Svenska Orienteringsförbundet

JVM-test, sprint - H17-20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:17:17 4,47
2 Anton Forsberg Långhundra IF 00:17:21 4,77
3 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:17:22 4,84
4 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:17:32 5,59
5 Simon Larsson OK Hällen 00:17:35 5,82
6 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:17:37 5,97
7 August Mollén OK Denseln 00:17:48 6,79
8 Axel Granqvist OK Ravinen 00:17:50 6,94
9 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:18:04 7,99
10 Filip Grahn Hestra IF 00:18:07 8,22
11 Ville Johansson OK Kolmården 00:18:09 8,37
12 Filip Wadsten OK Landehof 00:18:16 8,90
12 Filip Jacobsson OK Tisaren 00:18:16 8,90
14 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:18:17 8,97
15 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:18:26 9,65
16 Filip Karlsson IF Hagen 00:18:27 9,72
17 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:18:31 10,02
18 Markus Larsson Hestra IF 00:18:32 10,10
19 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:18:33 10,17
20 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:18:42 10,85
21 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:18:45 11,07
22 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:18:47 11,22
23 Andreas Uller Kils OK 00:18:52 11,60
24 Andreas Petersson Burseryds IF 00:19:01 12,27
25 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:19:07 12,72
26 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:19:10 12,95
27 Albin Lillieström OK Roxen 00:19:15 13,33
28 Viktor Janrik OK Linné 00:19:19 13,63
29 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:19:20 13,70
30 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:19:21 13,78
31 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:19:27 14,23
32 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:19:29 14,38
33 Erik Herne OK Ravinen 00:19:50 15,95
34 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:19:52 16,10
35 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:20:03 16,93
36 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:20:07 17,23
37 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 00:20:37 19,48
38 Victor Imark Tullinge SK 00:20:45 20,08
39 Olle Hedman IF Hagen 00:20:47 20,23
40 Johannes Ridefelt OK Linné 00:20:53 20,68
41 Hampus Nyström IF Hagen 00:22:13 26,69
42 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:24:52 38,63
Simon Hector Snättringe SK
Simon Imark Tullinge SK
Samuel Hedlund Långhundra IF
Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF
Filip Trofast Bredaryds SOK
Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna
Nils Alexandersson Stora Tuna OK

Annonser