Svenska Orienteringsförbundet

OK Orintos vårtävling - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:24:54 42,12
2 Gustav Ohlin OK Tranan 00:25:17 43,89
3 Felix Drejmo OK Landehof 00:25:39 45,60
4 Anton Carlsson IF Hagen 00:26:41 50,39
5 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:26:53 51,32
6 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:27:02 52,02
7 Albin Nyqvist OK Landehof 00:28:42 59,75
8 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:28:57 60,91
9 William Sturesson Lerums SOK 00:29:02 61,30
10 Victor Hansson OK Löftan 00:31:11 71,28
11 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:31:34 73,05
12 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:32:23 76,84
13 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:32:59 79,63
14 Nils Körle OK Landehof 00:34:04 84,66
15 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:34:29 86,59
16 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:35:11 89,84
17 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:35:48 92,70
18 Albin Widman IK Ymer 00:36:26 95,64
19 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:36:38 96,57
20 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:37:06 98,73
21 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 00:40:43 115,52
22 Gustav Harrysson OK Skogshjortarna 00:40:56 116,52
23 Alfred Erdelius IF Rigor 00:41:20 118,38
24 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:42:15 122,63
25 Erik Johansson OK Alehof 00:42:31 123,87
26 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:43:35 128,82
27 Albin Schmidt Frölunda OL 00:45:14 136,48
28 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:47:47 148,31
29 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:07 154,50
30 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 00:53:19 173,99
31 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:56:58 190,93
32 Fabian Odén Fjärås AIK 00:57:11 191,94
33 Curt Norgren Gällstadbygdens SOK 00:59:13 201,37
34 Anton Lund OK Skogshjortarna 01:07:09 238,19
35 Mattias Lauri FK Herkules 01:20:36 300,00
Joel Ingemarsson Hestra IF
Hjalmar Käll IK Gandvik
Oskar Dahlin IK Gandvik
Simon Veltman OK Skogshjortarna

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr