Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:29:44 14,70
8 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:30:42 17,53
9 Loke Östangård Gamleby OK 00:30:45 17,67
12 Erik Hannrup IF Thor 00:31:00 18,41
13 Gustav Runefors Växjö OK 00:31:02 18,50
14 Marcus Carlsson IF Hagen 00:31:40 20,36
15 Victor Hansson Jönköpings OK 00:31:42 20,46
16 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:57 21,19
19 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:32:21 22,36
20 Oskar Nyman OK Tyr 00:32:27 22,65
21 Gustav Olsson Torsås OK 00:32:49 23,73
22 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:32:57 24,12
25 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:33:17 25,09
27 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:33:26 25,53
29 Lukas Olm Kils OK 00:33:33 25,87
31 Martin Lamm Frölunda OL 00:33:41 26,26
32 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:33:56 27,00
34 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:33:58 27,09
35 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:34:05 27,44
36 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:34:07 27,53
37 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:34:09 27,63
39 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:12 27,78
40 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:34:18 28,07
41 William Nilsson Nyköpings OK 00:34:20 28,17
45 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:34:46 29,44
46 Axel Bergström OK Rodhen 00:34:47 29,49
47 Johannes Ögren OK Kåre 00:34:51 29,68
48 Felix Persson Haninge SOK 00:34:52 29,73
50 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:35:16 30,90
52 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:35:34 31,78
53 Simon Freyland Eksjö SOK 00:35:36 31,88
56 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:35:41 32,12
58 Simon Björklund Lindebygdens OK 00:35:52 32,66
64 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:36:31 34,56
66 Jacob Enberg Halmstad OK 00:36:35 34,76
68 Albin Norén Piteå IF 00:36:44 35,20
69 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:36:51 35,54
70 Axel Blom Frölunda OL 00:37:00 35,98
72 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:37:04 36,17
73 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:37:12 36,56
74 Karl Brahm Långhundra IF 00:37:21 37,00
76 Emil Jonsell IF Thor 00:37:23 37,10
78 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:37:32 37,54
81 Gunnar Engström Linköpings OK 00:37:56 38,71
82 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:38:25 40,13
83 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:38:26 40,17
84 Hugo Bäsén IF Thor 00:38:43 41,00
85 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:38:56 41,64
86 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:39:02 41,93
87 Viktor Berg Leksands OK 00:39:07 42,17
88 Filip Möller OK Södertörn 00:39:09 42,27
95 Måns Eriksson Östersunds OK 00:39:51 44,32
96 Lukas Katvala OK Älgen 00:39:52 44,37
97 Matviy Khotyaintsev IF Thor 00:39:59 44,71
98 Lucas Granberg OK Kåre 00:40:06 45,05
99 Josef Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:40:12 45,35
100 Anton Gliveson Ronneby OK 00:40:17 45,59
101 Samuel Norén OK Enen 00:40:24 45,93
102 Adrian Johansson OK Nolaskogsarna 00:40:29 46,18
103 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:40:37 46,57
104 Isac Ericsson Växjö OK 00:40:47 47,06
104 Pontus Bierfeldt Ärla IF 00:40:47 47,06
106 Albin Andersson Segersta OK 00:41:03 47,84
108 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:41:39 49,59
109 Daniel Bogren IF Hagen 00:41:55 50,37
111 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:42:04 50,81
112 Simon Harden FK Boken 00:42:06 50,91
113 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:42:07 50,96
115 Emil Johansson Segersta OK 00:42:10 51,11
116 Arvid Önsten IK Vista 00:42:13 51,25
117 John Granath OK Kåre 00:42:22 51,69
118 Adomas Repsys Alfta-Ösa OK 00:42:27 51,94
119 Klas Johansson OK Tranan 00:42:31 52,13
119 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:42:31 52,13
121 Mattias Ivares OK Södertörn 00:42:36 52,38
123 Samuel Axelson OK Tyr 00:42:56 53,35
125 Daniel Hellberg Lunds OK 00:43:44 55,69
126 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 00:44:01 56,52
127 Rasmus Täck OK Hammaren 00:44:08 56,87
129 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:44:17 57,30
131 Arvid Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:44:27 57,79
132 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:44:48 58,82
133 Axel Toresson Lunds OK 00:44:51 58,96
134 Erik Eriksson OK Älgen 00:45:17 60,23
135 Erik Lund Stenungsunds OK 00:45:19 60,33
136 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:45:21 60,43
139 Martin Danielsson OK Kåre 00:46:09 62,77
140 Johan Grahn IK Uven 00:46:20 63,31
141 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:46:51 64,82
142 Emil Gustafsson Järfälla OK 00:47:21 66,29
143 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:47:25 66,48
144 Robert Cole Väsby OK 00:47:28 66,63
147 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:48:14 68,87
148 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:48:17 69,02
151 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:48:43 70,29
153 Jimmy Johansson Forsa OK 00:48:58 71,02
156 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:49:44 73,26
157 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:50:36 75,80
159 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:51:03 77,12
160 Alexander Bokerud IF Rigor 00:51:11 77,51
161 Nils Ottosson Gävle OK 00:51:41 78,98
162 Emil Hornliden Umedalens IF 00:51:49 79,37
164 Ludvig Lindén Attunda OK 00:52:33 81,51
167 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:54:19 86,69
169 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:54:25 86,98
171 Petter Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:07 89,03
172 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:55:22 89,76
173 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:55:26 89,96
174 Martin Skärlén Haninge SOK 00:55:57 91,47
175 Julius Puke Ystads OK 00:56:23 92,74
176 Filip Johansson Kungälvs OK 00:57:59 97,42
177 Isak Eriksson Nyköpings OK 01:00:02 103,43
178 Viktor Alfredsson OK Tyr 01:00:24 104,50
179 Gabriel Sturesson Lerums SOK 01:01:07 106,60
180 Eric Valjus Hagaby GoIF Örebro 01:01:16 107,04
181 Alexander Augustsson OK Bävern 01:01:35 107,97
182 Nils Hammar FK Herkules 01:02:38 111,04
183 Viktor Granström Vingåkers OK 01:02:39 111,09
184 Love Carlsson OK Orion 01:02:59 112,07
186 Oliver Vallerius Gamleby OK 01:06:51 123,39
187 Anders Ruhn OK Roslagen 01:07:55 126,51
190 Anton Hansson OK Djerf 01:10:28 133,98
191 Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 01:10:53 135,20
192 Ingmar Holmer OK Nipan 01:14:09 144,77
193 Måns Holmgren OK Hammaren 01:14:20 145,30
194 Felix Svensson Rasbo IK 01:15:19 148,18
195 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 01:15:22 148,33
198 Alex Lindberg Fagersta OK 01:28:13 185,96
200 Daniel Glimtén OK Löftan 01:31:59 196,99
201 Jakob Nilsson Ystads OK 01:36:26 210,02
Viktor Karlsson IK Trenne Ullared
Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF

Annonser