Björn Lönne Skarpnäcks OL 00:29:55 44,93
32 Sture Norén Älvsby IF OK 00:30:27 47,02
37 Inge Söderqvist OK Renen 00:31:11 49,90
39 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 00:31:34 51,40
40 Arne Eriksson Tierps SOK 00:31:35 51,47
41 Fredrik Salén OK Renen 00:31:36 51,53
42 Göran Tjernberg Kovlands IF 00:31:37 51,60
43 Håkan Lindberg OK Vilse 87 00:31:39 51,73
44 Göran Månsson Karlskrona SOK 00:31:41 51,86
46 Lars Jonsson VK Uvarna 00:31:43 51,99
47 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:31:48 52,32
48 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:31:58 52,97
50 Thomas Svensson Motala AIF OL 00:32:19 54,34
51 Jörgen Ivarsson Hestra IF 00:32:30 55,06
52 Mats Brorsson Tockarps IK 00:32:38 55,58
53 Ulf Nyström Trollhättans SOK 00:32:57 56,82
54 Torbjörn Halvarsson Fjärås AIK 00:33:08 57,54
55 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 00:33:13 57,87
56 Pär Johansson OK Järnbärarna 00:33:28 58,85
56 Anders Enmark Gävle OK 00:33:28 58,85
58 Alf Jernberg OK Enen 00:33:38 59,50
59 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:33:39 59,57
61 Gustav Erlandsson OK Vivill 00:33:46 60,03
62 Inge Götesson Karlskrona SOK 00:33:48 60,16
64 Claes Ekberg Lidköpings VSK 00:33:56 60,68
65 Svante Larsson OK Vargen 00:34:00 60,94
66 Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK 00:34:05 61,27
67 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:34:09 61,53
68 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:34:16 61,99
69 Henry Barsk Övertorneå IF 00:34:27 62,71
72 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 00:34:34 63,16
72 Lennart Josefsson Rydboholms SK 00:34:34 63,16
76 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:34:49 64,14
78 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:35:03 65,06
79 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:35:14 65,78
82 Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 00:35:37 67,28
83 Asgeir Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:35:41 67,54
84 Roland Notstam Arboga OK 00:35:49 68,07
86 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:10 69,44
87 Bo Norrman Kjula IF 00:36:23 70,29
87 Jan-Olof Bäck OK Djerf 00:36:23 70,29
87 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:36:23 70,29
90 Torbjörn Falk Vimmerby OK 00:36:29 70,68
91 Jens Beiron Skattkärrs SOK 00:36:32 70,88
92 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:36:35 71,07
93 Roland Norell Söders-Tyresö 00:36:40 71,40
95 Mats Lagerblad IFK Mora OK 00:36:48 71,92
96 Gunnar Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:00 72,71
97 Mats Rosander Finspångs SOK 00:37:07 73,16
98 Stig Larsson Göteborg-Majorna OK 00:37:08 73,23
99 Stefan Nordmark Söderhamns OK 00:37:12 73,49
100 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:37:14 73,62
101 Anders Johansson Hestra IF 00:37:25 74,34
101 Björn Alpberg Almby IK 00:37:25 74,34
103 Torbjörn Trondset Nynäshamns OK 00:37:35 74,99
103 Jari Pöyhönen IFK Lidingö SOK 00:37:35 74,99
106 Per-Olov Sjöström Västerås SOK 00:38:14 77,54
108 Per Edenhamn Länna IF 00:38:32 78,72
110 Hans Garmer Göteborg-Majorna OK 00:38:38 79,11
111 Arto Blomdahl IK Hakarpspojkarna 00:38:39 79,17
112 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:38:50 79,89
114 Göran Ivares OK Södertörn 00:39:00 80,55
116 Anders Axelsson Trollhättans SOK 00:39:21 81,92
117 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:39:26 82,25
118 Kyrre Thalberg Lunds OK 00:39:27 82,31
120 Christer Karlsson Boxholm-Mjölby OL 00:39:52 83,95
122 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:40:01 84,53
123 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:40:04 84,73
124 Tomas Andersson OK Tor 00:40:06 84,86
127 Ulf Lindberg Boxholm-Mjölby OL 00:40:27 86,23
128 Torbjörn Löfving Mullsjö SOK 00:40:39 87,02
130 Håkan Tholerud Övertorneå IF 00:40:55 88,06
131 Anders Johansson Lunds OK 00:41:01 88,45
132 Håkan Gustafson Eskilstuna OL 00:41:04 88,65
133 Peter Ylsöbäck Kjula IF 00:41:15 89,37
134 Bo Börjesson Storviks IF 00:41:20 89,70
135 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:41:42 91,13
137 Per-Arne Forsberg Tullinge SK 00:41:45 91,33
139 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:08 92,83
142 Gunnar Karlsson Målilla OK 00:42:31 94,34
146 Michael Karlsson OK P4 00:43:25 97,87
147 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 00:43:58 100,02
148 Stefan Sundelius Järfälla OK 00:44:00 100,15
149 Gert Pettersson Lunds OK 00:44:04 100,41
151 Björn Engström Lustens OK 00:44:35 102,44
152 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 00:44:50 103,42
153 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 00:44:55 103,75
154 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:45:00 104,07
155 Glenn Widerström OK Ravinen 00:45:07 104,53
155 Harald Knutsen Gävle OK 00:45:07 104,53
157 Göran Olesund OK Landehof 00:45:20 105,38
158 Peter Valtersson Anderstorps OK 00:45:50 107,34
159 Anders Åberg Skåneslättens OL 00:46:14 108,91
160 Arne Sääf Gudhems IF 00:46:19 109,24
161 Kent Nero Mullsjö SOK 00:46:33 110,15
164 Peter Eklöv OK Linné 00:46:51 111,33
165 Jan Sveide IF Hagen 00:47:07 112,37
166 Peter Lundberg Järfälla OK 00:48:03 116,03
167 Ulf Carlsson OK Roslagen 00:48:31 117,86
169 Anders Abrahamsson Gammelstads IF 00:50:36 126,03
170 Lars Runesson OK Vivill 00:50:42 126,42
171 Per Hansson Härnösands OK 00:51:54 131,13
174 JanOla Olsson OK Kompassen 00:53:41 138,12
177 Ton Langerak Järfälla OK 00:56:45 150,15
178 Anders Jakobsson OK Södertörn 00:56:53 150,67
179 Esko Stadig SK Trim/Virsbo 00:57:35 153,41
184 Martin Carlson Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:18 160,14
185 Henrik Boding IFK Lidingö SOK 01:00:26 164,59
186 Hans Westman Västerås SOK 01:02:58 174,52
187 Jonas Jerlin Frölunda OL 01:03:08 175,18
188 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 01:04:18 179,75
189 Kjell Holm Dalaportens OL 01:09:38 200,66
193 Mats Linde OK Linné 01:21:39 247,78
194 Anders Birgersson Visborgs OK 01:29:28 278,43
Kenneth Pettersson Järfälla OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr