Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, sprint (WRE), med Hammarslaget - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:14:36 10,04
2 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:14:50 11,14
3 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:15:24 13,81
4 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:16:22 18,37
5 Clara Dahl Härlövs IF 00:16:41 19,86
6 Tove Pettersson OK Roxen 00:17:00 21,36
7 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:17:04 21,67
8 Maja Mörth Leksands OK 00:17:10 22,14
9 Tindra Jernström Avesta OK 00:17:33 23,95
10 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:17:36 24,19
11 Alva Ringi OK Kåre 00:17:46 24,97
12 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:17:56 25,76
13 Moa Karlsson Storviks IF 00:18:00 26,07
14 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:18:03 26,31
15 Alva Jonsson Långhundra IF 00:18:11 26,94
16 Frida Zeijlon OK Hällen 00:18:16 27,33
17 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:18:17 27,41
18 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:18:28 28,27
19 Ylva Sandén OK Södertörn 00:18:31 28,51
20 Maja Kindlund OK Tranan 00:18:38 29,06
21 Evelina Olsson OK Nackhe 00:18:56 30,48
22 Linda Renner OK Södertörn 00:18:59 30,71
23 Lovisa Lager Halmstad OK 00:19:06 31,26
24 Frida Hector Snättringe SK 00:19:23 32,60
25 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:19:25 32,76
26 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:19:33 33,38
27 Lotten Sandén OK Södertörn 00:19:38 33,78
28 Petrina Costermans Järla Orientering 00:19:40 33,93
29 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:19:59 35,43
30 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:20:09 36,21
31 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:20:10 36,29
32 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:20:20 37,08
33 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:20:29 37,79
34 Elvira Forslund OK Renen 00:20:46 39,12
35 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:20:47 39,20
36 Julia Wanner Avesta OK 00:21:10 41,01
37 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:22:36 47,77
38 Louise Lindström OK Hammaren 00:22:40 48,08
39 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:23:23 51,46
40 Linnea Bengtsson Falkenbergs OK 00:25:21 60,74
41 Ellen Wiksten Gävle OK 00:25:44 62,55
42 Elvira Silver Gävle OK 00:25:52 63,18
43 Matilda Larsson OK Hällen 00:28:36 76,07
44 Lovisa Ring Halmstad OK 00:29:04 78,27
45 Felicia Svedjerot Gävle OK 00:36:53 115,13
Lisa Hallmén OK Tisaren
Ella Sjöberg Tullinge SK

Annonser

Bagheera