Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:15:50 51,67
2 Marcus Stenebo Attunda OK 00:17:31 64,86
3 Karl Kylborn Almby IK 00:17:54 67,86
4 Johan Fochsen Waxholms OK 00:18:00 68,64
5 Linus Vernström Ronneby OK 00:18:07 69,56
6 Elias Danielsson OK Hammaren 00:18:21 71,39
7 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:18:27 72,17
8 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:18:28 72,30
11 Tobias Johansson OK Löftan 00:19:47 82,62
12 Viktor Jemth IF Thor 00:20:04 84,84
15 Alvin Craig OK Ravinen 00:20:21 87,05
16 Henrik Svensson OK Ravinen 00:20:29 88,10
19 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:58 91,89
21 Hugo Persson OK Denseln 00:21:02 92,41
23 Emil Larsson OK Tisaren 00:21:10 93,45
24 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:21:14 93,98
25 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:21:29 95,93
26 David Berglund IF Thor 00:21:33 96,46
27 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:35 96,72
27 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:21:35 96,72
29 Gustav Andersson OK Pan-Kristianstad 00:21:36 96,85
30 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:21:42 97,63
31 Axel Gidlund OK Linné 00:21:45 98,02
33 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:22:00 99,98
34 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:22:02 100,24
35 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:22:03 100,37
36 Victor Beischer IK Uven 00:22:11 101,42
37 Johan Björck OK Älme 00:22:31 104,03
38 Melker Åkesson OK Landehof 00:22:39 105,07
40 Anders Skoglund Sol Tranås 00:22:51 106,64
41 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:23:05 108,47
42 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:23:09 108,99
43 Victor Hansson OK Löftan 00:23:12 109,38
44 Leo Alvolin OK Kåre 00:23:15 109,77
45 Daniel Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 00:23:23 110,82
46 Victor Fredman OK Älvsjö-Örby 00:23:31 111,86
46 Rasmus Karlsson OK Denseln 00:23:31 111,86
48 Elis Ivers Attunda OK 00:23:35 112,39
49 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:23:45 113,69
50 Filip Lindqvist Täby OK 00:23:57 115,26
51 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:23:58 115,39
52 Viktor Sone Attunda OK 00:24:16 117,74
53 Axel Arnesson Östersunds OK 00:24:19 118,13
55 Oskar Björsson OK Kullingshof 00:24:23 118,65
56 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:24:27 119,18
57 Karl Granfors OK Landehof 00:24:36 120,35
58 Simon Svensson Västerås SOK 00:24:37 120,48
61 Johan Lindén Selånger SOK 00:24:44 121,40
63 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:24:55 122,83
65 Aron Blomqvist Vittjärvs IK 00:25:12 125,05
66 Viggo Östlund Kovlands IF 00:25:30 127,40
67 Johan Saméus Frölunda OL 00:25:35 128,05
69 Isak Andersson Lunds OK 00:25:40 128,71
71 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:25:55 130,67
72 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:26:03 131,71
73 Filip Broling Bredaryds SOK 00:26:05 131,97
74 Albin Sjöblom OK Kåre 00:26:10 132,62
75 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:26:11 132,76
76 Vilgot Kempe OK Denseln 00:26:12 132,89
77 Max Stigenlöv Högåkers OK 00:26:21 134,06
78 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:26:32 135,50
78 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:26:32 135,50
81 Albin Malmgren Ockelbo OK 00:26:35 135,89
82 Alvin Ollander OK Landehof 00:26:37 136,15
83 Noel Helmersson OK Tisaren 00:26:57 138,76
84 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 00:27:02 139,41
85 Jonatan Green Almby IK 00:27:04 139,68
86 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:27:10 140,46
87 Eskil Costermans Järla Orientering 00:27:14 140,98
88 Bruno Göransson Almby IK 00:27:16 141,24
89 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:27:24 142,29
90 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:27:29 142,94
92 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:27:38 144,12
94 Måns Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:27:48 145,42
95 Anton Fors HJS-Vansbro OK 00:27:57 146,60
96 Björn Renner OK Södertörn 00:28:07 147,90
97 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:28:08 148,03
98 Hjalmar Wennberg Hudiksvalls OK 00:28:09 148,16
99 Albin Hugosson Lunds OK 00:28:19 149,47
101 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:28:29 150,77
103 Melker Larsson OK Orion 00:28:35 151,56
104 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:28:44 152,73
105 Samuel Klein Björkfors GOIF 00:28:45 152,86
106 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:28:51 153,65
108 Lukas Groth Kungälvs OK 00:29:06 155,61
109 William Rönnborg IK Uven 00:29:08 155,87
110 Eric Bäck Arboga OK 00:29:10 156,13
112 Viktor Söderberg Järla Orientering 00:29:23 157,83
113 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:29:26 158,22
114 Viktor Boström OK Linné 00:29:38 159,78
115 Melker Karlberg Skåneslättens OL 00:29:41 160,18
116 Alexander Gustavsson OK Njudung 00:29:52 161,61
117 Andreas Handin OK Löftan 00:30:00 162,66
117 Kristoffer Klarin Surahammars SOK 00:30:00 162,66
120 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:30:24 165,79
120 Alfred Johansson OK Alehof 00:30:24 165,79
123 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:30:39 167,75
124 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:30:44 168,40
126 Måns Edgren Skarpnäcks OL 00:31:02 170,75
127 David Westfält Gotlands Bro OK 00:31:10 171,80
128 Pablo Magnusson OK Tor 00:31:12 172,06
130 Anton Pleiner Täby OK 00:31:20 173,10
131 Loke Holmgren OK Hammaren 00:31:24 173,62
132 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:31:27 174,02
134 Karl Hjärtsjö Tjällmo-Godegårds OK 00:32:11 179,76
135 Simon Lydin OK Kontinent 00:32:24 181,46
136 Max Pettersson OK Renen 00:32:40 183,55
137 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:32:53 185,25
138 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:33:08 187,20
139 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 00:33:18 188,51
141 Joel Ringström OK Landehof 00:33:25 189,42
142 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:33:55 193,34
143 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:00 193,99
146 Erik Elf Ölmstads IS 00:34:25 197,26
147 Erik Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:34:26 197,39
148 Elias Petersson IK Ymer 00:34:46 200,00
150 Axel Tenghagen Härlövs IF 00:34:49 200,39
151 Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:55 201,18
152 Svante Lorentzson Stigmännen Karlshamns OK 00:35:06 202,61
153 Mattias Josefsson OK Roxen 00:35:17 204,05
154 Rickard Berndtsson Frölunda OL 00:35:23 204,83
155 Jakob Termén Lunds OK 00:35:35 206,40
156 Jakob Ingelström OK Gynge 00:35:39 206,92
157 Albin Samuelsson OK Vivill 00:35:51 208,49
157 Jesper Unander Sundsvalls OK 00:35:51 208,49
159 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 00:36:15 211,62
160 Linus Folkjern Dalaportens OL 00:36:28 213,32
161 Gustav Åkesson Skåneslättens OL 00:36:29 213,45
163 David Hermansson Åmåls OK 00:36:51 216,32
164 Anton Sjödin Gustavsbergs OK 00:37:04 218,02
166 Viktor Karlsson Storviks IF 00:37:16 219,59
167 Hampus Norrbom Attunda OK 00:37:20 220,11
168 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:37:35 222,07
169 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 00:38:00 225,33
170 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:38:02 225,59
171 Moltas Östergren Alvesta SOK 00:38:14 227,16
172 Melwin Wildheim FK Friskus-Varberg 00:38:31 229,38
173 Viktor Zilling OK Södertörn 00:38:40 230,55
174 Jakob Asp IFK Göteborg 00:38:41 230,68
175 Hugo Åkerberg OK Löftan 00:38:44 231,08
176 Elias Söderlund Skogslöparna 00:38:53 232,25
177 Martin Hansson IF Rigor 00:38:56 232,64
178 Simon Björck Hässleholms OK 00:38:57 232,77
179 Linus Zederin OK Nackhe 00:39:13 234,86
180 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 00:39:21 235,91
181 Liam Karlsson Alvesta SOK 00:39:50 239,69
182 Anton Söderbergh IFK Göteborg 00:39:59 240,87
183 Theo Ylipää Bergnäsets AIK 00:40:10 242,31
184 Gabriel Claesson Jönköpings OK 00:40:17 243,22
185 Viktor Lundqvist Nybro OK 00:40:25 244,26
186 Daniel Lind Dalaportens OL 00:40:26 244,39
187 David Wieslander OK Vivill 00:40:31 245,05
188 Albin Jägstedt Halmstad OK 00:41:03 249,23
189 Oskar Eurenius OK Hammaren 00:41:13 250,53
190 Jannick Brabie Järfälla OK 00:41:40 254,06
191 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:42:09 257,84
192 Lucas Wanner Avesta OK 00:43:27 268,03
194 Atle Rystedt Lunds OK 00:46:21 290,75
195 Erik Bernersson OK Enen 00:47:17 298,06
197 Simon Albinsson OK Tyr 00:48:47 300,00
198 Felix Arkäng Tullinge SK 00:50:55 300,00
200 Anton Elmerfjord Lunds OK 00:51:51 300,00
201 Arvid Reimer Helsingborgs SOK 00:53:28 300,00
202 Sigurd Swahn OK Älvsjö-Örby 00:54:05 300,00
William Svartling OK Motala

Annonser

OOCup 2022