Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, lång (WRE), med Brösarpslången - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Jacobsson OK Tisaren 01:12:57 7,68
2 Thomas Curiger OK Orion 01:13:26 8,22
3 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:16:14 11,34
4 Filip Grahn Hestra IF 01:16:31 11,65
5 Anton Forsberg Långhundra IF 01:17:19 12,54
6 Johan Wennermark OK Orion 01:17:21 12,58
7 Rafael Dobnik Eksjö SOK 01:17:24 12,63
8 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:17:30 12,74
9 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:18:43 14,10
10 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:19:03 14,47
11 Filip Wadsten OK Landehof 01:19:07 14,54
12 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:19:46 15,26
13 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:20:10 15,71
14 Albin Lillieström OK Roxen 01:20:56 16,56
15 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:21:16 16,93
16 Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:21:35 17,28
17 Mattis Hallberg IK Uven 01:23:05 18,95
18 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:23:09 19,03
19 Emil Øbro OK Orion 01:23:33 19,47
20 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 01:23:50 19,79
21 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:24:15 20,25
22 Ville Johansson OK Kolmården 01:24:18 20,31
23 Niklas Sundqvist Tullinge SK 01:24:50 20,90
24 Markus Larsson Hestra IF 01:25:00 21,08
25 Per Lindman Finspångs SOK 01:25:09 21,25
26 Oskar Lind Eksjö SOK 01:25:14 21,34
27 Johannes Ridefelt OK Linné 01:26:10 22,38
28 Erik Zeilon Skåneslättens OL 01:26:19 22,55
29 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 01:26:51 23,14
30 Henrik Eklund Växjö OK 01:27:07 23,44
31 Johan Lenning OK Pan-Kristianstad 01:27:32 23,90
32 Karl Enges Attunda OK 01:27:44 24,12
33 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:27:50 24,23
34 Ola Andersson OK Orion 01:28:14 24,68
35 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:28:37 25,11
36 Jaromir Mielec IK Hakarpspojkarna 01:31:26 28,24
37 Viktor Janrik OK Linné 01:32:08 29,02
39 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:33:24 30,43
41 Philip Edvardsson Eksjö SOK 01:37:02 34,47
42 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:37:37 35,11
43 Samuel Plumppu Hestra IF 01:39:13 36,89
44 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 01:41:16 39,17
45 Oskar Engman Nyköpings OK 01:42:34 40,62
46 David Svensson Skåneslättens OL 01:43:56 42,14
48 August Kollberg Eksjö SOK 01:44:58 43,29
49 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:45:43 44,12
50 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 01:45:44 44,14
51 Sven Engström Linköpings OK 01:47:55 46,57
52 Elias Rankka OK Roxen 01:48:33 47,27
53 Jakob Fransson OK Milan 01:50:59 49,98
54 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:53:00 52,22
55 Hampus Larsson FK Göingarna 01:59:25 59,36
56 Adam Thellsén OK Roxen 02:00:33 60,62
57 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 02:05:18 65,90
58 John Gabrielsson Sävedalens AIK 02:12:23 73,78
Emil Tellsén OK Roxen
Oskar Öqvist Bergnäsets AIK
Johan Nordin Sundsvalls OK

Annonser

OOCup 2022