Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #1 - H17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:13:33 -1,84
3 Anton Johansson OK Orion 00:14:42 4,24
4 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:14:43 4,33
5 Andreu Blanes Reig Södertälje-Nykvarn OF 00:14:51 5,03
6 Julian Dent IFK Lidingö SOK 00:15:05 6,27
7 Olle Boström Järla Orientering 00:15:06 6,36
8 Erik Berzell Järla Orientering 00:15:26 8,12
9 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:15:37 9,09
10 Lachlan Dow OK Nolaskogsarna 00:15:52 10,41
11 Assar Hellström OK Ravinen 00:15:58 10,94
12 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:15:59 11,02
13 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:16:00 11,11
14 Oscar Björck Järla Orientering 00:16:05 11,55
15 Mathias Hall Järla Orientering 00:16:09 11,90
16 Nick Barrable OK Ravinen 00:16:13 12,26
17 Emil Granqvist OK Ravinen 00:16:16 12,52
18 Emil Andersson Tullinge SK 00:16:17 12,61
19 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:27 13,49
20 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:16:33 14,02
21 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:16:39 14,55
22 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:16:42 14,81
23 Henrik Olsson Täby OK 00:16:43 14,90
24 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:16:52 15,69
25 Albin Andersson OK Ravinen 00:16:54 15,87
26 Jesper Lund Tullinge SK 00:17:00 16,40
27 Mattias Millinger Järla Orientering 00:17:04 16,75
28 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:17:12 17,45
29 Jason Bransome OK Ravinen 00:17:19 18,07
30 David Hector Snättringe SK 00:17:27 18,77
31 Sebastian Månsson Hagaby GoIF Örebro 00:17:29 18,95
32 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:17:33 19,30
33 Oskar Malmberg IFK Umeå 00:17:37 19,65
33 Joel Lännevall OK Roslagen 00:17:37 19,65
35 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:17:46 20,45
35 Hannes Svahn OK Ravinen 00:17:46 20,45
37 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:47 20,54
38 Tobias Forsén Tullinge SK 00:17:52 20,98
39 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:17:54 21,15
40 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:17:56 21,33
41 Johannes Knutas Attunda OK 00:18:01 21,77
42 Linus Backlund OK Södertörn 00:18:05 22,12
43 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:18:08 22,38
44 Simon Lundin Finspångs SOK 00:18:10 22,56
45 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:18:13 22,83
46 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:18:17 23,18
47 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:18:18 23,27
47 Karl Enges Attunda OK 00:18:18 23,27
49 Robert Sandberg OK Roslagen 00:18:24 23,79
49 Jonas Kjäll Centrum OK 00:18:24 23,79
51 John Larsson Rånäs OK 00:18:28 24,15
52 Patric De Boussard IFK Enskede 00:18:29 24,23
53 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:18:34 24,67
54 Alexander Hansen Söders-Tyresö 00:18:40 25,20
55 Jörgen Hector Snättringe SK 00:18:41 25,29
55 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:18:41 25,29
55 Pontus Johansson OK Linné 00:18:41 25,29
58 Emil Grehn OK Rodhen 00:18:56 26,61
59 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:18:57 26,70
60 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:18:59 26,88
61 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 00:19:16 28,37
61 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:16 28,37
63 Ola Hultin OK Roslagen 00:19:17 28,46
63 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:19:17 28,46
63 John Solbreck Långhundra IF 00:19:17 28,46
66 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:19:19 28,64
66 Petter Lind Skogsluffarnas OK 00:19:19 28,64
68 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:19:21 28,81
69 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 00:19:22 28,90
70 Krister Kölzow OK Ravinen 00:19:27 29,34
71 Eric Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:19:29 29,52
72 Martin Nilsson Snättringe SK 00:19:40 30,49
73 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:19:43 30,75
74 Thomas Pettersson IF Thor 00:19:51 31,46
75 Arne Jansson OK Klemmingen 00:19:52 31,54
76 Mats Hainke Snättringe SK 00:19:56 31,90
77 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:19:58 32,07
78 Erik Amberg Järla Orientering 00:20:02 32,43
79 Max Klasson OK Ravinen 00:20:03 32,51
80 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:20:05 32,69
81 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:20:11 33,22
82 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:20:12 33,31
83 Simon Sanderi Hagaby GoIF Örebro 00:20:13 33,39
83 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:20:13 33,39
83 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:20:13 33,39
86 Emil Thalin Forsa OK 00:20:15 33,57
87 Simon Österling OK Södertörn 00:20:22 34,19
88 Patrik Gunnarsson Big Foot Orienteers 00:20:29 34,80
89 Anders Platt Järla Orientering 00:20:34 35,24
90 Johan Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:20:39 35,68
91 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:20:40 35,77
92 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:20:43 36,04
93 Anders Karlsson Snättringe SK 00:20:46 36,30
94 Martin Sigrand OK Södertörn 00:20:47 36,39
95 Martin Karlsson Centrum OK 00:20:49 36,56
96 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 00:20:50 36,65
97 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:20:53 36,92
99 Love Ottosson Haninge SOK 00:20:55 37,09
100 Anders Haag Centrum OK 00:20:56 37,18
101 Christoffer Norrman Attunda OK 00:21:00 37,53
102 Ola Henriksson Järla Orientering 00:21:02 37,71
103 Mats Johnsson Centrum OK 00:21:06 38,06
104 Björn Lundquist OK Ravinen 00:21:15 38,85
105 Henrik Viklund Bromma-Vällingby SOK 00:21:19 39,21
106 Jon Lindmark Piteå IF 00:21:23 39,56
107 Harald Mild Gustavsbergs OK 00:21:25 39,74
108 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:21:27 39,91
108 Tobias Andersson OK Österåker 00:21:27 39,91
108 Göran Längheim Tullinge SK 00:21:27 39,91
111 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:21:29 40,09
112 Oliver Hagman OK Roslagen 00:21:31 40,26
112 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:21:31 40,26
114 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:21:32 40,35
116 Patrik Blidefalk OK Södertörn 00:21:36 40,70
116 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:21:36 40,70
116 Svante Persson Söderhamns OK 00:21:36 40,70
119 Felix Hellgren OK Ravinen 00:21:42 41,23
120 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 00:21:44 41,41
121 Henrik Österberg Gustavsbergs OK 00:21:47 41,67
122 Ulrik Ivers Attunda OK 00:21:54 42,29
123 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:58 42,64
124 Jimmy Andersson OK Kullingshof 00:22:01 42,91
124 Jonas Nylund Centrum OK 00:22:01 42,91
124 Johan Lidmar Snättringe SK 00:22:01 42,91
127 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:22:04 43,17
128 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:22:06 43,35
129 Andreas Schönning Järfälla OK 00:22:09 43,61
130 Olle Sjöfors OK Älme 00:22:12 43,88
131 Niklas Wansölin OK Ravinen 00:22:13 43,96
131 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:22:13 43,96
133 Bengt Svensson Sundbybergs IK 00:22:19 44,49
134 Björn Nyqvist Järla Orientering 00:22:20 44,58
135 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:22:21 44,67
136 Karl Melin Centrum OK 00:22:22 44,76
137 Simon Stålhammar Tullinge SK 00:22:24 44,93
137 Roger Tinglöf Väsby OK 00:22:24 44,93
139 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:22:31 45,55
140 Hampus Norrby Järfälla OK 00:22:39 46,25
141 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:22:42 46,52
142 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 00:22:52 47,40
142 Mattias Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:22:52 47,40
144 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:22:54 47,57
145 Piero Sannicolo Täby OK 00:22:57 47,84
146 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:23:03 48,37
146 Stefan Granath Väsby OK 00:23:03 48,37
148 Fredrik Lindell IF Thor 00:23:04 48,45
149 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 00:23:05 48,54
150 Henrik Trofast Tullinge SK 00:23:08 48,81
150 Lars Klasson OK Ravinen 00:23:08 48,81
153 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:23:10 48,98
154 Stefan Martelius Attunda OK 00:23:11 49,07
155 Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK 00:23:16 49,51
156 Albin Kvarnefalk Järfälla OK 00:23:19 49,78
157 Anders Önerud OK Ravinen 00:23:20 49,86
158 Mattias Henriksson Centrum OK 00:23:21 49,95
159 David Dahlström Falkenbergs OK 00:23:22 50,04
160 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:23:24 50,22
160 Patrik Wendelius IFK Lidingö SOK 00:23:24 50,22
162 Ulf Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:25 50,30
162 Roland Norell Söders-Tyresö 00:23:25 50,30
164 Örjan Sahl OK Klemmingen 00:23:29 50,66
165 Anders Lindgren Långhundra IF 00:23:37 51,36
165 Fredrik Åslund Katrineholms OK 00:23:37 51,36
167 Andreas Magnvall OK Södertörn 00:23:38 51,45
167 Lucas Norrman Attunda OK 00:23:38 51,45
169 Ove Jansson Haninge SOK 00:23:42 51,80
170 Robin Eriksson OK Roslagen 00:23:50 52,51
171 Peter Bergman Tullinge SK 00:23:52 52,68
172 Anders Hedberg OK Södertörn 00:23:55 52,95
173 Mats Karlsson Tullinge SK 00:24:01 53,48
173 Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL 00:24:01 53,48
175 Björn Reger Söders-Tyresö 00:24:06 53,92
176 Matts Andersson OK Ravinen 00:24:19 55,06
177 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:24:32 56,21
178 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:34 56,38
180 Glenn Widerström OK Ravinen 00:24:47 57,53
181 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:24:49 57,70
182 Johan Stridh Attunda OK 00:24:58 58,50
183 Henrik Boding IFK Lidingö SOK 00:25:02 58,85
184 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:25:06 59,20
185 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:25:15 59,99
186 Tomas Movin Snättringe SK 00:25:16 60,08
187 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:25:21 60,52
188 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:25:27 61,05
189 Mattias Robertson Centrum OK 00:25:28 61,14
190 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:25:34 61,67
191 Staffan Zilling OK Södertörn 00:25:35 61,75
192 Per Blom IFK Enskede 00:25:44 62,55
193 Tim Sundqvist OK Österåker 00:25:46 62,72
194 Per Wolgast Snättringe SK 00:25:57 63,69
195 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:26:02 64,13
196 Martin Stenback Järfälla OK 00:26:04 64,31
197 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:26:06 64,48
198 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:26:26 66,25
199 Erik Andersson OK Österåker 00:26:30 66,60
199 Håkan Rostö Rånäs OK 00:26:30 66,60
201 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 00:26:35 67,04
202 Ulf Bylund IFK Enskede 00:26:36 67,13
203 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:26:37 67,21
204 Johan Karlsten Solna OK 00:26:47 68,10
205 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 00:26:50 68,36
206 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:26:53 68,62
207 Tomas Björelind Järla Orientering 00:26:54 68,71
208 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:27:02 69,42
209 Martin Kihl Sundbybergs IK 00:27:06 69,77
210 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:27:07 69,86
211 Henrik Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:27:22 71,18
213 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 00:27:39 72,68
214 Per Ljung Stockholms OK 00:27:40 72,76
215 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:45 73,20
216 Reinhold Lennebo IF Thor 00:27:53 73,91
217 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:28:05 74,97
218 Fredrik Brandhorst-Satzkorn Järla Orientering 00:28:19 76,20
218 John Alexander Centrum OK 00:28:19 76,20
220 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 00:28:25 76,73
221 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:29:09 80,60
222 Pär Dahlström Tullinge SK 00:29:42 83,51
223 Christian Fransén Ankarsrums OK 00:29:43 83,60
224 Mats Lundblad Täby OK 00:29:57 84,83
224 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:29:57 84,83
226 Pär Gustavsson Vallentuna-Össeby OL 00:30:14 86,33
227 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:25 87,30
228 Gustav Delén Centrum OK 00:30:33 88,00
229 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:30:42 88,79
230 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 00:30:46 89,15
231 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 00:31:07 90,99
232 Joakim Thörne Kjula IF 00:31:17 91,88
233 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:34:52 110,81
234 Sven Giselsson Ronneby OK 00:35:06 112,04
235 Michael Thulin Skogsluffarnas OK 00:36:19 118,47
236 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 00:37:13 123,23
237 Anton Dahlberg Haninge SOK 00:38:36 130,54
238 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 00:41:50 147,63
239 Erland Ljungström Spårvägens OK 00:47:00 174,93
240 Henrik Persson Tullinge SK 00:52:04 201,70
Johan Hedman Söders-Tyresö
Martin Dahlgren-Rosén Gustavsbergs OK
Martin Hunhammar OK Ravinen
Per Riggare OK Ravinen
Anders Lavfors Centrum OK
Urban Freij Snättringe SK
Mattias Ågren Centrum OK
Bo Lauri Snättringe SK
Magnus Grafström Centrum OK
Martin Lindskog OK Ravinen
Mikael Nilsson Snättringe SK
Jakob Vestman OK Österåker
Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
Rudolf Hersén Tullinge SK
Frank Steiner Järfälla OK
Jerker Åberg Tumba-Mälarhöjden OK
Henrik Morast Haninge SOK
Antonio Serini IFK Lidingö SOK
Axel Mattsson Järla Orientering
Oskar Nederheim Haninge SOK
Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK
Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK
Johan Persson Attunda OK
Anders Boström Järfälla OK
Simon Bohman Rånäs OK
Joakim Persson Haninge SOK
Peo Ekström OK Ravinen
Magnus Strömqvist Attunda OK
Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby
Giancarlo Simion IFK Lidingö SOK
Michael Refors Järla Orientering
Lars Grankvist Täby OK
Christopher Lindqvist IFK Enskede
Jan Dahlberg Haninge SOK
Bo Winander Järfälla OK
Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF
Jan Stridh Skogsluffarnas OK
Joakim Olsson Väsby OK
Erik Daniels Attunda OK
Sven-Anders Olsson Attunda OK
Andreas Edlund IFK Lidingö SOK

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr