Påskorienteringen - H60
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Anders Löfgren
|
Järfälla OK |
00:38:11 |
37,50 |
|
2 |
Peter Rasmussen
|
Nyköpings OK |
00:39:32 |
41,42 |
|
3 |
Stig Andersson
|
OK Linné |
00:40:42 |
44,81 |
|
4 |
Mikael Tarandi
|
IFK Lidingö SOK |
00:40:44 |
44,90 |
|
5 |
Kjell Boman
|
Söderhamns OK |
00:41:39 |
47,57 |
|
6 |
Mats Hemström
|
Gävle OK |
00:42:00 |
48,58 |
|
7 |
Stefan Myrefelt
|
Skarpnäcks OL |
00:42:54 |
51,20 |
|
8 |
Roland Jansson
|
OK Linné |
00:42:57 |
51,34 |
|
9 |
Göran Nilsson
|
Snättringe SK |
00:45:53 |
59,87 |
|
10 |
Anders Hallmén
|
Attunda OK |
00:47:13 |
63,74 |
|
11 |
Anders Kärrström
|
Tullinge SK |
00:47:17 |
63,93 |
|
12 |
Lars Forsstedt
|
Söders-Tyresö |
00:49:17 |
69,75 |
|
13 |
Ulf Malmborg
|
Skogsluffarnas OK |
00:49:19 |
69,84 |
|
14 |
Reijo Korhonen
|
Haninge SOK |
00:49:20 |
69,89 |
|
15 |
Mats Hastad
|
Fellingsbro GOIF |
00:50:09 |
72,26 |
|
16 |
Anders Malmberg
|
Kvarnsvedens GOIF OK |
00:50:35 |
73,52 |
|
17 |
Curt Rahlén
|
OK Ravinen |
00:51:07 |
75,07 |
|
18 |
Karl Mollén
|
OK Denseln |
00:51:22 |
75,80 |
|
19 |
Göran Ohlsson
|
Tullinge SK |
00:51:37 |
76,52 |
|
20 |
Lars Erik Hermansson
|
OK Linné |
00:52:09 |
78,07 |
|
21 |
Conny Nilsson
|
Nyköpings OK |
00:53:25 |
81,75 |
|
22 |
Mats Landquist
|
Köping-Kolsva OK |
00:53:29 |
81,95 |
|
23 |
Hans Göran Pettersson
|
KFUM Örebro OK |
00:53:55 |
83,21 |
|
24 |
Per Öhlund
|
Gustavsbergs OK |
00:54:23 |
84,56 |
|
25 |
Matts Björke
|
Söders-Tyresö |
00:54:45 |
85,63 |
|
26 |
Torbjörn Bergman
|
Snättringe SK |
00:54:57 |
86,21 |
|
27 |
Mats Lilja
|
OK Enen |
00:57:17 |
92,99 |
|
28 |
Staffan Törnros
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:57:43 |
94,25 |
|
29 |
Sven-Erik Brodin
|
Kristinehamns OK |
00:58:06 |
95,36 |
|
30 |
Anders Waldemarsson
|
Köping-Kolsva OK |
01:00:21 |
101,90 |
|
31 |
Ove Eriksson
|
Nyköpings OK |
01:01:12 |
104,37 |
|
32 |
Leif Wadman
|
Köping-Kolsva OK |
01:03:51 |
112,07 |
|
33 |
Lennart Lundquist
|
OK Nalle |
01:06:40 |
120,25 |
|
34 |
Bengt Bivrin
|
Idefjordens SK |
01:09:44 |
129,16 |
|
35 |
Bo Andersson
|
Strängnäs-Malmby OL |
01:10:25 |
131,14 |
|
36 |
Hans Ragvald
|
Vingåkers OK |
01:14:46 |
143,78 |
|
37 |
Sven-Erik Levin
|
Tierps SOK |
01:18:57 |
155,94 |
|
38 |
Reinhold Lennebo
|
IF Thor |
01:32:31 |
195,35 |