Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:28:36 14,58
2 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:29:03 15,95
5 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:30:40 20,86
6 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:30:52 21,47
7 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:31:17 22,74
8 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:31:21 22,94
9 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:31:24 23,09
11 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:31:45 24,16
13 Jakob Thellsén OK Roxen 00:32:10 25,42
16 Johan Langerak Järfälla OK 00:33:01 28,01
17 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:33:08 28,36
18 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:33:15 28,72
19 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:33:21 29,02
20 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:33:32 29,58
21 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:33:42 30,09
22 Albin Toll OK Njudung 00:33:45 30,24
23 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:33:51 30,54
24 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:33:55 30,74
25 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:33:58 30,90
26 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:34:00 31,00
27 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:34:21 32,06
28 Hugo Setthagen OK Tranan 00:34:22 32,11
29 Johan Calleberg Snättringe SK 00:34:29 32,47
30 Samuel Pihlström OK Landehof 00:34:30 32,52
32 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:34:58 33,94
33 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:35:21 35,10
34 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:35:27 35,41
35 Mattis Persson Eksjö SOK 00:35:32 35,66
36 Arvid Roos OK Linné 00:35:35 35,81
38 Anton Hänström Täby OK 00:35:56 36,88
40 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:36:24 38,29
43 Adrian Vartia OK Löftan 00:37:10 40,63
44 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:37:28 41,54
45 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:38:06 43,46
46 Mattias Hane OK Tyr 00:38:07 43,51
47 Casper Hedar OK Tor 00:38:10 43,67
48 Andreas Näslund Västerås SOK 00:38:20 44,17
49 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:38:24 44,38
52 Albin Lindgren Visborgs OK 00:38:44 45,39
53 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:39:15 46,96
54 Adam Hodin Årsunda IF 00:39:26 47,52
56 Allan Hedberg Lunds OK 00:39:43 48,38
58 Benjamin Terent Forsa OK 00:39:49 48,68
60 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:40:00 49,24
63 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:40:20 50,25
65 Gustav Östensson OK Tranan 00:40:57 52,13
66 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:41:14 52,99
67 Melker Elofsson OK Njudung 00:41:30 53,80
68 Gustav Perman OK Tyr 00:41:34 54,00
69 William Segura KFUM Örebro OK 00:41:47 54,66
70 Anton Silier Järfälla OK 00:41:50 54,81
71 Simon Olsson Hjärnarps OL 00:41:53 54,97
73 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:42:01 55,37
74 Albin Falk Nyköpings OK 00:42:07 55,68
75 Samuel Eriksson Eds SK 00:42:09 55,78
78 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:42:33 56,99
79 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:42:46 57,65
80 Povel Hedberg Lunds OK 00:42:51 57,90
81 Leo Johansson OK Kolmården 00:43:06 58,67
82 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:43:11 58,92
84 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:43:20 59,37
85 Niklas Svensson Järfälla OK 00:43:32 59,98
86 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:43:55 61,15
87 Johan Alpberg Almby IK 00:43:57 61,25
88 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 00:44:06 61,71
89 Casper Vånsjö Arboga OK 00:44:08 61,81
90 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:44:29 62,87
91 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:44:43 63,58
92 Johannes Green Almby IK 00:44:48 63,83
93 Nils Kylborn Almby IK 00:45:03 64,59
94 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:45:25 65,71
97 Simon Svahn Eksjö SOK 00:45:42 66,57
98 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:45:56 67,28
99 Rasmus Jonsson Domnarvets GOIF 00:46:04 67,68
100 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:46:13 68,14
101 Simon Giselsson Ronneby OK 00:46:14 68,19
101 Jakob Zäll Hjärnarps OL 00:46:14 68,19
104 Axel Johansson Sol Tranås 00:46:40 69,51
105 Oskar Stenvi OK Linné 00:46:42 69,61
106 Anton Holm OK Djerf 00:46:51 70,07
107 Fredrik Hansson Täby OK 00:46:53 70,17
109 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:47:44 72,75
110 Johannes Bladh Tullinge SK 00:48:09 74,02
111 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:48:12 74,17
114 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:48:37 75,44
115 Emil Danielsson OK Hammaren 00:48:53 76,25
116 Markus Österlund Västerås SOK 00:48:54 76,30
117 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 00:49:00 76,60
118 Andreas Johansson Lidköpings VSK 00:49:24 77,82
119 Marcus Hermansson IF Hagen 00:49:47 78,98
121 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:50:38 81,57
122 Assar Johansson Tjalve IF Norrköping 00:50:41 81,72
123 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:50:50 82,18
125 Adrian Skobe Kalmar OK 00:51:26 84,00
126 Kalle Tuuri OK Renen 00:51:32 84,31
127 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:51:47 85,07
128 Anton Segerman IF Thor 00:52:06 86,03
129 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 00:52:18 86,64
130 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:52:19 86,69
131 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:52:20 86,74
132 Johan Holmberg IF Hagen 00:52:32 87,35
134 Jonathan Pettersson SOK Viljan 00:53:14 89,47
136 Adam Bratt Tullinge SK 00:53:42 90,89
137 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:53:54 91,50
138 Gustaf Nilsson Vimmerby OK 00:53:58 91,70
139 Oskar Magnusson Rehns BK 00:54:16 92,62
140 Linus Lundberg OK Bävern 00:54:40 93,83
142 Clas Norgren Gällstadbygdens SOK 00:55:20 95,86
143 Daniel Jensen Arboga OK 00:55:21 95,91
144 Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:55:57 97,73
145 Per Jutterström IFK Mora OK 00:56:01 97,94
146 Felix Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:56:10 98,39
147 Oskar Bütikofer Ljusdals OK 00:56:25 99,15
149 Anton Svensson Hässleholms OK 00:57:36 102,75
150 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:57:43 103,11
151 Isak Hultberg SOK Viljan 00:58:07 104,32
153 Erik Flodman OK Hammaren 00:58:36 105,79
154 Alexander Schandl OK Södertörn 00:58:47 106,35
155 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:01:00 113,09
156 Joel Wiklund OK Grip 01:02:08 116,53
157 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:02:17 116,99
158 Joel Kihlström Rehns BK 01:04:10 122,72
159 Axel Eriksson OK Löftan 01:05:33 126,92
160 Andreas Nilsson Husums IF OK 01:06:32 129,91
161 Samuel Låstbom Härlövs IF 01:06:45 130,57
162 William Bodin Gällstadbygdens SOK 01:07:09 131,79
163 Nils Westlund Trosabygdens OK 01:08:27 135,74
166 Maxim Johansson Sol Tranås 01:10:41 142,53
167 Oskar Källman OK Hällen 01:12:33 148,20
168 Hugo Oskarsson Halmstad OK 01:12:41 148,61
169 Thor Nilsson Fagersta OK 01:14:20 153,63
170 Adam Hertz Tenhults SOK 01:16:47 161,07
171 Ville Fontell OK Enen 01:17:59 164,72
172 Robin Edlund Sundsvalls OK 01:19:01 167,86
173 Elis Sjödin OK Nipan 01:21:58 176,83
175 Karl Palmqvist OK Kontinent 01:27:42 194,27
176 Tobias Erixon OK Kullingshof 01:28:38 197,10
177 Elias Larsson OK Enen 01:30:12 201,87
178 Charlie Eliasson Dalaportens OL 01:30:19 202,22
179 Markus Sandin Ulricehamns OK 01:32:21 208,40
180 David Nero Nässjö OK 01:50:04 262,27
Oscar Thornell Surahammars SOK
Linus Berggren OK Älvsjö-Örby
Victor Sadarangani Järla Orientering

Annonser