Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:55:36 3,54
2 Simon Hector Snättringe SK 00:59:21 8,66
6 Markus Larsson Hestra IF 01:01:46 11,96
8 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:02:55 13,53
11 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:03:31 14,35
13 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:04:18 15,42
15 Anton Forsberg Långhundra IF 01:04:35 15,81
16 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:05:03 16,45
17 Filip Grahn Hestra IF 01:05:09 16,58
20 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:05:25 16,95
21 Mattis Hallberg IK Uven 01:05:51 17,54
24 André Andersson OK Kåre 01:06:50 18,88
25 Ville Johansson OK Kolmården 01:06:51 18,90
26 Filip Jacobsson OK Tisaren 01:06:55 18,99
27 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:07:01 19,13
28 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 01:07:16 19,47
30 Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:08:21 20,95
32 Erik Zeilon Skåneslättens OL 01:08:33 21,22
35 Filip Wadsten OK Landehof 01:09:01 21,86
37 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 01:09:31 22,54
39 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:10:02 23,25
40 Ola Andersson OK Orion 01:10:10 23,43
41 Linus Landergren Hestra IF 01:10:32 23,93
43 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:10:40 24,11
44 Tom Campbell Lustens OK 01:10:43 24,18
46 Samuel Plumppu Hestra IF 01:11:04 24,66
47 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:11:09 24,77
48 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 01:11:12 24,84
49 Emil Åberg OK Kåre 01:11:40 25,48
49 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:11:40 25,48
51 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:11:44 25,57
52 Henrik Eklund Växjö OK 01:12:04 26,03
55 Olle Nilsson OK Linné 01:12:19 26,37
59 Edvin Carlsson Markbygdens OK 01:13:19 27,73
61 Patrick Zbinden Leksands OK 01:14:12 28,94
62 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 01:14:22 29,17
64 Karl Enges Attunda OK 01:14:38 29,53
66 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 01:16:14 31,72
69 Jakob Fransson OK Milan 01:17:40 33,67
70 Bobby Brahm Långhundra IF 01:18:03 34,20
71 Emil Øbro OK Orion 01:18:11 34,38
72 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 01:18:43 35,11
73 Sven Engström Linköpings OK 01:18:47 35,20
74 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:18:53 35,33
75 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:19:13 35,79
77 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:19:42 36,45
79 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:20:48 37,95
80 Olle Andersson Tullinge SK 01:21:09 38,43
81 August Kollberg Eksjö SOK 01:21:45 39,25
82 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:22:29 40,25
83 Eric Danielsson OK Kåre 01:23:16 41,32
84 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 01:23:33 41,71
85 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:23:43 41,93
86 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 01:25:36 44,51
87 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:25:43 44,66
88 Erik Fors Hestra IF 01:25:54 44,91
91 Johan Eklund Växjö OK 01:27:20 46,87
94 Adam Thellsén OK Roxen 01:28:34 48,56
95 Simon Runefors Växjö OK 01:28:46 48,83
98 Martin Norrbom Sala OK 01:30:22 51,01
100 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:31:16 52,24
101 Jan Dalheimer IK Vikings OK 01:31:53 53,08
102 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:34:34 56,75
104 Fabian Steen OK Enen 01:38:20 61,89
105 Oskar Engman Nyköpings OK 01:38:58 62,76
106 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:39:45 63,83
107 Erik Berglund OK Kåre 01:40:18 64,58
108 Erik Nallgård Västerås SOK 01:41:25 66,10
110 Carl Rämmal Lunds OK 01:42:13 67,19
111 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 01:47:54 74,95
112 Markus Nordmark Nässjö OK 01:49:28 77,09
113 Martin Persson Årsunda IF 01:52:09 80,76
116 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 02:04:10 97,16
Martin Herbert Täby OK
Philip Edvardsson Eksjö SOK
Oskar Lind Eksjö SOK
Samuel Hedlund Långhundra IF
Per Lindman Finspångs SOK
Johannes Ridefelt OK Linné

Annonser