Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 01:07:29 5,46
2 Oliwer Lundberg OK Bävern 01:08:37 6,78
3 Simon Imark Tullinge SK 01:09:04 7,31
4 Hugo Lillieström OK Roxen 01:09:28 7,78
5 Victor Imark Tullinge SK 01:09:36 7,93
6 Andreas Uller Kils OK 01:11:34 10,23
7 Felix Axelsson Markbygdens OK 01:12:23 11,19
8 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:13:02 11,95
9 Elias Ekvall Trollhättans SOK 01:14:14 13,35
10 Emil Karlsson Hestra IF 01:14:26 13,58
11 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 01:14:52 14,09
12 Fredrik Johansson OK Nackhe 01:15:19 14,62
13 Waldemar Andersson Långhundra IF 01:15:58 15,38
14 Arvid Claesson Jönköpings OK 01:17:01 16,60
15 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:17:20 16,97
16 August Mollén OK Denseln 01:17:23 17,03
17 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:17:38 17,32
18 Carl Carlsson Nyköpings OK 01:18:02 17,79
19 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 01:18:28 18,30
20 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 01:19:21 19,33
21 Rickard Djerf Tibro OK 01:19:54 19,97
22 Isak Hertin Västerviks OK 01:20:12 20,32
23 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 01:21:53 22,29
24 Linus Backlund OK Södertörn 01:24:51 25,76
25 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:26:23 27,55
26 Lukas Lundgren Växjö OK 01:26:25 27,59
27 Hannes Svahn OK Ravinen 01:26:54 28,16
28 Lukas Hellgren OK Ravinen 01:26:56 28,20
29 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:27:33 28,92
30 Hampus Nyström IF Hagen 01:28:30 30,03
31 Johan Persson Attunda OK 01:30:48 32,72
32 Olle Sörqvist Markbygdens OK 01:33:26 35,80
33 Tuve Möller OK Linné 01:36:41 39,60
34 Christian Redtzer Attunda OK 01:36:42 39,62
35 Rasmus Möller Arboga OK 01:36:49 39,75
36 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 01:38:16 41,45
37 Carl Ekbring Kexholms SK 01:42:08 45,97
38 Robin Salén Bergnäsets AIK 01:42:24 46,28
39 Carl Holmberg IF Hagen 01:44:46 49,05
40 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:45:40 50,10
41 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:54:44 60,70
42 Felix Lindell Öhman OK Måsen 01:55:14 61,28
43 Albin Andersson OK Ravinen 01:56:24 62,65
44 Christopher Wilestedt Attunda OK 02:00:18 67,21
45 Alexander Graad Ronneby OK 02:04:25 72,02
46 Martin Storkamp Sundsvalls OK 02:11:16 80,03
47 Lucas Norrman Attunda OK 02:12:16 81,20
Olle Josarp FK Friskus-Varberg
Benjamin Sturek SOK Viljan
Victor Helgesson Hestra IF
Henrik Johannesson Ronneby OK
Adam Segerslätt Skåneslättens OL
Axel Granqvist OK Ravinen
Nils Grip Kalmar OK
Tim Olsson Brattås CK

Annonser