Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Monica Djurberg OK Tyr 00:26:41 46,71
2 Aila Halttunen Haninge SOK 00:27:22 49,38
3 Mona Forsberg Nyköpings OK 00:28:48 54,99
4 Barbro Edström Kovlands IF 00:28:54 55,38
5 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:29:07 56,23
6 Kerstin Liss Eskilstuna OL 00:30:13 60,53
7 Dagny Jonsson OK Letstigen 00:30:21 61,05
8 Britt-Marie Larsson SOK 68 00:31:42 66,33
9 Karin Grånäs Rasbo IK 00:32:01 67,57
10 Ulla Clevnert Spårvägens OK 00:32:19 68,74
11 Inga-Lisa Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:32:50 70,76
12 Annika Norström Hallstahammars OK 00:33:02 71,54
13 Mona Hull Almby IK 00:33:24 72,98
14 Kerstin Eriksson Björkfors GOIF 00:33:28 73,24
15 Helena Korhonen Haninge SOK 00:33:48 74,54
16 Solweig Palm Avesta OK 00:33:57 75,13
17 Britta Eklund Trosabygdens OK 00:33:59 75,26
18 Karin Persson OK Tyringe 00:34:11 76,04
20 Kerstin Palm Kjula IF 00:34:16 76,37
21 Åsa Ståhl Hjärnarps OL 00:35:21 80,60
22 Kerstin Eriksson Köping-Kolsva OK 00:35:25 80,86
23 Ann-Britt Bengtsson Selånger SOK 00:35:31 81,26
24 Gunilla Wiklund Stora Tuna OK 00:35:43 82,04
25 Maj-Lis Bergström Hofors OK 00:36:02 83,28
26 Eva Nordahl OK Pan-Kristianstad 00:36:04 83,41
27 Lena Abel Härnösands OK 00:36:08 83,67
28 Agneta Ekberg Lidköpings VSK 00:36:56 86,80
29 Ingrid Graneli Haninge SOK 00:37:14 87,97
30 Eva Trangius OK Tyr 00:37:52 90,45
30 Ann-Kristin Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:52 90,45
32 Ann-Helen Linnersjö OK Orion 00:38:25 92,60
33 Christina Flordal Ljusdals OK 00:39:13 95,73
34 Lena Jakobsson Västerås SOK 00:39:21 96,25
35 Lena Hedman Hallstahammars OK 00:39:22 96,31
36 Gun Svensson Rehns BK 00:39:56 98,53
37 Maja-Stina Gustavsson OK Roxen 00:40:04 99,05
38 Eva-Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:12 99,57
39 Irene Zander OK Milan 00:40:30 100,75
40 Kerstin Frisk Engstrand Rehns BK 00:40:50 102,05
41 Inger Jönsson IK Ymer 00:41:35 104,98
42 Maj-Britt Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:41:39 105,24
44 Kerstin Gustafsson OK Gränsen 00:42:17 107,72
45 Eva Eriksson FK Friskus-Varberg 00:42:23 108,11
46 Monica Marmelid Västerviks OK 00:42:31 108,63
47 Elisabeth Eriksson OK Milan 00:42:32 108,70
48 Marie-Louise Karlsson Nybro OK 00:42:44 109,48
50 Ingrid Wiklander Nylander Sundsvalls OK 00:43:03 110,72
51 Anita Ljungberg Umeå OK 00:43:10 111,17
52 Birgitta Wallin Trosabygdens OK 00:44:00 114,43
55 Rosa Johansson IK Uven 00:46:32 124,34
56 Lena Nyström-Nilsson Rånäs OK 00:46:35 124,54
57 Margareta Jönsson Åkers IF 00:47:09 126,75
58 Elisabet Lundgren Sundsvalls OK 00:47:17 127,27
59 Ingrid Brelind Markbygdens OK 00:47:37 128,58
60 Ingalill Svensson Sävedalens AIK 00:47:55 129,75
63 Barbro Engqvist Ronneby OK 00:49:13 134,84
64 Irene Gustafsson OK Måsen 00:49:26 135,68
65 Lisbeth Åhlund OK Klemmingen 00:49:31 136,01
66 Helene Wikner OK Storsjön 00:50:51 141,22
67 Ingalill Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:51:06 142,20
68 Gisela Löfving Tibro OK 00:51:54 145,33
70 Karin Larsson OK Kompassen 00:52:04 145,98
71 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 00:52:33 147,87
72 Ingrid Carlstedt Sävedalens AIK 00:52:41 148,39
73 Gunilla Andersson Karlskrona SOK 00:52:45 148,65
74 Britt-Marie Rydberg Istrums SK 00:52:53 149,18
75 Ing-Marie Bergman Visborgs OK 00:54:04 153,80
76 Kristin Lindberg Lunds OK 00:55:02 157,58
77 Eva Johansson Kungälvs OK 00:55:06 157,84
78 Karin Mårtensson Gotlands Bro OK 00:55:22 158,89
79 Birgitta Klockare OK Tyr 00:55:26 159,15
80 Ingegerd Olsson OK Alehof 00:57:09 165,86
81 Lena Johnsson Rånäs OK 00:57:13 166,12
82 Marianne Sjöberg OK Gränsen 00:58:20 170,49
83 Louise Maxén Timrå SOK 00:58:39 171,73
84 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 01:03:24 190,30
85 Eva Adolfsson IK Ymer 01:04:55 196,24
86 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 01:05:05 196,89
87 Karin Walltin Östersunds OK 01:05:11 197,28
88 Elisabeth Österberg Linköpings OK 01:05:41 199,23
89 Stina Korall Motala AIF OL 01:09:22 213,64
90 Inga Ljungquist Lunds OK 01:09:58 215,99
91 Barbro Martinsson OK Tyringe 01:10:47 219,18
92 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 02:11:56 300,00
Gunilla Wegebro Vännäs OK
Birgitta Påledal Strängnäs-Malmby OL
Marion Hallsten Uddevalla OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF