Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, sprint (WRE), med Hammarslaget - M21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:13:59 -0,48
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:14:12 0,65
3 Anton Johansson OK Orion 00:14:25 1,78
4 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:14:35 2,65
5 Albin Ridefelt OK Linné 00:14:38 2,91
6 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:14:53 4,21
7 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:14:56 4,48
8 Olle Boström Järla Orientering 00:14:59 4,74
9 Florian Schneider IFK Lidingö SOK 00:15:02 5,00
10 Johan Högstrand IFK Göteborg 00:15:13 5,95
11 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:15:14 6,04
12 Matthias Groell OK Hammaren 00:15:15 6,13
13 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:15:18 6,39
14 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:21 6,65
15 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 00:15:26 7,08
15 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:15:26 7,08
17 Ivan Kuchmenko Järla Orientering 00:15:29 7,34
18 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:15:31 7,52
19 Peter Öberg OK Hällen 00:15:34 7,78
20 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:38 8,13
21 Oskar Andrén OK Tisaren 00:15:43 8,56
22 Rasmus Elmelid Linköpings OK 00:15:51 9,26
22 David Bejbom Järla Orientering 00:15:51 9,26
24 Oskar Daniels Attunda OK 00:15:55 9,61
25 Emil Granqvist OK Ravinen 00:15:56 9,69
25 Assar Hellström OK Ravinen 00:15:56 9,69
27 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:07 10,65
27 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:07 10,65
29 Niklaus Rey Nyköpings OK 00:16:09 10,82
30 Fredrik Edén IFK Göteborg 00:16:10 10,91
30 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:16:10 10,91
32 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:16:15 11,34
33 Daniel Attås OK Tisaren 00:16:17 11,52
34 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:16:18 11,61
34 Olle Kalered OK Denseln 00:16:18 11,61
36 Mathias Hallmén OK Denseln 00:16:20 11,78
37 Anton Sundgren Långhundra IF 00:16:23 12,04
38 Emil Kalered OK Denseln 00:16:27 12,39
39 Ivan Nikitin Rehns BK 00:16:29 12,56
40 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:34 13,00
41 Andrey Baryshnikov Rehns BK 00:16:37 13,26
42 Simon Hodler IFK Mora OK 00:16:43 13,78
43 Gustav Hindér OK Tisaren 00:16:47 14,13
44 Nick Barrable OK Ravinen 00:16:48 14,21
45 Erik Classon OK Orinto 00:16:53 14,65
46 Markus Lang Stora Tuna OK 00:17:02 15,43
47 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:17:03 15,52
48 Kalle Bergman OK Ravinen 00:17:04 15,61
49 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:17:09 16,04
50 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:17:10 16,13
51 Axel Wrådhe Attunda OK 00:17:29 17,78
52 Anders Axling Sundsvalls OK 00:17:38 18,56
53 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:17:48 19,43
53 Erik Boman Gävle OK 00:17:48 19,43
55 Karl Walheim Ärla IF 00:18:17 21,95
56 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:18:19 22,13
57 Ross Smith OK Linné 00:18:31 23,17
58 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:19:22 27,61
59 Jakob Pauser OK Hammaren 00:19:48 29,87
Joakim Svensk Stora Tuna OK
Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna
Samuel Keller Nyköpings OK
Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK
Max Peter Bejmer IFK Göteborg
Henrik Jonsson OK Rodhen

Annonser