Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:42:03 5,57
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:42:21 6,13
3 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:43:24 8,08
8 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:45:56 12,77
9 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:46:05 13,05
11 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:46:23 13,61
12 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:46:32 13,88
13 Simon Imark Tullinge SK 00:46:38 14,07
14 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:46:43 14,22
15 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:47:03 14,84
16 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:47:29 15,65
19 Andreas Jonsson OK Orion 00:48:00 16,60
22 Rickard Djerf Tibro OK 00:48:22 17,28
23 Victor Imark Tullinge SK 00:48:37 17,75
24 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:49:00 18,46
26 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:49:47 19,91
27 Andreas Uller Kils OK 00:49:57 20,22
30 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:50:14 20,74
31 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:51:06 22,35
33 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:51:15 22,63
34 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:51:32 23,15
36 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:52:00 24,02
37 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:52:01 24,05
38 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:08 24,27
40 Simon Larsson OK Hällen 00:52:54 25,69
41 Erik Herne OK Ravinen 00:52:56 25,75
42 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:53:09 26,15
43 Albin Andersson Tullinge SK 00:53:17 26,40
49 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:54:06 27,91
51 Albin Björnudd IFK Umeå 00:54:11 28,07
53 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:54:27 28,56
54 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:54:36 28,84
55 Olle Grywenz OK Linné 00:54:37 28,87
56 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:54:39 28,93
57 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:54:55 29,42
58 Kacper Kuca OK Kolmården 00:54:59 29,55
60 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:55:14 30,01
61 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:55:20 30,20
62 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:55:25 30,35
63 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:55:57 31,34
64 John Larsson Rånäs OK 00:56:11 31,77
65 Anton Källström Sala OK 00:56:23 32,14
65 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:56:23 32,14
70 Johan Edenhamn Länna IF 00:56:52 33,04
71 Emil Karlsson Hestra IF 00:56:54 33,10
73 Jonas Andersson OK Roxen 00:57:20 33,90
75 Gustav Ögren OK Kåre 00:57:32 34,28
76 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 00:58:01 35,17
77 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:58:15 35,60
78 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:58:21 35,79
80 Tuve Möller OK Linné 00:58:30 36,07
81 Jason Bransome OK Ravinen 00:58:41 36,41
82 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:58:44 36,50
84 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:59:30 37,92
85 Robin Salén Bergnäsets AIK 00:59:36 38,11
86 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 01:00:07 39,06
87 Lukas Lundgren Växjö OK 01:00:39 40,05
88 August Mollén OK Denseln 01:00:57 40,61
88 Georg Eklöw OK Södertörn 01:00:57 40,61
90 Benjamin Langerak Järfälla OK 01:01:03 40,79
93 Johan Persson Attunda OK 01:01:47 42,15
95 Carl Holmberg IF Hagen 01:02:28 43,42
97 Oskar Forsberg Tullinge SK 01:03:18 44,97
98 Emil Grehn OK Rodhen 01:03:53 46,05
100 Daniel Rönnqvist OK Linné 01:04:42 47,56
103 Felix Lindell Öhman OK Måsen 01:05:22 48,80
106 Hampus Nyström IF Hagen 01:06:42 51,27
108 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 01:09:39 56,74
109 Axel Granqvist OK Ravinen 01:10:05 57,54
110 Edvin Nordström Täby OK 01:13:40 64,18
111 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:14:24 65,54
Martin Mörsell OK Kåre

Annonser