Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Arnell Markbygdens OK 00:25:05 40,69
2 Bengt Johansson OK Alehof 00:25:54 44,37
4 Leif Carlsson SOK Viljan 00:26:03 45,05
6 Bengt Svedjeby Skattkärrs SOK 00:26:27 46,85
7 Algirdas Salkauskas Alfta-Ösa OK 00:26:32 47,23
8 Lennart Kalén SOK Viljan 00:26:41 47,90
9 Per Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:26:52 48,73
10 Kjell Boman Söderhamns OK 00:26:55 48,95
12 Leif Strandberg Skogslöparna 00:27:47 52,86
13 Thomas Hjert Falköpings AIK OK 00:27:56 53,54
14 Göran Eriksson Lustens OK 00:28:19 55,26
15 Kjell Viklund Hofors OK 00:28:24 55,64
16 Mats Sandewall Umeå OK 00:28:49 57,52
17 Ulf Peterson Kungälvs OK 00:29:00 58,34
18 Rolf Emlén Vittjärvs IK 00:29:15 59,47
19 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:29:18 59,70
20 Bo Håkansson IFK Göteborg 00:29:29 60,52
21 Mats Hemström Gävle OK 00:29:38 61,20
22 Kent Granqvist Västerviks OK 00:29:41 61,43
23 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:48 61,95
24 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:29:59 62,78
25 Leif Johansson OK Milan 00:30:02 63,00
26 Mats Strandhagen Göteborg-Majorna OK 00:30:05 63,23
27 Roger Thörn OK Vilse 87 00:30:15 63,98
28 Hans Ekberg Trollhättans SOK 00:30:25 64,73
29 Leif Johansson Kexholms SK 00:30:52 66,76
30 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 00:30:53 66,83
31 Gunnar Skoglund Ljusne-Ala OK 00:30:56 67,06
32 Lennart Karlsson Umeå OK 00:30:57 67,13
33 Leif Selling Härnösands OK 00:31:32 69,76
34 Kurt Nilsson OK Hierne 00:31:35 69,99
36 Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 00:31:44 70,67
37 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:31:46 70,82
38 Anders Kärrström Tullinge SK 00:31:59 71,79
39 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:32:00 71,87
40 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:32:01 71,94
41 Thomas Almqvist Karlskrona SOK 00:32:09 72,54
42 Bror Widén Uddevalla OK 00:32:14 72,92
42 Åke Johansson Rydboholms SK 00:32:14 72,92
44 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:32:16 73,07
45 Bo Davidsson Solna OK 00:32:18 73,22
47 Arne Bogren OK Vivill 00:33:09 77,05
48 Roland Josefsson IFK Hedemora OK 00:33:24 78,18
49 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:33:25 78,25
50 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:33:45 79,76
51 Bengt Jonsson Hestra IF 00:34:03 81,11
53 Sten-Olof Johansson Åmåls OK 00:34:19 82,31
54 Kjell Lidholm IFK Hedemora OK 00:34:20 82,39
56 Hans-Olof Carlsén Hagaby GoIF Örebro 00:34:30 83,14
57 Per-Olov Jemt OK Hammaren 00:34:38 83,74
58 Stefan Elmquist Tenhults SOK 00:34:48 84,49
59 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:34:54 84,94
60 Stefan Blomgren Hagaby GoIF Örebro 00:34:56 85,09
61 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:34:57 85,16
63 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:35:21 86,97
64 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:35:34 87,94
65 Stefan Hermansson Tenhults SOK 00:35:36 88,09
66 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:35:41 88,47
67 Jan Danielsson Kalmar OK 00:35:44 88,70
68 Stefan Öberg OK Milan 00:36:12 90,80
69 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:36:14 90,95
70 Anders Waldemarsson Köping-Kolsva OK 00:36:16 91,10
71 Göran Reinholdsson Järfälla OK 00:36:18 91,25
72 Lars-Gunnar Falk IFK Lidingö SOK 00:36:20 91,40
73 Anders Silvemark Dalaportens OL 00:36:25 91,78
74 Tommie Olsson Visborgs OK 00:36:26 91,85
75 Mats Hedberg Årsunda IF 00:36:30 92,15
76 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:36:33 92,38
77 Stig Lundström Söderhamns OK 00:36:39 92,83
78 Sven-Arne Strid Österfärnebo IF 00:36:47 93,43
80 Ingvar Andersson OK Amne 00:37:07 94,93
81 Sören Karlsson Mullsjö SOK 00:37:12 95,31
82 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:37:13 95,38
83 Stefan Carlsson SOK Viljan 00:37:18 95,76
84 Bernt Gustafsson Västerbergslagens OL 00:37:42 97,56
85 Anders Ek Gävle OK 00:37:50 98,16
86 Kent Söderlund Selånger SOK 00:37:54 98,46
87 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:38:11 99,74
89 Tommy Westerberg IF Hagen 00:38:32 101,32
90 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:38:39 101,84
91 Arne Svärm OK Gisle 00:38:57 103,20
92 Anders Wallner OK Pan-Kristianstad 00:38:58 103,27
94 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:38:59 103,35
95 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:39:04 103,72
96 Christer Ludvik Turebergs IF 00:39:07 103,95
97 Sven-Erik Bodin Gällstadbygdens SOK 00:39:20 104,92
97 Torgny Johansson Björkfors GOIF 00:39:20 104,92
99 Clyde Persson Ljungskile FK 00:39:23 105,15
100 Curt Rahlén OK Ravinen 00:39:44 106,73
101 Lennart Persson Söderhamns OK 00:39:52 107,33
102 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 00:40:13 108,90
103 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:40:14 108,98
103 Jens Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:40:14 108,98
106 Ove Jansson Sundsvalls OK 00:40:18 109,28
107 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:40:40 110,93
108 Mats Wickbom OK Linné 00:40:52 111,83
110 Åke Gustafsson Bergnäsets AIK 00:41:00 112,44
111 Anders Runander Trosabygdens OK 00:41:16 113,64
112 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:41:27 114,46
113 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 00:41:30 114,69
115 Roger Norin Vittjärvs IK 00:42:18 118,30
118 Roland Mattsson OK Skärmen 00:42:43 120,17
120 Christer Johansson Linköpings OK 00:42:50 120,70
121 Fredrik Odelberg IK Ymer 00:42:52 120,85
123 Kent Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:19 122,88
123 Thomas Almqvist Västerviks OK 00:43:19 122,88
126 Karl-Gustav Hagelberg Åmåls OK 00:43:40 124,46
127 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 00:43:47 124,98
128 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:44:01 126,03
129 Peder Wickström Arboga OK 00:44:10 126,71
130 Lars Ekberg Trollhättans SOK 00:44:11 126,78
131 Jens Törnmarck Askersunds OK 00:44:23 127,69
133 Per Salgård Lidköpings VSK 00:44:33 128,44
134 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:44:37 128,74
134 Odd Olsson Uddevalla OK 00:44:37 128,74
136 Rudolf Brogren Kungälvs OK 00:44:45 129,34
137 Per-Erik Nyström Rånäs OK 00:44:53 129,94
138 Robert Gustafsson Visborgs OK 00:44:56 130,17
139 Stefan Adolfsson OK Bävern 00:45:05 130,84
140 Lars Göran Killander Hästveda OK 00:45:10 131,22
141 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:45:11 131,29
142 Christer Engman Forsa OK 00:45:25 132,34
145 Torbjörn Sandebäck Ålems OK 00:46:24 136,78
146 Lars Dahlqvist Storviks IF 00:46:28 137,08
147 Anders Rensgard OK Renen 00:46:31 137,30
148 Kjell Ehrencrona IFK Göteborg 00:47:07 140,01
149 Stellan Häggbrink Berga SOK 00:47:08 140,08
150 Peter Brunnberg Vallentuna-Össeby OL 00:47:32 141,89
151 Thord Ekström Trollhättans SOK 00:47:34 142,04
152 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 00:47:40 142,49
153 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:47:50 143,24
154 Thomas Petersson IK Hakarpspojkarna 00:47:56 143,69
155 Åke Hulefors Strängnäs-Malmby OL 00:48:01 144,06
156 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 00:48:04 144,29
157 Göran Berggren Ljungskile FK 00:48:24 145,79
158 Christer Segerquist Gävle OK 00:48:30 146,24
159 Lars-Göran Pettersson SOK 68 00:48:53 147,97
160 Urban Engström Vittjärvs IK 00:49:19 149,92
161 Mats Landquist Köping-Kolsva OK 00:49:23 150,22
162 Hans Trofast Tenhults SOK 00:49:31 150,83
163 Ulf Lundström Haninge SOK 00:49:44 151,80
164 Kjell Enarsson Östersunds OK 00:49:47 152,03
165 Stig Eriksson Tierps SOK 00:50:17 154,28
166 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 00:51:02 157,66
168 Christer Norén Arvidsjaurs OK 00:52:01 162,09
169 Åke Johannesson Trollhättans SOK 00:52:02 162,17
170 Håkan Eriksson Umeå OK 00:52:35 164,65
171 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 00:52:47 165,55
172 Bo Karlsson Katrineholms OK 00:53:34 169,08
173 Ove Karlsson Järfälla OK 00:54:07 171,56
174 Tord Åhlgren Arboga OK 00:54:18 172,39
176 Peter Larsson Trollhättans SOK 00:54:56 175,24
177 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:54:57 175,32
178 Lars Blomberg Gammelstads IF 00:55:28 177,65
179 Roland Dahlman Malmö OK 00:55:40 178,55
180 Jan Bergström Grycksbo IF OK 00:55:51 179,37
181 Jan-Åke Andersson OK Denseln 00:57:23 186,28
182 Lars Eklund Växjö OK 00:59:05 193,95
183 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 00:59:06 194,02
185 Lars Larsson Sjövalla FK 01:00:19 199,51
186 Göran Wallentinsson OK Denseln 01:02:39 210,02
187 Bo Jansson Stigmännen Karlshamns OK 01:02:46 210,55
188 Johan Wedlin Sävedalens AIK 01:02:58 211,45
189 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:03:36 214,31
190 Bengt-Erik Granat Västerbergslagens OL 01:06:19 226,55
191 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 01:07:12 230,53
192 Göran Svensson OK Roxen 01:07:16 230,83
193 Claes Linsefors Lunds OK 01:07:22 231,29
194 Lars Johansson Malmö OK 01:08:07 234,67
196 Ingemar Lennartsson SOK Viljan 01:11:19 249,09
197 Richard Bengtsson Lunds OK 01:14:58 265,54
198 Per-Ola Johnsson OK Kullingshof 01:20:51 292,06
199 Peter Sund Sundbybergs IK 01:27:38 300,00
Staffan Dittmer IK Hakarpspojkarna
Dan Widercrantz OK Skärmen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr