Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 S O Vikström Skellefteå OK 00:26:32 63,58
2 Ulf Löfgren Stora Tuna OK 00:27:11 66,91
3 Hans Persson OK Älgen 00:27:47 69,98
4 Gunnar Ericsson Gävle OK 00:28:54 75,71
5 Anders Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:28:59 76,13
6 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:29:05 76,65
7 Christer Ottosson OK P4 00:29:20 77,93
9 Roland Offrell Frosta OK 00:29:32 78,95
11 Gustav Krig OK Nipan 00:29:51 80,57
12 Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:30:51 85,70
13 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:30:56 86,12
14 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:31:24 88,52
15 Arne Karlsson OK Tor 00:31:34 89,37
16 John-Åke Eriksson Kristinehamns OK 00:31:52 90,91
17 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:32:12 92,61
18 Leif Lindh IK Vikings OK 00:32:29 94,07
19 Ingvar Halldin OK Tylöskog 00:32:35 94,58
20 Arne Almström Södertälje-Nykvarn OF 00:33:01 96,80
21 Yngve Karlsson IFK Mora OK 00:33:10 97,57
21 Ingemar Andersson OK Orion 00:33:10 97,57
23 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:33:19 98,34
24 Bror Palgrim Vänersborgs SK 00:33:23 98,68
25 Allan Wikström Stångenäs AIS 00:33:35 99,70
26 Björn Linnersjö OK Orion 00:33:40 100,13
27 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:33:42 100,30
28 Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen 00:33:43 100,39
29 Thord Rådberg OK Roslagen 00:33:57 101,58
30 Uno Karlsson Häverödals SK 00:33:58 101,67
30 Göran Karlsson SOK Aneby 00:33:58 101,67
32 Lennart Gustavsson IK Uven 00:34:09 102,61
34 Christer Holt OK Hierne 00:34:10 102,69
36 Åke Borger Ankarsrums OK 00:34:31 104,49
37 Jan Bojling Solna OK 00:34:33 104,66
38 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 00:34:39 105,17
39 Börje Gustafsson Hägersta GF 00:34:55 106,53
40 Bengt Jönsson Åkers IF 00:34:57 106,71
41 Roy Ovesson Helsingborgs SOK 00:35:09 107,73
42 Sven-Arne Nilsson Västvärmlands OK 00:35:13 108,07
44 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:35:26 109,18
45 Ove Larsson Eskilstuna OL 00:35:32 109,69
46 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:35:39 110,29
47 Svenerik Johansson Visby IF Gute SOK 00:35:40 110,38
48 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 00:35:43 110,63
50 Thor-Erik Lindmark IFK Kiruna 00:35:49 111,15
51 Gerth Sällström Lessebo OK 00:35:59 112,00
52 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:36:09 112,85
53 Sten Sundin OK Tisaren 00:36:11 113,02
54 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 00:36:23 114,05
55 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:36:25 114,22
56 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 00:36:27 114,39
58 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 00:36:34 114,99
59 Gunnar Carlson OK Roxen 00:36:37 115,25
60 Ingemar Nygren Årsunda IF 00:36:48 116,18
62 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:36:57 116,95
63 Håkan Söderkvist Arboga OK 00:37:00 117,21
64 Gunnar Carlén OK Måsen 00:37:05 117,64
65 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:37:10 118,06
66 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 00:37:15 118,49
67 Bo Lindkvist Köping-Kolsva OK 00:37:20 118,92
68 Inge Sundström Nyköpings OK 00:37:24 119,26
69 Bengt Petersson Nybro OK 00:37:36 120,28
69 Leif Björkman IK Ymer 00:37:36 120,28
71 Roland Lundqvist Långvikens OK 00:37:44 120,97
72 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:37:47 121,22
73 Per Jakobsson Arboga OK 00:37:51 121,56
74 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:37:52 121,65
75 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:38:18 123,87
76 Per Södersten OK Ravinen 00:38:22 124,21
77 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:38:38 125,58
78 Anders Welén Köping-Kolsva OK 00:38:39 125,66
79 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:38:42 125,92
80 Bo Hansson Arboga OK 00:39:00 127,46
82 Bo Romson Hellas Orientering 00:39:06 127,97
82 Leif Pettersson OK Ödmården 00:39:06 127,97
84 Weine Johansson Södertälje-Nykvarn OF 00:39:15 128,74
85 Ove Pettersson Arboga OK 00:39:29 129,93
86 Stig Vahlberg Kristinehamns OK 00:39:51 131,81
87 Sven-Rune Wiker Ludvika OK 00:40:08 133,26
88 Arne Karlsson Värend GN OL 00:40:12 133,61
88 Sven Wärnfeldt Ludvika OK 00:40:12 133,61
90 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:40:19 134,20
91 Karl-Erik Persson IK Vikings OK 00:40:23 134,55
92 Stig Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:40:34 135,48
94 Per-Olof Löfqvist SOK Aneby 00:40:53 137,11
95 Sören Andersson Järbo OK 00:41:14 138,90
96 Bo Gustafsson OK Gränsen 00:41:16 139,07
97 Folke Ringberg Lessebo OK 00:41:19 139,33
98 Hasse Axelsson Stigmännen Karlshamns OK 00:41:22 139,58
99 Björn Ryberg Jönköpings OK 00:41:34 140,61
100 Tore Lundgren Sundsvalls OK 00:41:51 142,06
101 Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 00:41:56 142,49
102 Leif Cliffordson Sävedalens AIK 00:42:00 142,83
103 Knut Höök OK Klyftamo 00:42:02 143,00
104 Lars-Erik Rask Västerås SOK 00:42:08 143,51
105 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:42:27 145,13
106 Lars Arlebo KFUM Örebro OK 00:42:33 145,65
107 Christer Svärd Bergnäsets AIK 00:42:44 146,59
108 Birger Lundberg Arvidsjaurs OK 00:42:57 147,70
109 Sven-Erik Forsell Skåneslättens OL 00:43:38 151,20
110 Tom Lindberg Lunds OK 00:43:44 151,71
111 Jan-Olov Rask OK Enen 00:43:54 152,56
112 Tomas Bruce OK Ravinen 00:43:55 152,65
113 Ronnie Gustavsson Rembo IK 00:44:01 153,16
114 Bengtåke Andersson OK Amne 00:44:09 153,85
115 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:44:16 154,44
116 Krister Sandblad Växjö OK 00:44:22 154,96
117 Göte Gustafsson Emmaboda Verda OK 00:44:51 157,43
118 Ewert Nilsson OK Kompassen 00:44:56 157,86
118 Lennart Mattsson Lustens OK 00:44:56 157,86
120 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 00:45:41 161,70
121 Lennart Korén OK Branten 00:46:34 166,23
122 Hans-Eric Jansson OK Djerf 00:46:43 167,00
123 Göran Karlsson Lessebo OK 00:47:01 168,53
124 Reits Hall OK Amne 00:47:03 168,70
125 Göran Andersson Västerås SOK 00:47:04 168,79
126 Lennart Karlsson Trollhättans SOK 00:47:09 169,22
127 Lars Sönsteröd SOK 68 00:47:14 169,64
128 Boris Andersson Rånäs OK 00:47:29 170,92
129 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:47:53 172,97
130 Erling Samuelsson OK Vilse 87 00:47:55 173,15
131 Åke Höglund Timrå SOK 00:47:57 173,32
132 Kurt Nilsson Nyköpings OK 00:47:59 173,49
133 Olle Hermansson IK Ymer 00:48:02 173,74
134 Mats Eriksson Sala OK 00:48:06 174,08
135 Aymonn Andersson Karlskrona SOK 00:48:12 174,60
136 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 00:48:28 175,96
138 Kjell Lindholm Sol Tranås 00:48:47 177,59
139 Bengt Andersson Tormestorps IF 00:49:20 180,40
140 Lars Karlsson Gamleby OK 00:49:25 180,83
141 Torbjörn Toreson OK Löftan 00:49:29 181,17
142 Rolf Malmros Visborgs OK 00:49:36 181,77
143 Bo Adofsson IK Ymer 00:49:49 182,88
144 Claes Green Sjövalla FK 00:49:50 182,97
145 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 00:49:51 183,05
147 Lars Johnsson OK Måsen 00:50:20 185,53
148 Nils Dåverhög Kristinehamns OK 00:50:24 185,87
149 Lars Sandblad IS Kullen 00:50:28 186,21
150 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 00:50:59 188,86
151 Per Ivermark Säffle OK 00:51:19 190,57
152 Anders Svensson Ankarsrums OK 00:51:33 191,76
153 Göran Andersson Täby OK 00:51:34 191,85
154 Karl-Axel Johansson IK Uven 00:52:05 194,49
156 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:38 197,31
157 Greger Ingemansson Ystads OK 00:52:41 197,57
158 Ronny Ragnarsson Markbygdens OK 00:52:50 198,34
159 Jan Elfsberg Falköpings AIK OK 00:52:54 198,68
160 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:53:54 203,80
161 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 00:54:02 204,49
162 Sven-Erik Sjöberg OK Tor 00:54:11 205,25
163 Staffan Skobe Västerviks OK 00:54:20 206,02
164 Johnny Malmgren Hjärnarps OL 00:54:34 207,22
165 Lennart Berggren OK Silvanus 00:54:39 207,65
166 Ragnar Widenbring Sala OK 00:54:53 208,84
167 Roland Persson IFK Enskede 00:55:01 209,52
168 Roland Eriksson Hästveda OK 00:56:55 219,26
169 Hans Sahlberg Långhundra IF 00:57:07 220,28
170 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:57:14 220,88
172 Stig Gustavsson Södertälje IF 00:58:10 225,66
173 Göran Nilsson Eksjö SOK 00:58:37 227,97
174 Hardy Paulsson Umeå OK 00:58:49 229,00
175 Folke Holmgren Strängnäs-Malmby OL 00:59:13 231,05
176 Bert Svensson Västerviks OK 00:59:23 231,90
177 PER-OLAV FÄNGMARK IFK Umeå 00:59:38 233,18
178 Roland Salomonsson Härnösands OK 01:00:17 236,51
179 Stig-Olof Stål Avesta OK 01:00:36 238,13
180 Lennart Olsson IK Uven 01:05:35 263,67
181 Christer Liwell Ärla IF 01:05:38 263,92
182 Ulf Ranhed Skogsluffarnas OK 01:05:40 264,09
183 Tomas Möller OK Södertörn 01:23:48 300,00
184 Nils-Göran Kempe OK Denseln 01:26:42 300,00
185 Key Lindell OK Södertörn 01:39:57 300,00
186 Ulf Nordgren OK Landehof 01:40:25 300,00
Lars T Lorén OK Frisene
Rolf Westberg SK Trim/Virsbo

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr