Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sixten Westlund OK Tyr 00:25:24 28,16
2 Clas Fries Umeå OK 00:25:41 29,28
3 Göran Nilsson Snättringe SK 00:27:39 37,06
4 Lars Ohlin Rånäs OK 00:28:36 40,82
5 Mats Lundberg Dalaportens OL 00:28:42 41,22
9 Andreas Hjertson OK Linné 00:30:05 46,69
10 Owe Törnroth Hjobygdens OK 00:30:18 47,55
11 Kurt Svensson IK Hakarpspojkarna 00:30:19 47,62
15 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:30:38 48,87
19 Olof Olofsson Hagaby GoIF Örebro 00:31:13 51,18
20 Magnus Rehn Sävedalens AIK 00:31:24 51,91
22 Olov Öström OK Tyr 00:31:30 52,30
23 Jan-Ola Karlsson OK Njudung 00:31:50 53,62
24 Kennet Sandström OK Stigen 00:31:51 53,69
25 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:31:58 54,15
26 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:32:02 54,41
27 Ken Ragnarsson OK Kompassen 00:32:14 55,20
27 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:32:14 55,20
29 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:32:20 55,60
30 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:32:21 55,67
31 Thomas Ericson Alfta-Ösa OK 00:32:24 55,86
32 Anders Levin OK Tyr 00:32:29 56,19
33 Anders Fries Umeå OK 00:32:44 57,18
34 Roland Warenius Avesta OK 00:32:54 57,84
34 Håkan Palmfjord Katrineholms OK 00:32:54 57,84
36 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 00:32:55 57,91
37 Uno Magnusson IF Hagen 00:33:04 58,50
38 Lars Persson Hagaby GoIF Örebro 00:33:30 60,22
39 Kjell Nero Nässjö OK 00:33:42 61,01
40 Tomas Olausson Askersunds OK 00:33:52 61,67
41 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:34:10 62,86
42 Torbjörn Ottosson Stora Tuna OK 00:34:23 63,71
43 Svante Bjurgren IK Hakarpspojkarna 00:34:36 64,57
44 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 00:35:04 66,42
45 Rolf Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 00:35:13 67,01
47 Thomas Lundgren Trollhättans SOK 00:35:20 67,47
48 Leif Asplund Jönköpings OK 00:35:25 67,80
49 Lennart Larsson Jönköpings OK 00:36:06 70,51
50 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:36:08 70,64
51 Karl Zens OK Tor 00:36:39 72,68
52 Paavo Ylikiiskilä OK Fryksdalen 00:37:05 74,40
53 Ingmar Ekelöv Skåneslättens OL 00:37:26 75,79
54 Björn Axemo Hultsfreds OK 00:37:34 76,31
55 Johan Berglund Sävedalens AIK 00:37:54 77,63
56 Hans Ohlin Rånäs OK 00:38:11 78,75
58 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:38:22 79,48
59 Sven-Åke Andersson IF Rigor 00:38:23 79,55
60 Anders Hallmén Attunda OK 00:38:28 79,88
63 Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 00:39:05 82,32
64 Göran Hillgren OK Södertörn 00:39:08 82,51
65 Kent Bergendahl Nyköpings OK 00:39:45 84,95
66 Göran Hansson Täby OK 00:39:59 85,88
67 Bengt-Ove Blomkvist Björkfors GOIF 00:40:32 88,05
68 Tommy Öst Ljusdals OK 00:41:02 90,03
69 Leif Sundling Njurunda OK 00:41:05 90,23
70 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:41:10 90,56
71 Göran Andreasson OK Kroppefjäll 00:41:12 90,69
72 Ingemar Persson Gamleby OK 00:41:32 92,01
73 Arne Andersson Bredaryds SOK 00:42:05 94,19
74 Anders Eriksson IF Hagen 00:42:13 94,72
75 Stefan Janslätt Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:24 95,44
76 Lennart Erfors OK Torfinn 00:42:26 95,57
77 Mats Haglund OK Djerf 00:42:30 95,84
78 Karl Mollén OK Denseln 00:42:35 96,17
80 Lars Erik Hermansson OK Linné 00:42:44 96,76
81 Jan Molén OK Triangeln 00:42:48 97,03
82 Göran Falk IF Thor 00:43:01 97,88
82 Anders Karlsson OK Linné 00:43:01 97,88
84 Bengt Aspvall Ronneby OK 00:43:06 98,21
85 Lars Olsson Västvärmlands OK 00:43:09 98,41
86 Jan Wahlström Snättringe SK 00:43:13 98,68
87 Gunde Hjalmarsson Stora Tuna OK 00:43:15 98,81
89 Johan Karlsson Trollhättans SOK 00:43:34 100,06
90 Arne Holmer IFK Mora OK 00:44:10 102,44
91 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:44:19 103,03
92 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:44:29 103,69
93 Leif Skogsberg OK Fryksdalen 00:44:35 104,08
94 Göran Svenson SOK Viljan 00:44:46 104,81
95 Christer Brander Nilsson Stenungsunds OK 00:45:10 106,39
97 Bernt Andersson IF Rigor 00:45:19 106,99
98 Mats Westerdahl Göteborg-Majorna OK 00:46:15 110,68
99 Ralf Lindgren NAIS Orienteringsklubb 00:46:25 111,34
100 Lennart Vamling Frölunda OL 00:47:02 113,78
101 Egon Johansson OK Tranan 00:47:13 114,51
102 Matts Björke Söders-Tyresö 00:48:08 118,14
103 Christer Eriksson Åmåls OK 00:48:21 118,99
104 Stellan Martinsson OK Tyringe 00:49:05 121,90
107 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 00:51:12 130,27
107 Anders Forsstedt Söders-Tyresö 00:51:12 130,27
110 Hans Ragvald Vingåkers OK 00:51:13 130,34
111 Jan Gottfridsson Norbergs OK 00:51:16 130,54
113 Leif-Åke Andersson FK Boken 00:53:01 137,46
114 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 00:53:28 139,24
115 Ingemar Brunsson OK Skogshjortarna 00:54:23 142,87
116 Olle Bohman Hjärnarps OL 00:54:40 143,99
118 Hans Tuvesson IF Hagen 00:56:23 150,79
120 Peter Joelsson Ålems OK 00:57:15 154,22
121 Ulf Svensson OK Njudung 00:59:56 164,84
123 Tommy Hautop OK Pan-Kristianstad 01:02:28 174,87
124 Bengt Östlund OK Roxen 01:04:09 181,53
125 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 01:04:22 182,39
128 Christer Forsgren OK Tisaren 01:10:13 205,54
129 Tor Hellberg Lunds OK 01:11:39 211,21
130 Olle Enfors Tockarps IK 01:13:04 216,82
131 Alf B Johansson FK Friskus-Varberg 01:15:22 225,92
134 Bengt Johansson OK P4 01:27:17 273,09
Ragnar Olsson Tibro OK
Thomas Dagsberg OK Orion
Per Arne Evaldsson OK Gynge

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr