Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint, individuell final - H18 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:14:54 3,54
2 August Mollén OK Denseln 00:15:28 6,47
3 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:15:33 6,90
4 Simon Imark Tullinge SK 00:15:36 7,16
5 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:15:40 7,50
6 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:15:48 8,19
7 Axel Granqvist OK Ravinen 00:15:57 8,96
8 Hugo Lillieström OK Roxen 00:16:10 10,08
9 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:16:18 10,77
10 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:16:21 11,03
11 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:16:28 11,63
12 Andreas Uller Kils OK 00:16:32 11,98
13 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:16:41 12,75
14 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:16:46 13,18
15 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:16:50 13,53
16 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:16:53 13,79
16 Jonas Andersson OK Roxen 00:16:53 13,79
18 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:16:54 13,87
19 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:16:59 14,30
20 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:17:01 14,48
21 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:17:05 14,82
22 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:17:19 16,03
23 Per Karlsson OK Tylöskog 00:17:38 17,66
24 Albin Alsiö IF Hagen 00:17:47 18,44
25 Johan Persson Attunda OK 00:17:50 18,70
25 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:17:50 18,70
27 Lukas Lundgren Växjö OK 00:17:59 19,47
28 Olle Hedman IF Hagen 00:18:16 20,93
29 Olle Grywenz OK Linné 00:18:17 21,02
30 Linus Backlund OK Södertörn 00:18:22 21,45
31 Oscar Stomberg IF Hagen 00:18:29 22,05
32 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 00:18:48 23,69
33 Martin Storkamp Sundsvalls OK 00:18:52 24,03
34 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:19:10 25,58
35 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:19:34 27,65
36 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:19:39 28,08
37 Albin Andersson OK Ravinen 00:20:03 30,15
Tim Olsson Brattås CK
Jesper Svensk Stora Tuna OK
Filip Trofast Bredaryds SOK

Annonser