Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:24:17 37,06
3 Örjan Svahn IFK Mora OK 00:27:37 52,09
4 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:27:47 52,84
5 Kjell Eriksson OK Djerf 00:27:52 53,21
6 Leif Sandgren Frosta OK 00:28:16 55,02
7 Lasse Morandear IFK Mora OK 00:28:21 55,39
8 Per-Martin Gustavson Tjällmo-Godegårds OK 00:28:24 55,62
9 Olle Adolfsson Lerums SOK 00:28:28 55,92
10 Johan Källman Norbergs OK 00:28:37 56,59
11 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:28:39 56,74
12 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:28:44 57,12
14 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 00:29:11 59,15
15 Göran Fredberg OK Rodhen 00:29:18 59,67
16 Jan Åsberg Häverödals SK 00:29:21 59,90
18 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:29:29 60,50
18 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:29:29 60,50
20 Paul Norén OK Södertörn 00:29:57 62,60
23 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:30:48 66,43
25 Per Eriksson Linköpings OK 00:30:58 67,18
27 Karl Evert Svensson IF Hagen 00:31:06 67,79
28 Olle Granath Surahammars SOK 00:31:11 68,16
29 Matts Engvall Bodens BK 00:31:14 68,39
30 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:31:26 69,29
30 Leo Johansson Vandrarringen 00:31:26 69,29
32 Stig Wiklund Stora Tuna OK 00:31:44 70,64
33 Sune Sisell OK Södertörn 00:31:50 71,09
35 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 00:32:04 72,14
37 Göran Dehlin Annebergs GIF 00:32:18 73,19
37 Toivo Pentonen Hestra IF 00:32:18 73,19
39 Hans Svenson SOK Viljan 00:32:34 74,40
40 Per Sundin Skogslöparna 00:32:37 74,62
40 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:32:37 74,62
43 Bengt Carlsson Skattkärrs SOK 00:32:53 75,82
44 Mats Andersson Selånger SOK 00:33:01 76,42
45 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:33:06 76,80
48 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:33:30 78,60
49 Göran Andersson OK Tylöskog 00:33:33 78,83
50 Henry Djurbäck Markbygdens OK 00:33:34 78,90
53 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:34:11 81,68
53 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 00:34:11 81,68
55 Lennart Sibeck Falköpings AIK OK 00:34:18 82,21
56 Bengt Ståhl Hjärnarps OL 00:34:19 82,28
57 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:34:21 82,43
59 Håkan Olsson Hjobygdens OK 00:34:32 83,26
61 Leif Wallenbro Väsby OK 00:34:58 85,21
62 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:35:01 85,44
64 Sören Svensson Sjövalla FK 00:35:05 85,74
64 Leif Nordin Attunda OK 00:35:05 85,74
67 Leonard Jansson Rasbo IK 00:35:09 86,04
68 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:35:15 86,49
69 Björn Palm Lessebo OK 00:35:27 87,39
70 Per Lindskog Gotlands Bro OK 00:35:28 87,47
71 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:35:42 88,52
72 Gert Nilsson Lunds OK 00:36:17 91,15
73 Lars Strinnholm Östersunds OK 00:36:44 93,17
74 Björn Abelsson Sundsvalls OK 00:36:52 93,77
75 Lennart Andersson Göteborgs SK 00:37:01 94,45
76 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:37:05 94,75
77 Kjell Johansson Ankarsrums OK 00:37:09 95,05
78 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:37:28 96,48
79 Kjell Sandström Bodens BK 00:38:04 99,18
80 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:38:09 99,56
80 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 00:38:09 99,56
82 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:12 99,78
83 Dan Thorsell Forsa OK 00:38:13 99,86
84 Ove Johansson OK Kolmården 00:38:14 99,93
86 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:38:16 100,08
87 Lars Persson OK Kompassen 00:38:26 100,84
88 Kjell Lindblom Järfälla OK 00:38:39 101,81
88 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:39 101,81
90 Christer Ljungdahl Hjärnarps OL 00:38:40 101,89
91 Olof Ståhl Lunds OK 00:39:00 103,39
92 Hans Käck Dalaportens OL 00:39:32 105,79
94 Lars-Erik Olsson OK Tyr 00:39:51 107,22
95 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 00:39:55 107,52
96 Bengt Bengtsson Tormestorps IF 00:39:59 107,82
97 Tommy Wåhlin OK Enen 00:40:05 108,27
98 Leif Axelsson Målilla OK 00:40:48 111,50
99 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:41:04 112,70
100 Janne Lindholm Frosta OK 00:41:10 113,15
100 Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 00:41:10 113,15
103 Göran Larsson Sala OK 00:41:37 115,18
104 Göran Andersson Enebybergs IF 00:41:38 115,26
106 Matts Strandberg Stöcksjö IS 00:42:08 117,51
107 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 00:42:13 117,89
109 Kjell Martinsson OK Tranan 00:42:32 119,31
111 Ingemar Larsson Tullinge SK 00:42:50 120,66
112 Mauritz Rahnasto Malmö OK 00:43:39 124,35
113 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 00:44:03 126,15
114 Ernst Brändström Stöcksjö IS 00:44:04 126,22
115 Anders Wetterling Stigmännen Karlshamns OK 00:44:08 126,52
117 Börje Ljungberg Umeå OK 00:44:38 128,78
120 Bo Winander Järfälla OK 00:44:55 130,05
121 Anders Yngve OK Kontinent 00:44:57 130,20
123 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:45:30 132,68
124 Kurt Eriksson Vandrarringen 00:45:46 133,88
125 Leif Mathisen Eskilstuna OL 00:46:28 137,04
126 Sten Olsson OK Alehof 00:46:55 139,07
127 Gert Olsson Tockarps IK 00:47:12 140,34
128 Christer Hellström Stora Tuna OK 00:47:39 142,37
130 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 00:47:52 143,35
132 Börje Åkesson Frosta OK 00:48:33 146,43
133 Willy Ljungdell Täby OK 00:49:02 148,61
134 Bengt Elmersson OK Norrvirdarna 00:49:05 148,83
135 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 00:49:38 151,31
136 Tommy Held FK Åsen 00:50:28 155,07
137 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:52:08 162,58
138 Christer Samuelsson OK Löftan 00:52:29 164,16
139 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:34 164,53
141 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 00:55:06 175,95
142 Lars Peter Isaksson Skellefteå OK 00:55:12 176,40
146 Sten Blomström IK Stern 01:00:08 198,63
147 Gunnar Dalstrand Åmåls OK 01:00:15 199,16
148 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:01:16 203,74
149 Lennart Lundgren Avesta OK 01:06:01 225,15
150 Björn Rosander IFK Göteborg 01:07:12 230,48
151 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:07:30 231,83
153 Anders Millinger Västerås SOK 01:18:50 282,91
Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK
Ove Thorsson IK Trenne Ullared

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr