Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
4 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:28:05 29,24
5 Klara Sjöström Västerås SOK 00:28:14 29,70
7 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:28:29 30,47
10 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:30:05 35,42
11 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:30:09 35,63
12 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:30:17 36,04
13 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:31:08 38,67
17 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:31:46 40,63
18 Ida Hänström Täby OK 00:31:50 40,84
19 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:32:07 41,71
20 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:32:21 42,44
21 Alice Ek Nyköpings OK 00:32:22 42,49
22 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:32:27 42,75
23 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:32:36 43,21
24 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:32:37 43,26
26 Signe Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:32:54 44,14
29 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:33:08 44,86
30 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:33:25 45,74
31 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:33:27 45,84
32 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:33:44 46,72
33 Julia Näslund OK Hammaren 00:33:54 47,23
34 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:34:23 48,73
35 Åsa Sundström Järla Orientering 00:34:30 49,09
35 Eira Hertin Västerviks OK 00:34:30 49,09
37 Hanna Hodin Årsunda IF 00:34:52 50,22
38 Hedda Röstin Söders-Tyresö 00:34:53 50,27
39 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:34:56 50,43
40 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:35:01 50,69
41 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:35:05 50,89
42 Elin Forsgren OK Nolaskogsarna 00:35:10 51,15
42 Thea Abaji Eksjö SOK 00:35:10 51,15
44 Elsa Göras Leksands OK 00:35:25 51,92
45 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:35:30 52,18
47 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:35:38 52,59
48 Emma Almgren OK Ravinen 00:35:40 52,70
49 Tove Ericsson Sundsvalls OK 00:35:41 52,75
50 Sara Wänström Finspångs SOK 00:36:02 53,83
51 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:36:05 53,99
52 Joni Müller af Uhr OK Linné 00:36:08 54,14
53 Irmelie Enström Sundsvalls OK 00:36:21 54,81
54 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:36:43 55,95
55 Embla Bergström Täby OK 00:36:56 56,62
57 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:36:59 56,77
58 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:37:05 57,08
59 Sofie Bodin Almby IK 00:37:16 57,65
61 Elsa Hermansson IFK Mora OK 00:37:31 58,42
63 Evelina Nilsson Högåkers OK 00:37:38 58,78
64 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:37:39 58,83
65 Alice Helmersson Vandrarringen 00:37:40 58,88
65 Elin Lindberg Vandrarringen 00:37:40 58,88
65 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:37:40 58,88
68 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:37:47 59,25
69 Cornelia Krafft Länna IF 00:37:53 59,55
70 Sofia Green Almby IK 00:37:56 59,71
71 Tilda Berg Leksands OK 00:38:00 59,92
72 Disa Svensson Västerås SOK 00:38:09 60,38
73 Linnea Lund OK Kolmården 00:38:11 60,48
74 Ella Bratt OK Orion 00:38:22 61,05
76 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:38:39 61,93
77 Emilia Johnsson OK Kåre 00:38:44 62,18
78 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:38:48 62,39
79 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:39:16 63,83
79 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:39:16 63,83
81 Felicia Von Lindern Åkers IF 00:39:18 63,94
82 Unni Granfors IF Rigor 00:39:22 64,14
84 Elin Rahm OK Norrvirdarna 00:39:42 65,18
85 Mathilde Snijder IK Uven 00:39:48 65,48
86 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:39:50 65,59
90 Amanda Hall Västerås SOK 00:40:07 66,46
93 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:40:33 67,80
94 Frida Johansson OK Skärmen 00:40:36 67,96
95 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:40:38 68,06
96 Olivia Larsson Lunds OK 00:40:47 68,53
97 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:40:55 68,94
98 Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:57 69,04
99 Elsa Karlsson OK Landehof 00:41:07 69,56
101 Alva Svärdhagen Lidköpings VSK 00:41:50 71,78
102 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:41:57 72,14
103 Rebecka Westlund Kils OK 00:42:34 74,04
104 Tove den Braver OK Gränsen 00:42:49 74,82
105 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:42:50 74,87
106 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:42:56 75,18
107 Agnes Weiss Långhundra IF 00:42:58 75,28
108 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:43:04 75,59
108 Johanna Almgren OK Ravinen 00:43:04 75,59
110 Alva Nystedt Skåneslättens OL 00:43:07 75,75
111 Fredrika Kindlundh FK Finn 00:43:08 75,80
112 Disa Rangert Kungälvs OK 00:43:17 76,26
113 Kristina Lindgren Västerås SOK 00:43:22 76,52
114 Hanna Jonsell IF Thor 00:43:31 76,98
115 Sanna Sander OK Milan 00:43:33 77,09
116 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:43:36 77,24
117 Amanda Alfredsson OK Tyr 00:43:41 77,50
118 Emma Olsson OK Gränsen 00:43:59 78,43
121 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:44:32 80,13
122 Klara Persson Halmstad OK 00:44:34 80,23
123 Fanny Östlund OK Kolmården 00:44:39 80,49
125 Katrin Asplund Kungälvs OK 00:45:00 81,57
126 Hanna Larsson Ystads OK 00:45:01 81,62
127 Lisa Olm Kils OK 00:45:11 82,14
128 Johanna Olsson Ockelbo OK 00:45:31 83,17
129 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:45:51 84,20
131 Nora Andersson OK Norrvirdarna 00:46:59 87,71
132 Filippa Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:05 88,02
134 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:47:24 89,00
135 Thilda Seldén IF Rigor 00:47:31 89,36
136 Emma Isidorsson OK Vivill 00:47:33 89,46
137 Malin Kindbom IF Hagen 00:47:42 89,92
138 Frida Mattsson OK Kullingshof 00:47:43 89,98
139 Agnes Bohlin IFK Göteborg 00:47:50 90,34
141 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:48:45 93,17
142 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:48:47 93,28
143 Linnea Leijon Härlövs IF 00:49:00 93,95
144 Elsa Asp Mölndal Outdoor IF 00:49:13 94,62
147 Selma Larsson Lunds OK 00:49:44 96,22
148 Ella Persson Eksjö SOK 00:49:58 96,94
149 Ebba Lotsander IFK Lidingö SOK 00:50:03 97,20
151 Elsa Linder OK Hällen 00:51:06 100,44
152 Ellen Hannrup IF Thor 00:51:22 101,27
153 Alva Bladh Tullinge SK 00:51:26 101,47
155 Mathilda Karlsson Valbo AIF 00:51:38 102,09
156 Jensine Svensson Finspångs SOK 00:52:13 103,90
157 Sofia Rask Kungälvs OK 00:52:21 104,31
158 Linnea Fridolfsson Stora Tuna OK 00:52:50 105,81
159 Ellen Johansson Burseryds IF 00:53:01 106,37
160 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 00:53:33 108,02
163 Lina Hällsten Stora Tuna OK 00:54:20 110,45
164 Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 00:55:02 112,61
165 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 00:55:46 114,88
166 Linn Aldén OK Roxen 00:55:55 115,35
167 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:56:00 115,60
169 Elsa Ericsson Lunds OK 00:56:26 116,94
170 Ester Andersson OK Södertörn 00:56:27 117,00
171 Tove Karlsson Järla Orientering 00:58:31 123,39
173 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:38 126,84
174 Linnea Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:45 127,20
175 Sofie Strandby SOK Träff 01:00:39 129,99
176 Anna Nilsson Garphyttans IF 01:01:02 131,17
177 Simone Stennabb IK Gandvik 01:01:10 131,59
179 Cornelia Möller OK Kontinent 01:02:30 135,71
180 Maja Axelsson Gamleby OK 01:05:00 143,45
181 Stina Lind SOK Viljan 01:06:29 148,04
182 Ella Ingström Bottnaryds IF 01:06:54 149,32
183 Ida Klasér Korsnäs IF OK 01:07:01 149,69
184 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:07:20 150,67
185 Tilda Borgström Avesta OK 01:07:33 151,34
186 Ella Selmosson Lidköpings VSK 01:08:19 153,71
187 Felicia Sahlén Västerås SOK 01:08:47 155,15
188 Olivia Ek OK Pan-Kristianstad 01:09:41 157,94
189 Flisa Ravald Östersunds OK 01:10:33 160,62
190 Julia Sörensen OK Kontinent 01:11:24 163,25
191 Greta Blücher Östersunds OK 01:12:48 167,58
192 Klara Söderlund Avesta OK 01:17:34 182,32
193 Ellen Olovsson Gamleby OK 01:17:51 183,20
195 Stina Nilsson Dalaportens OL 01:22:36 197,90
197 Martina Mäkelä Haninge SOK 01:24:55 205,06
198 Elin Andersson Kalmar OK 01:26:12 209,03
199 Julia Arvidsson IF Rigor 01:36:59 242,39
200 Cajsa Vånsjö Arboga OK 01:57:55 300,00
Sofie Ehnberg Sala OK
Sofia Sundin Waxholms OK

Annonser

OOCup 2022