Svenska Orienteringsförbundet

OK Orintos vårtävling - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Stefan Aroneng Hestra IF 00:34:49 29,47
2 Kent Klasson Hestra IF 00:34:54 29,71
3 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:36:13 33,60
4 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:36:27 34,29
6 Hans Wedberg Sjövalla FK 00:38:38 40,75
7 Ragnar Uppström FK Herkules 00:38:45 41,09
8 Per Flakberg IFK Göteborg 00:39:09 42,27
9 Jens Lindström Tibro OK 00:39:26 43,11
10 Lars G Johansson IFK Göteborg 00:40:47 47,10
11 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 00:41:24 48,92
12 Bertil Åkesson Markbygdens OK 00:41:36 49,52
13 Bengt Mattsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:48 53,06
14 Magnus Karlsson OK Landehof 00:43:08 54,05
15 Magnus Wide Frölunda OL 00:44:04 56,81
16 Pär Claesson Sävedalens AIK 00:44:56 59,37
17 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:45:15 60,30
18 Erik Ruotsalainen Frölunda OL 00:45:37 61,39
19 Staffan Asplund Kungälvs OK 00:45:54 62,22
20 Stefan Pihl SOK 68 00:46:29 63,95
21 Lars Björking OK Skogshjortarna 00:46:52 65,08
22 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:47:07 65,82
23 Roger Hallgren IFK Göteborg 00:49:26 72,67
24 Ulf Almehed Frölunda OL 00:51:12 77,89
25 Erik Löseth Falköpings AIK OK 00:51:18 78,19
26 Håkan Berndtsson Frölunda OL 00:51:21 78,33
27 Thomas Bäckström IF Rigor 00:54:36 87,94
28 Leif Hagman IK Uven 00:56:02 92,18
29 Magnus Ohlsson Sjövalla FK 00:56:09 92,52
30 Johan Wettergren IK Uven 00:56:42 94,15
31 Mats Dahlrot IK Uven 00:56:59 94,98
32 Ralph Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:57:49 97,45
33 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:59:41 102,96
34 Graham Kemp Göteborg-Majorna OK 01:01:23 107,99
35 Torbjörn Kjörk Frölunda OL 01:04:40 117,69
36 Dag Tryggö Trollhättans SOK 01:05:22 119,76
37 Lars Ljungberg Sjövalla FK 01:09:59 133,41
38 Bernt Berndtsson Frölunda OL 01:11:51 138,92
39 Phil Mullins Sjövalla FK 01:12:25 140,60
40 Hans-Olof Persson OK Alehof 01:12:34 141,04
41 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 01:13:45 144,54
42 Thomas Almgren Borås GIF 01:23:41 173,90
43 Peter Ravnell Gudhems IF 01:28:34 188,33
Martin Mandinger Trollhättans SOK
Stig Gustafsson IK Ymer
Jan Rydén Sjövalla FK
Jonas Sjöberg Göteborg-Majorna OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF