Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hanna Lundberg OK Renen 00:25:04 21,29
2 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:25:14 21,81
3 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:25:28 22,55
5 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:28:39 32,57
6 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:28:51 33,20
8 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:29:05 33,93
9 Tea Markholm Skåneslättens OL 00:29:27 35,09
10 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:30:04 37,03
11 Marie-Chantal Ballnus Bromma-Vällingby SOK 00:30:22 37,98
12 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:30:24 38,08
13 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:30:35 38,66
14 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:30:41 38,97
15 Ebba Lindell IF Thor 00:30:52 39,55
16 Emma Eriksson Annebergs GIF 00:31:06 40,28
18 Emilia Bergström OK Rodhen 00:31:26 41,33
20 Ida-Lee Fjelstrenius Västerviks OK 00:31:34 41,75
20 Ida Hofstedt Täby OK 00:31:34 41,75
24 Amanda Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:32:00 43,12
25 Nora Holmgård Kils OK 00:32:01 43,17
26 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:32:12 43,75
28 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:32:19 44,12
29 Tove Ringi OK Kåre 00:32:40 45,22
32 Alma Hjertberg Hestra IF 00:33:01 46,32
34 Sara Möller OK Södertörn 00:33:43 48,52
35 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:33:54 49,10
36 Elin Hugosson Lunds OK 00:34:05 49,68
37 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:34:06 49,73
40 Nina Persson Haninge SOK 00:34:19 50,41
41 Sofia Palm FK Boken 00:34:20 50,47
43 Emely Weihart Hestra IF 00:34:26 50,78
45 Sofie Franzén Almby IK 00:34:34 51,20
46 Rebecca Harden FK Boken 00:34:39 51,46
48 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:34:48 51,94
49 Klara Andersson OK Orion 00:34:52 52,15
50 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:34:56 52,35
50 Sofia Ivers Attunda OK 00:34:56 52,35
52 Hanna Roth Linköpings OK 00:35:14 53,30
53 Emma Lilje Gävle OK 00:35:22 53,72
54 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:35:28 54,03
56 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:35:47 55,03
59 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:35:58 55,61
60 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:36:00 55,71
61 Elsa Albinsson OK Tyr 00:36:08 56,13
63 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:36:29 57,24
66 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:36:51 58,39
67 Isabella Joons Leksands OK 00:36:57 58,71
68 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:37:07 59,23
69 Amanda Karmetun OK Njudung 00:37:08 59,28
71 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:37:44 61,17
72 Josefin Lindström OK Hammaren 00:37:46 61,28
73 Hanna Nilsson VK Uvarna 00:37:48 61,38
74 Vilde Wold Sundbybergs IK 00:37:57 61,85
75 Ylva Johansson OK Djerf 00:38:09 62,48
76 Clara Samuelsson OK Vivill 00:38:24 63,27
77 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:39:09 65,63
78 Josefine Jonsson OK Tor 00:39:24 66,42
79 Elin Rindstig SOK Viljan 00:39:26 66,52
80 Olivia Asp IFK Göteborg 00:39:30 66,73
81 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:39:38 67,15
83 Frida Andersson Segersta OK 00:39:58 68,20
84 Ester Laudon Vännäs OK 00:40:04 68,52
87 Emmy Lindgren Linköpings OK 00:40:25 69,62
88 Therese Nilsson OK Österåker 00:40:29 69,83
89 Ebba Lind OK Skärmen 00:40:33 70,04
90 Malin Hansson Täby OK 00:40:37 70,25
91 Clara Johansson OK Skärmen 00:40:45 70,67
93 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:40:50 70,93
94 Ida Edvardsson Eksjö SOK 00:41:13 72,14
95 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:27 72,88
96 Maja Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:41:29 72,98
97 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:41:41 73,61
98 Maja Sandvik Attunda OK 00:42:01 74,66
99 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:42:15 75,39
100 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:42:57 77,60
101 Tilda Lagerhäll Rehns BK 00:43:22 78,91
102 Ebba Klein Björkfors GOIF 00:43:26 79,12
103 Sofia Lundkvist OK Vargen 00:43:32 79,44
104 Johanna Pettersson Gustavsbergs OK 00:43:45 80,12
105 Lisa Wreeby OK Landehof 00:44:02 81,01
107 Thea Karlsson Ryda SK 00:44:15 81,69
108 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:44:17 81,80
110 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 00:45:17 84,95
112 Ida Südhoff Brattås CK 00:45:34 85,84
113 Agnes Olsson OK Tor 00:45:57 87,05
114 Elin Johansson Gudhems IF 00:46:01 87,26
115 Anna Aasa Övertorneå IF 00:46:17 88,09
116 Filippa Björkhammer Björkfors GOIF 00:46:20 88,25
118 Lisa Olsson Torsås OK 00:46:44 89,51
119 Tina Ylipää Bergnäsets AIK 00:47:24 91,61
120 Saga Stålhandske Skåneslättens OL 00:47:26 91,72
121 Alma Hellström Attunda OK 00:47:30 91,93
122 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:47:42 92,56
123 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:47:52 93,08
124 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:47:58 93,40
125 Alva Nyström IF Thor 00:48:13 94,18
126 Malvina Girinskyte Alfta-Ösa OK 00:48:21 94,60
128 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:48:38 95,49
130 Julia Funke Leksands OK 00:49:17 97,54
131 Ella Karlsson Snättringe SK 00:49:21 97,75
132 Ingrid Olsson OK Tor 00:49:41 98,80
133 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:50:12 100,43
134 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:50:23 101,01
135 Ylva Prellner Skåneslättens OL 00:50:55 102,68
136 Sara Ankarling Strängnäs-Malmby OL 00:51:07 103,31
137 Nellie Nilsson OK Orion 00:51:11 103,52
138 Elsa Bäsén IF Thor 00:51:14 103,68
139 Linnea Persson Valbo AIF 00:52:02 106,20
140 Elsa Lampinen Selånger SOK 00:52:19 107,09
141 Ida Larsson Västerås SOK 00:52:37 108,04
142 Elsa Karlsson IF Thor 00:53:02 109,35
143 Johanna Svensson OK Löftan 00:53:18 110,19
144 Emmie Lindbäck OK Renen 00:53:51 111,92
145 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:54:00 112,39
146 Marie Asplund Kungälvs OK 00:54:05 112,66
147 Petronella Hedenlund Täby OK 00:54:08 112,81
149 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:54:22 113,55
150 Filippa Jirénius Västerbergslagens OL 00:55:29 117,06
151 Elin Jennerstrand OK Njudung 00:55:45 117,90
152 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:56:11 119,27
153 Nicolina Moberg OK Tyr 00:56:40 120,79
154 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:56:45 121,05
156 Marie Crona OK Södertörn 00:57:04 122,05
157 Matilda Åkesson OK Landehof 00:58:47 127,46
157 Alma Embretsen Täby OK 00:58:47 127,46
160 Elin Göth Eksjö SOK 00:59:08 128,56
162 Sofia Edvardsson Järfälla OK 01:00:14 132,02
163 Vega Kjellsson Sidensjö IK 01:00:34 133,07
164 Sara Lagerman Strängnäs-Malmby OL 01:00:36 133,18
165 Tova Danielsson OK Skogsfalken 01:00:37 133,23
166 Felicia Lorén OK Landehof 01:01:42 136,64
167 Ellen Ekinge OK Motala 01:02:49 140,16
167 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 01:02:49 140,16
171 Sofia Tolonen OK Amne 01:04:34 145,67
172 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 01:05:30 148,61
173 Alma Sand Västerbergslagens OL 01:07:15 154,12
174 Ella Söderbergh IFK Göteborg 01:07:41 155,48
176 Katja Leickt Tullinge SK 01:10:11 163,35
177 Hanna Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:10:26 164,14
178 Ester Olofsson OK Storsjön 01:13:27 173,64
179 My Blixt Avesta OK 01:23:49 206,28
180 Sofia Ejlertsson Björkfors GOIF 01:27:24 217,57
181 Sofia Rämmal Lunds OK 01:30:35 227,59
Agnes Edgren Skarpnäcks OL
Saga Schmidt OK Kontinent
Astrid Rusk OK Kontinent

Annonser

OOCup 2022