Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, sprint (WRE), med Hammarslaget - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:13:59 2,09
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:14:56 7,22
3 Simon Imark Tullinge SK 00:15:23 9,65
4 Timo Suter Eksjö SOK 00:15:26 9,92
5 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:15:27 10,01
6 Erik Herne OK Ravinen 00:15:29 10,19
7 Simon Larsson OK Hällen 00:15:32 10,46
8 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:15:35 10,73
9 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:15:37 10,91
10 Axel Granqvist OK Ravinen 00:15:39 11,09
11 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:15:43 11,45
12 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:15:46 11,72
13 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:15:54 12,44
14 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:16:05 13,43
15 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:16:13 14,15
16 August Mollén OK Denseln 00:16:15 14,34
17 Victor Imark Tullinge SK 00:16:20 14,79
18 Nils Grip Kalmar OK 00:16:26 15,33
19 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:16:30 15,69
20 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:16:31 15,78
21 Jason Bransome OK Ravinen 00:16:36 16,23
22 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:16:37 16,32
23 Oscar Johansson OK Dacke 00:16:38 16,41
24 Johan Persson Attunda OK 00:16:40 16,59
25 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:16:43 16,86
26 Erik Hannrup IF Thor 00:16:46 17,13
27 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:16:54 17,85
28 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:16:55 17,94
28 Lukas Lundgren Växjö OK 00:16:55 17,94
30 Emil Karlsson Hestra IF 00:16:57 18,12
31 Andreas Uller Kils OK 00:16:58 18,21
32 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:17:01 18,48
32 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:17:01 18,48
34 Olle Grywenz OK Linné 00:17:05 18,84
35 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:17:15 19,74
35 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:17:15 19,74
37 Hugo Lillieström OK Roxen 00:17:23 20,46
38 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:17:25 20,64
39 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:17:27 20,82
40 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:17:29 21,00
41 Edvin Nordström Täby OK 00:17:35 21,54
41 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:17:35 21,54
43 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:17:47 22,62
44 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 00:17:50 22,89
45 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:18:04 24,15
46 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:18:14 25,05
47 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:18:20 25,59
48 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:18:26 26,13
49 Erik Vinblad Lunds OK 00:18:28 26,31
50 Andreas Jonsson OK Orion 00:18:32 26,67
51 Jonas Andersson OK Roxen 00:18:54 28,65
51 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:18:54 28,65
53 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:19:38 32,61
54 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:19:49 33,60
55 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:20:15 35,94
Georg Eklöw OK Södertörn
Daniel Rönnqvist OK Linné
Felix Lindell Öhman OK Måsen
Rickard Djerf Tibro OK
Robin Salén Bergnäsets AIK

Annonser