Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tommy Holmér Väsby OK 00:24:03 30,71
2 Mikael Eriksson VK Uvarna 00:25:33 37,14
3 Ulf Wallin Göteborg-Majorna OK 00:25:39 37,57
5 Lennart Agén Tullinge SK 00:26:25 40,85
8 Sten Gunnarsson SOK Viljan 00:26:54 42,93
9 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:27:31 45,57
10 Uno Johansson Sundsvalls OK 00:27:34 45,78
11 Hans Lemoine Gävle OK 00:27:41 46,28
12 Per Högkvist OK Tyr 00:27:43 46,43
13 Pär Jansson IF Thor 00:27:47 46,71
14 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:27:52 47,07
15 Erik Hellsvik IK Gandvik 00:28:22 49,21
18 Tore Tjernlund OK Vilse 87 00:29:04 52,21
19 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:29:07 52,43
21 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:29:14 52,93
21 Jan-Åke Stolt Karlsson OK Milan 00:29:14 52,93
23 Mikael Johansson OK Gisle 00:29:15 53,00
24 Torbjörn Johansson OK Södertörn 00:29:21 53,43
26 Egon Gustavsson OK Bävern 00:29:24 53,64
28 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:29:30 54,07
28 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:29:30 54,07
30 Torbjörn Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:29:33 54,28
31 Jonas Karlsson Markbygdens OK 00:29:43 55,00
32 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:29:55 55,86
33 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:30:04 56,50
34 Jan Grann Arboga OK 00:30:05 56,57
35 Per-Åke Blad Forsa OK 00:30:06 56,64
37 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:30:35 58,71
38 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:30:36 58,78
39 Mats Eriksson Göteborg-Majorna OK 00:30:45 59,43
40 Christer Eriksson Tierps SOK 00:30:46 59,50
42 Gunnar Spelkvist Hällefors OK 00:30:50 59,78
42 Roger Tinglöf Väsby OK 00:30:50 59,78
44 Stefan Westlin OK Måsen 00:31:01 60,57
45 Thomas Attfors Sävedalens AIK 00:31:05 60,86
46 Stefan Stomberg IF Hagen 00:31:13 61,43
48 Björn Reger Söders-Tyresö 00:31:23 62,14
49 Lars Andersson OK Tyr 00:31:28 62,50
50 Mats Johansson OK Nalle 00:32:00 64,79
51 Bo Gustafsson OK Tylöskog 00:32:06 65,21
54 Evert Johansson OK Bävern 00:32:21 66,29
55 Bengt Lundberg Istrums SK 00:32:23 66,43
56 Jan Sundström OK Renen 00:32:36 67,36
58 Lars Öhrman Stockholms OK 00:32:48 68,21
59 Per-Martin Johansson IF Rigor 00:32:52 68,50
60 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:33:01 69,14
62 Carl-Göran Struts Eds SK 00:33:03 69,29
63 Lars Rönnols Täby OK 00:33:07 69,57
64 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:33:13 70,00
65 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:33:20 70,50
66 Lars Karlsson Ödeshögs SK 00:33:22 70,64
67 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:33:28 71,07
69 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:33:32 71,36
70 Tord Jansson Västvärmlands OK 00:33:36 71,64
71 Göran Andersson OK Rodhen 00:34:14 74,36
72 Karl-Erik Lind Alfta-Ösa OK 00:34:15 74,43
73 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:34:21 74,86
74 Stefan Sjöblom Frölunda OL 00:34:30 75,50
75 Jan Östman Sundsvalls OK 00:34:34 75,79
76 Stefan Josefsson Uddevalla OK 00:34:37 76,00
77 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK 00:34:39 76,14
78 Johan Karlsson Norbergs OK 00:34:57 77,43
79 Göran Polhede Ärla IF 00:35:01 77,72
80 Mats Bergh IFK Mora OK 00:35:10 78,36
81 Leif Sandahl OK Tyr 00:35:11 78,43
83 Sten Svanberg OK Södertörn 00:35:13 78,57
84 Hans Bywall OK Hammaren 00:35:16 78,79
85 Gunnar Sjölund Skogslöparna 00:35:25 79,43
86 Anders Karlsson IFK Mora OK 00:35:30 79,79
87 Leif Bylars Forsa OK 00:35:31 79,86
88 Arne Lund Stenungsunds OK 00:35:39 80,43
89 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:36:08 82,50
92 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:36:12 82,79
93 Göran Lyrberg Valbo AIF 00:36:19 83,29
94 Mats Kensby OK Tyr 00:36:24 83,64
95 Klas Fredrikson Istrums SK 00:36:29 84,00
96 Anders Rahmqvist IFK Lidingö SOK 00:36:37 84,57
97 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 00:36:43 85,00
97 Ulf Carlsson OK Stigen 00:36:43 85,00
99 Lars Walldoff Garphyttans IF 00:36:50 85,50
100 Karl Schneider Mölndal Outdoor IF 00:36:52 85,64
101 Mats Bergman Norbergs OK 00:37:11 87,00
102 Håkan Håkansson OK Gränsen 00:37:12 87,07
104 Staffan Käll OK Älme 00:37:27 88,15
105 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 00:37:30 88,36
106 Börje Ahnlén OK Hammaren 00:37:32 88,50
108 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:37:36 88,79
109 Jan Lundgren Linköpings OK 00:37:43 89,29
110 Stefan Eriksson Skellefteå OK 00:38:07 91,00
111 Magnus Gruvberger OK Orion 00:38:26 92,36
113 Inge Nilsson Umeå OK 00:38:44 93,65
116 Lasse Johansson Eds SK 00:39:07 95,29
117 Kenneth Hagström OK Letstigen 00:39:09 95,43
118 Jens Danielsson Istrums SK 00:39:14 95,79
119 Håkan Holmberg Korsnäs IF OK 00:39:20 96,22
123 Gunnar Håkansson IK Uven 00:40:25 100,86
124 Christer Fransson Motala AIF OL 00:40:48 102,50
125 Torbjörn Johansson Sundsvalls OK 00:40:55 103,00
126 Lennart Eriksson Sol Tranås 00:40:57 103,15
126 Ingmar Olsson OK Vilse 87 00:40:57 103,15
128 Ulf Bengtsson Sol Tranås 00:41:49 106,86
129 Dag Sundin Strängnäs-Malmby OL 00:42:44 110,79
130 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 00:42:48 111,08
133 Tomas Virtanen Selånger SOK 00:43:18 113,22
134 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 00:43:29 114,01
135 Jerry Svensson SOK Viljan 00:44:02 116,36
138 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 00:44:39 119,01
139 Håkan Löfgren Eksjö SOK 00:44:42 119,22
140 Tomas Dömstedt OK Letstigen 00:44:44 119,36
141 Henrik Carlsson IK Uven 00:44:53 120,01
142 Bert-Ove Larsson Uddevalla OK 00:44:59 120,43
144 Ulf Skoglund Kils OK 00:45:19 121,86
145 Åke Strid Almby IK 00:45:35 123,01
146 Leif Martinsson OK Tyr 00:45:36 123,08
147 Matts Andersson OK Ravinen 00:45:42 123,51
148 Torbjörn Movert OK Kompassen 00:45:58 124,65
149 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:46:01 124,86
150 Mikael Svensson OK Pan-Kristianstad 00:46:08 125,36
151 Benny Johansson OK Reftele 00:46:50 128,36
153 Jörgen Skoog Västerbergslagens OL 00:47:11 129,86
154 Leif Larsson Åmåls OK 00:48:59 137,58
155 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:49:52 141,37
157 Peter Sandberg OK Storsjön 00:50:10 142,65
158 Matts Andersson Hässleholms OK 00:50:27 143,87
160 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 00:51:13 147,15
162 Lars Mosslind Vandrarringen 00:51:42 149,22
163 Carl-Johan Westborg Vittjärvs IK 00:52:32 152,80
164 Leif Anderjon Alvesta SOK 00:52:51 154,15
165 Per Erlandsson OK Skogsfalken 00:53:18 156,08
166 Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:54:01 159,15
167 Per-Olof Svensson Länna IF 00:55:02 163,51
168 Börje Persson OK Alehof 00:55:04 163,65
169 Ulf Nilsson Örkelljunga FK 00:56:37 170,30
171 Rikard Swedenborg Lunds OK 00:58:41 179,16
172 Eric Jönsson OK Triangeln 00:59:34 182,94
173 Göran Hedman Valbo AIF 01:01:10 189,80
174 Gunnar A Johansson Tenhults SOK 01:02:48 196,80
175 Bengt Robertsson Almby IK 01:06:59 214,73
Sune Södergrann Tullinge SK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr