Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 4 - H11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:15:32 71,46
2 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:16:30 80,42
3 Olle Ringi OK Kåre 00:16:42 82,27
4 Olle Dalin OK Kåre 00:17:00 85,05
5 Odin Ek Nyköpings OK 00:17:06 85,97
5 Wilmer Selin FK Göingarna 00:17:06 85,97
7 Svante Selin FK Göingarna 00:17:19 87,98
9 Simon Corneliusson OK Löftan 00:17:52 93,07
11 Wille Söderqvist OK Kåre 00:18:22 97,70
13 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:18:34 99,55
14 Tim Lundberg OK Renen 00:18:43 100,94
15 Arvid Eriksson OK Tyr 00:18:45 101,25
16 Tom Weihart Hestra IF 00:19:02 103,87
17 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:19:08 104,80
18 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:19:21 106,81
19 Linus Nilsson OK Österåker 00:19:33 108,66
20 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK 00:19:36 109,12
21 Ture Lilja Ronneby OK 00:19:47 110,82
21 Elis Peterson OK Denseln 00:19:47 110,82
23 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:19:50 111,28
24 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:11 114,52
25 Simon Lundell OK Österåker 00:20:28 117,15
25 Erik Lundquist OK Ravinen 00:20:28 117,15
27 Elias Thellsén OK Roxen 00:20:30 117,46
28 Hugo Hedström OK Bävern 00:21:09 123,47
29 Axel Andersson IF Thor 00:21:17 124,71
30 Noa Berglund Täby OK 00:21:22 125,48
31 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:21:32 127,02
33 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:21:33 127,18
34 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:21:36 127,64
35 Olle Långberg Hudiksvalls OK 00:21:38 127,95
36 Lucas Söderberg Gävle OK 00:21:40 128,26
37 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:21:42 128,57
38 Albin Sundström Hestra IF 00:21:43 128,72
39 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:21:45 129,03
40 Hampus Karlsson Storviks IF 00:21:52 130,11
41 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:21:55 130,57
43 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:22:08 132,58
44 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:22:12 133,20
45 Albin Wollbrand OK Renen 00:22:14 133,51
46 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:22:16 133,81
47 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:22:19 134,28
48 Emil Seldén IF Rigor 00:22:28 135,67
49 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:22:32 136,28
50 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:22:33 136,44
51 Axel Bratt OK Orion 00:22:38 137,21
52 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:22:39 137,36
53 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:22:40 137,52
54 Sixten Persson Skogslöparna 00:22:41 137,67
54 Dante Rangert Kungälvs OK 00:22:41 137,67
56 Emil Albinsson OK Skogsfalken 00:23:03 141,07
57 Erik Ekberg Trollhättans SOK 00:23:09 141,99
57 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:23:09 141,99
59 Elias Thunberg OK Vivill 00:23:11 142,30
60 Albert Brohede OK Tyr 00:23:25 144,46
62 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:23:27 144,77
63 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:23:31 145,39
65 Linus Forsberg OK Ravinen 00:23:34 145,85
66 Albin Åslund OK Linné 00:23:39 146,62
68 Elias Hällsten Stora Tuna OK 00:23:45 147,55
68 Filip Hatlen Tullinge SK 00:23:45 147,55
70 Isak Johansson OK Gisle 00:23:51 148,48
71 Linus Nilsson OK Tyr 00:23:53 148,78
72 Isac Brovall Gällstadbygdens SOK 00:23:59 149,71
72 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:23:59 149,71
74 Nils Engberg Härnösands OK 00:24:00 149,87
75 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:24:02 150,17
76 Anton Engstrand Storviks IF 00:24:03 150,33
77 Elias Nyqvist OK Landehof 00:24:08 151,10
78 Arvid Johansson OK Djerf 00:24:10 151,41
79 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:24:13 151,87
80 Gabriel Jirénius Västerbergslagens OL 00:24:27 154,03
81 Aron Broman Länna IF 00:24:35 155,27
81 Max Emil Ekenstråle FK Herkules 00:24:35 155,27
83 Olle Petersén OK Njudung 00:24:49 157,43
84 Oliver Håkansson OK Orion 00:24:54 158,20
84 Marcus Grunder Järfälla OK 00:24:54 158,20
86 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:24:55 158,35
88 Linus Nordin OK Renen 00:25:03 159,59
89 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:25:08 160,36
91 Anton Johansson SOK Aneby 00:25:31 163,91
92 Malte Hellgren IF Thor 00:25:41 165,45
93 Casper Karlsson OK Tor 00:25:42 165,61
94 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:25:50 166,84
95 Tim Martner Frölunda OL 00:25:54 167,46
96 Daniel Kraft Almby IK 00:25:55 167,61
97 Theodor Holmström Skogsluffarnas OK 00:26:04 169,00
98 Aron Sidenvall Hudiksvalls OK 00:26:09 169,77
99 Tore Hamberg Östersunds OK 00:26:10 169,93
100 Edvin Lund OK Renen 00:26:16 170,85
101 Nils Swartz OK Orion 00:26:39 174,40
102 Simon Westh Mullsjö SOK 00:26:42 174,87
103 Hjalmar WIlhelmsson Filipstads OK 00:26:44 175,18
104 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:26:46 175,48
105 Axel Trofast Tullinge SK 00:26:48 175,79
106 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 00:26:50 176,10
106 Hugo Björkhammer Björkfors GOIF 00:26:50 176,10
110 Victor Jacobsen OK Måsen 00:27:12 179,50
111 Hugo Martinsson FK Finn 00:27:19 180,58
112 Linus Alinder Sjövalla FK 00:27:51 185,52
113 Olof Musslinder Nyköpings OK 00:27:53 185,82
114 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:28:01 187,06
115 Emil Kreutner SOK Viljan 00:28:13 188,91
116 Tim Wigh-Dahlgren Filipstads OK 00:28:14 189,07
117 Albin Paulsson OK Löftan 00:28:16 189,37
118 Otto Nilsson Linköpings OK 00:28:22 190,30
120 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:28:28 191,23
121 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:28:34 192,15
124 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:28:52 194,93
126 Hannes Persson FK Herkules 00:29:10 197,71
127 Caspin Sinai Västerviks OK 00:29:14 198,33
128 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:29:28 200,49
129 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:29:30 200,80
130 August Göras Leksands OK 00:29:54 204,50
131 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:30:07 206,51
133 Lukas Lundkvist HJS-Vansbro OK 00:30:49 212,99
134 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:30:50 213,14
135 Jacob Olsson Ockelbo OK 00:30:55 213,91
136 Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL 00:30:56 214,07
137 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:30:57 214,22
138 Herman Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:30:58 214,38
139 Hugo Noborn IFK Göteborg 00:31:10 216,23
140 Malte Landfors Lustens OK 00:31:14 216,85
141 August Ekinge OK Motala 00:31:17 217,31
142 Ivar Lissmyr IFK Mora OK 00:31:19 217,62
144 Isak Holmgård Kils OK 00:31:27 218,85
145 Fredrik Westlund Kils OK 00:31:28 219,01
146 Axel Wikner OK Österåker 00:31:32 219,62
147 Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:43 221,32
148 Lukas Hambäck Långhundra IF 00:31:45 221,63
150 Adam Plawski OK Roxen 00:31:55 223,17
152 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:32:09 225,33
153 Elis Hansson IF Thor 00:32:11 225,64
154 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:32:14 226,11
155 Albin Karlsmo IK Uven 00:32:47 231,20
157 Rasmus Viberg OK Roxen 00:33:05 233,98
158 Jakob Nordström Sigtuna OK 00:33:14 235,37
158 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:14 235,37
160 Otto Larsson OK Tranan 00:33:18 235,98
161 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 00:33:28 237,53
162 Casper Turesson Härlövs IF 00:33:46 240,30
162 Samuel Resmalm OK Hedströmmen 00:33:46 240,30
164 Rasmus Widelund OK Kåre 00:33:56 241,85
165 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:33:58 242,16
166 Anton Karlsson FK Finn 00:34:24 246,17
167 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:34:27 246,63
168 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:34:34 247,71
169 Arvid Albinsson Hjärnarps OL 00:34:44 249,26
171 Tim Andersson OK Tranan 00:35:28 256,05
172 Joar Bäckman Frösö IF 00:35:39 257,74
174 Peter Vestin OK Tor 00:36:40 267,16
175 Gabriel Örtstam Fellingsbro GOIF 00:36:46 268,08
177 Wilhelm Tengroth OK Måsen 00:37:14 272,41
178 Elias Ljungdell Täby OK 00:37:24 273,95
179 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:37:47 277,50
180 Viggo Berggren Gävle OK 00:37:48 277,65
181 Albin Söderberg Sundsvalls OK 00:37:51 278,12
183 Malte Albinsson OK Österåker 00:38:18 282,28
184 Oscar Hallqvist Vänersborgs SK 00:39:32 293,70
185 Melwin Arvidsson IF Rigor 00:40:00 298,03
186 Love Palmgren Skogsluffarnas OK 00:41:04 300,00
187 Oscar Askroth KFUM Örebro OK 00:41:16 300,00
188 Melker Olsson Stigmännen Karlshamns OK 00:42:09 300,00
189 Lukas Bergfors SOK Viljan 00:42:25 300,00
190 Viggo Ingwersen OK Enen 00:42:30 300,00
191 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:42:31 300,00
192 Gustav Lundqvist Halmstad OK 00:42:58 300,00
193 Love Gaudenz Halmstad OK 00:43:46 300,00
194 Joel Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:58 300,00
195 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:44:24 300,00
196 Viktor Jansson Mölndal Outdoor IF 00:44:50 300,00
199 Arvid Roth Linköpings OK 00:46:22 300,00
200 Isak Lemurell Sjövalla FK 00:46:39 300,00
201 Isak Fredriksson Garphyttans IF 00:46:42 300,00
203 Adrian Widmark Umeå OK 00:51:25 300,00
204 Lukas Pallhed Garphyttans IF 00:51:27 300,00
205 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:52:14 300,00
206 Emil Grönroos OK Alehof 00:53:37 300,00
207 Jonatan Vånsjö Arboga OK 00:54:03 300,00
208 Theo Sjöberg IF Thor 00:54:44 300,00
209 Anton Dyrelius Snättringe SK 00:55:22 300,00
210 Albin Boell IFK Göteborg 00:57:30 300,00
211 Olle Kullman OK Alehof 01:04:31 300,00
212 Oskar Björk OK Hammaren 01:04:55 300,00
213 Leo Haraldsson Stigmännen Karlshamns OK 01:08:39 300,00
Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb
Hugo Petersson OK Nolaskogsarna
Elias Johansson HJS-Vansbro OK
Olle Synnermark Skogsluffarnas OK
Samuel Lindborg Grycksbo IF OK
Olof Olsson OK Kåre
Anton Karlsson Waxholms OK

Annonser

Bagheera