Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Britt-Marie Eklöf OK Milan 00:34:05 56,20
2 Ingela Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:37:31 67,66
3 Karin Creutzer Blomgren OK Tyr 00:38:20 70,39
4 Carina Lindman Finspångs SOK 00:38:50 72,06
5 Anna-Stina Nyström Länna IF 00:38:51 72,12
6 Eivor Lindgren Brunflo IF 00:39:08 73,06
7 Viveca Jernstedt Kristinehamns OK 00:39:43 75,01
8 Gunnel Palgrim Vänersborgs SK 00:40:18 76,96
9 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 00:41:23 80,58
10 Siv Frodin Köping-Kolsva OK 00:41:26 80,75
11 Kristina Frisk Attunda OK 00:42:00 82,64
12 Karin Almström Södertälje-Nykvarn OF 00:42:14 83,42
13 Bodil Ruter OK Älme 00:42:28 84,20
14 Dagny Tirén OK Ravinen 00:42:35 84,59
15 Linnea Claesson Rydboholms SK 00:42:38 84,75
16 Susanne Ingemansson Ystads OK 00:43:18 86,98
17 Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 00:43:25 87,37
19 Gunborg Westin Leksands OK 00:44:56 92,44
20 May-Sofie Olsson Forserums SOK 00:45:02 92,77
21 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 00:45:07 93,05
22 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 00:46:15 96,83
23 Gunvor Jonsson Vänersborgs SK 00:46:26 97,45
24 Lillemor Lorén OK Frisene 00:46:38 98,11
25 Kerstin Nilsson OK Gynge 00:47:15 100,17
26 Britten Persson Finspångs SOK 00:47:19 100,40
27 Solveig Tjernberg Södertälje IF 00:47:39 101,51
28 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 00:47:41 101,62
29 Lillemor Gunnarsson OK Gipen 00:47:58 102,57
31 Birgit Palm FK Boken 00:48:32 104,46
32 Margareta Birath IBM-Klubben 00:49:19 107,08
33 Berit Gustavsson Södertälje IF 00:51:33 114,54
34 Gun Thorsson Ryda SK 00:52:50 118,82
35 Eva Britt Björk Brunflo IF 00:53:31 121,10
36 Lena Sandahl Gamleby OK 00:53:46 121,94
37 Eva Eskilsson Hässleholms OK 00:53:54 122,39
38 Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 00:54:06 123,05
39 Eivor Pettersson Gamleby OK 00:54:23 124,00
40 Lena Persson Malmö OK 00:54:31 124,44
41 Marina Wästlund OK Amne 00:56:32 131,18
42 Ingrid Petersson Sundsvalls OK 00:56:33 131,24
43 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 00:57:15 133,57
44 Britt-Marie Åberg OK Tisaren 00:57:29 134,35
45 Edla Fornander Västerbergslagens OL 00:57:30 134,41
46 Monica Krig OK Nipan 00:57:53 135,69
47 Margareta Noborn Sundsvalls OK 00:58:11 136,69
49 Britt-Marie Karlsson OK Djerf 00:58:21 137,25
50 Laila Erlandsson Målilla OK 00:58:50 138,86
51 Barbro Wahlström Istrums SK 00:59:26 140,87
52 Berit Nilsson Eksjö SOK 01:00:08 143,20
53 Linnéa Hall OK Amne 01:00:25 144,15
55 Gunilla Hvatz-Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:01:35 148,05
56 Gerd Lindqvist Brunflo IF 01:01:43 148,49
57 Ulla Sönsteröd SOK 68 01:02:01 149,50
58 Maja-Stina Malmqvist Karlskrona SOK 01:02:13 150,16
59 Agneta Österberg Hofors OK 01:03:39 154,95
60 Evy Ekström OK Alferna 01:03:54 155,79
61 Inger Green Sjövalla FK 01:05:55 162,52
62 Siv Ekelöf Värend GN OL 01:06:12 163,47
63 Gurli Back Fagersta OK 01:07:46 168,70
64 Inga Gustavsson IK Uven 01:18:17 203,83
65 Karin Tibbelin Turebergs IF 01:20:44 212,01
66 Eva Ryberg Jönköpings OK 01:25:41 228,54
67 Doris Nilsson OK Klemmingen 01:28:27 237,79
68 Birgitta Nylund Järfälla OK 01:29:34 241,51
69 Monica Lindgren Linköpings OK 01:48:50 300,00
Ingrid Cullbrand IK Stern

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF