Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H75

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kuno Österlund Västerås SOK 00:33:07 62,33
2 Magne Hagström Frölunda OL 00:34:29 67,89
3 Åke Gatelid OK Skogshjortarna 00:35:34 72,30
4 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 00:36:46 77,18
5 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:37:50 81,52
7 Leif Jansson Eskilstuna OL 00:38:15 83,22
8 Folke Dahlén Lidköpings VSK 00:38:19 83,49
9 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:38:34 84,50
10 Sivert Axelsson Kalmar OK 00:38:48 85,45
11 Göran Enkvist Skellefteå OK 00:41:42 97,25
12 Kurt Åberg OK Tisaren 00:41:57 98,27
13 Leif Lundquist Enebybergs IF 00:42:12 99,28
14 Bengt Olsson Markbygdens OK 00:42:21 99,89
15 Ernie Broström Halmstad OK 00:42:25 100,16
16 Bo Svensson Tockarps IK 00:42:41 101,25
17 Anders Persson OK Hammaren 00:43:38 105,11
18 Arne Gustafsson Malmö OK 00:43:46 105,66
19 Ove Johansson OK Järnbärarna 00:44:00 106,61
20 Hans Ekberg Lidköpings VSK 00:44:04 106,88
21 Folke Lindblom Heby AIF 00:44:32 108,77
22 Rune Ahlander Jönköpings OK 00:44:51 110,06
23 Alf Olsson Forserums SOK 00:45:22 112,16
25 Svein Bakken Stigsökarna 00:45:44 113,66
26 Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 00:45:45 113,72
27 Lennart Magnusson IFK Hedemora OK 00:46:01 114,81
28 Hugo Isgren IFK Enskede 00:46:41 117,52
29 Göran Olofsson Fjärås AIK 00:47:09 119,42
30 Sören Jansson Sundsvalls OK 00:47:25 120,50
31 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 00:47:43 121,72
33 P-G Jansson Säterbygdens OK 00:48:20 124,23
34 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:48:24 124,50
35 Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 00:48:41 125,66
36 Bengt Bergqvist Stigmännen Karlshamns OK 00:48:42 125,72
37 Torgny Jonsson Växjö AIS 00:49:03 127,15
38 Inge Nilsson OK Älme 00:49:08 127,49
39 Bo Skoog Valbo AIF 00:49:22 128,44
40 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 00:49:25 128,64
40 Håkan Brost Malmö OK 00:49:25 128,64
42 Kurt Boström OK Linné 00:49:26 128,71
43 Janne Jansson Malungs OK Skogsmårdarna 00:51:05 135,42
44 Rune Ivarsson OK Hammaren 00:51:44 138,06
45 Elis Tällberg IK Hakarpspojkarna 00:51:57 138,94
48 Lars Jellvert Fellingsbro GOIF 00:52:50 142,54
49 Ove Forsberg Turebergs IF 00:53:19 144,50
50 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:53:21 144,64
51 Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 00:53:55 146,94
52 Lars Kjellman Vandrarringen 00:54:01 147,35
54 Regor Niklasson IK Albion 00:54:17 148,44
55 Börje Masser Valbo AIF 00:54:31 149,38
57 Gunnar Waern Trollhättans SOK 00:55:06 151,76
58 Kurt Bergstrand Lessebo OK 00:55:08 151,89
59 Kjell Olofsson Eslövs FK 00:55:11 152,10
60 Ulf Bolinder Västerås SOK 00:55:23 152,91
61 Rolf Andersson Laholms IF OK 00:55:25 153,05
62 Gunnar Johansson Filipstads OK 00:56:14 156,37
63 Anders Romson IFK Mora OK 00:56:17 156,57
64 Kjell Larsson OK Alferna 00:56:18 156,64
65 Lennart Karlsson OK Grip 00:56:19 156,71
66 Sven Jacobsson IF Thor 00:56:24 157,05
67 Rolf Hallberg FK Finn 00:56:29 157,38
68 Gunnar Norén Njurunda OK 00:56:58 159,35
69 Torsten Claesson OK Älme 00:57:31 161,59
70 Heino Ots Kalmar OK 00:58:19 164,84
71 Folke Sjöberg Lunds OK 00:58:23 165,11
73 Anders Johansson Nyköpings OK 00:58:48 166,81
74 Lars Roos Attunda OK 00:59:15 168,64
75 Bengt Fahlin IBM-Klubben 00:59:52 171,15
76 Sigvard Rudolfsson OK Gisle 00:59:56 171,42
77 Tore Kangas Västerås SOK 00:59:59 171,62
78 Lars-Erik Larsson OK Amne 01:00:08 172,23
79 Johnny Brandt Hällefors OK 01:00:20 173,04
80 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 01:00:22 173,18
82 Åke Björklund Västerviks OK 01:01:08 176,30
83 Kjell Wennergrund Järbo OK 01:02:02 179,96
84 Bengt Kammerland OK Milan 01:02:55 183,55
85 Bertil Olofsson Andrarums IF 01:04:11 188,71
86 Sune Johansson IFK Stockaryd 01:04:33 190,20
87 Stig Bengtsson OK Amne 01:04:46 191,08
88 Hubert Hugosson OK Gynge 01:05:28 193,93
89 Kuno Ekdahl OK P4 01:05:56 195,82
90 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:06:09 196,71
91 Kurt Rydin OK Tranan 01:06:16 197,18
92 Ruben Edvardsson Hästveda OK 01:06:19 197,38
94 Erik Jakobsson OK Nackhe 01:07:39 202,81
95 Lars-Åke Larsson OK Tranan 01:08:02 204,37
96 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 01:08:55 207,96
97 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 01:09:40 211,01
98 Kurt Zander Västerås SOK 01:10:26 214,13
99 Hans Carlheim Turebergs IF 01:10:36 214,81
100 Roland Akselsson Lunds OK 01:14:37 231,15
101 Björn Torbiörnsson Järla Orientering 01:16:20 238,13
102 Börje Karlsson Halmstad OK 01:21:47 260,30
103 Göran Thour Värend GN OL 01:24:09 269,92
104 Gilbert Casselsjö OK Kolmården 01:25:26 275,14
105 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 01:27:21 282,94
107 Nils Hallgren Visborgs OK 01:29:06 290,06
108 Per-Urban Bengtsson OK Linné 01:29:24 291,28
109 Mats Rosén Hästveda OK 01:33:09 300,00
110 Gunnar Lindström OK Renen 01:35:48 300,00
112 Gunnar Grönkvist Bottnaryds IF 01:45:59 300,00
115 Göran Karlsson OK Bävern 01:58:54 300,00
116 Bengt Hansson OK Löftan 02:05:11 300,00
117 Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 02:36:38 300,00
Nils-Eric Toftered IF Rigor
Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK
Lars-Göran Björnlinger IK Vista
Bror Nylund Oslättforspojkarnas IK
Folke Björkman Dalaportens OL
Stig Bengtsson Motala AIF OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF