Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Christer Sandh OK Roxen 00:24:21 41,81
2 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:27:04 54,55
3 Lasse Holm Storviks IF 00:27:30 56,58
4 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:27:31 56,66
5 Stig Landstorp OK Tor 00:27:53 58,38
6 Göran Hällström OK Nipan 00:28:01 59,00
7 Magnus Säveros Nilivaara IS 00:28:06 59,39
8 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:28:08 59,55
9 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:28:44 62,36
10 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:29:15 64,79
11 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:29:32 66,11
15 Roger Danielsson Linköpings OK 00:31:24 74,87
16 Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 00:31:55 77,29
17 Leif Nordlund Länna IF 00:32:05 78,07
19 Börje Råberg OK Tyr 00:32:20 79,24
20 Olle Johansson IFK Hedemora OK 00:32:22 79,40
21 Owe Edström Kovlands IF 00:32:44 81,12
22 Elis Åberg Storviks IF 00:32:54 81,90
23 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:33:28 84,56
24 Roland Alsén OK Roxen 00:33:40 85,50
25 Nils-Erik Eriksson Sala OK 00:33:44 85,81
26 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:33:48 86,12
28 Benny Rendalen Korsnäs IF OK 00:33:57 86,82
30 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 00:34:39 90,11
30 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:34:39 90,11
32 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:34:41 90,26
33 Lars Jonasson Järfälla OK 00:35:01 91,83
34 Henrik Hvoslef IK Stern 00:35:24 93,62
35 Göran Larbo Attunda OK 00:35:58 96,28
36 Göran Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:36:35 99,17
37 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:36:46 100,03
38 John Östlund Sundbybergs IK 00:37:11 101,99
39 Inge Persson FK Boken 00:37:44 104,57
40 Rolf Lindberg Söderhamns OK 00:37:46 104,72
41 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:37:50 105,03
42 Per-Anders Lindgren Skellefteå OK 00:37:56 105,50
43 Ulf Back Vandrarringen 00:38:01 105,89
45 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:38:14 106,91
46 Benkt Andersson Frosta OK 00:38:16 107,07
47 Leif Lindström Nybro OK 00:38:24 107,69
48 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:38:32 108,32
49 Roland Nilsson SOK Viljan 00:38:34 108,47
50 Henry Westman Sala OK 00:39:01 110,58
51 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:39:24 112,38
52 Kurt Halvarsson Östersunds OK 00:39:25 112,46
53 Åke Olsson Hässleholms OK 00:39:34 113,16
54 Stefan Erlandsson Garda OK 00:39:42 113,79
56 Gert Lindeus Almby IK 00:40:17 116,52
57 Per Granevik Jönköpings OK 00:40:21 116,84
58 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:40:22 116,91
60 Sven Pihl Enköpings AIF 00:40:47 118,87
61 Kjell Mörtberg Bodens BK 00:40:49 119,02
63 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:41:02 120,04
64 Dag Lorén OK Frisene 00:41:15 121,06
65 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:41:28 122,07
66 Lennart Bohman Karlskrona SOK 00:41:39 122,93
67 Tommy Olsson Karlskrona SOK 00:41:56 124,26
68 Gunnar Andersson IK Vista 00:42:10 125,35
70 Steffen Häggström IF Rigor 00:42:48 128,32
72 Lars Henriksson OK Älme 00:43:13 130,28
73 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:43:17 130,59
74 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:33 131,84
75 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 00:43:37 132,15
77 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:44:01 134,03
78 Bert Thorsson Ryda SK 00:44:09 134,65
80 Sven Ruter OK Älme 00:45:00 138,64
81 Kjell-Åke Ryen Kroppa IF 00:45:24 140,52
82 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:45:25 140,59
85 Styrbjörn Jansson IF Hagen 00:45:38 141,61
86 Krister Karlsson IK Standard 00:45:39 141,69
87 Kjell Blomberg IK Standard 00:45:57 143,10
88 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:46:05 143,72
89 Bengt-Åke Svensson IK Ymer 00:46:12 144,27
89 Nils Sjödin Tjalve IF Norrköping 00:46:12 144,27
91 Sven-Åke Granquist Hästveda OK 00:46:24 145,21
92 Sören Eriksson Länna IF 00:47:11 148,88
93 Bo Ortman Vandrarringen 00:47:13 149,03
94 Kay Svensson OK P4 00:47:31 150,44
95 Jan Gustavsson IK Vista 00:48:04 153,02
96 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:38 155,68
97 Anders Hasselbo OK Måsen 00:48:44 156,15
98 Kurt Sandström Skutskärs OK 00:49:11 158,26
100 Per-Åke Andersson IS Kullen 00:49:35 160,13
101 John Sivars Dalaportens OL 00:49:40 160,52
102 Gösta Malmer IF Marin Väst 00:49:57 161,85
103 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:51:46 170,37
104 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 00:52:15 172,64
105 Kennet Löfqvist Västerås SOK 00:52:57 175,92
106 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:53:05 176,54
107 Lars Wahlström Istrums SK 00:53:24 178,03
108 Arne Larsen Västerviks OK 00:55:28 187,72
111 Erling Tällberg Stigsökarna 00:59:31 206,71
112 Hans C Johansson IK Stern 01:01:09 214,37
113 Lennart Svensson Rävetofta OK 01:01:34 216,33
114 Åke Lewander Skarpnäcks OL 01:02:51 222,34
115 Ingemar Johnsson OK Södertörn 01:06:27 239,22
116 Bengt Alkdal IF Marin Väst 01:09:30 253,53
117 Bengt Imberg Tjalve IF Norrköping 01:11:43 263,92
118 Leif Ingemarsson Karlskrona SOK 01:13:10 270,72
120 Christer Ljungquist Lunds OK 01:19:02 298,23
121 Göran Schylander Frösö IF 01:20:00 300,00
Sture Bergström OK Hammaren

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr