Swedish Orienteering Federation

Hallandspremiären, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Jesper Johansson OK Löftan 00:20:38 33.90
2 Alexander Jansson OK Djerf 00:22:11 41.96
3 Gustav Ohlin OK Tranan 00:23:02 46.39
5 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:23:54 50.89
6 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:25:32 59.39
7 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:25:56 61.47
8 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:26:11 62.77
9 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:26:52 66.33
10 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:27:16 68.41
11 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:28:09 73.00
12 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:28:12 73.26
13 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:28:38 75.52
14 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:29:00 77.43
15 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:29:19 79.07
16 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:30:29 85.14
17 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:30:33 85.49
18 Albin Persson Halmstad OK 00:30:59 87.74
19 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:31:12 88.87
20 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:31:13 88.96
21 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:31:41 91.39
23 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 00:32:01 93.12
24 Jakob Moberg OK Löftan 00:32:51 97.45
25 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:33:22 100.14
26 Olle Elfström OK Orinto 00:34:08 104.13
27 Alfred Erdelius IF Rigor 00:35:06 109.16
28 David Mårtensson Garphyttans IF 00:35:17 110.11
29 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:35:19 110.29
30 Erik Ling Jönköpings OK 00:35:42 112.28
32 Måns Henningsson IK Trenne Ullared 00:37:20 120.78
33 Ludwig Gertzell Garphyttans IF 00:38:53 128.84
35 Arvid Backteman Lerums SOK 00:39:10 130.32
36 Erik Albinsson Hjärnarps OL 00:39:50 133.78
38 Gustav Bohman OK Orinto 00:43:00 150.26
40 Joel Ingemarsson Hestra IF 00:43:39 153.64
41 David Johansson FK Friskus-Varberg 00:45:28 163.09
43 Terje Stormo Gustavsbergs OK 00:50:12 187.71
44 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:50:25 188.84
45 Malte Kristiansson Halmstad OK 00:50:27 189.01
46 Tiger Landén Gustavsbergs OK 00:53:02 202.45
47 Amadeus Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:57:45 226.99
48 Alfred Östergren Alvesta SOK 01:02:14 250.31
David Almén Trollhättans SOK
Johan Gertzell Garphyttans IF
Johan Lund Stenungsunds OK

Advertisements

Bagheera