Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 1, medel - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:18:11 55,33
2 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:18:50 59,38
3 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:19:51 65,73
4 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:20:04 67,08
5 Molly Granäng Kungälvs OK 00:21:40 77,06
6 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:21:59 79,04
7 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:22:02 79,35
8 Lisa Swartz OK Orion 00:22:27 81,95
9 Lovis Bergstrand Brattås CK 00:22:52 84,55
10 Emma Karlsson OK Landehof 00:22:54 84,76
11 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:23:34 88,92
12 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:24:01 91,73
13 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:24:16 93,29
14 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:26 94,33
16 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:24:55 97,34
18 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:25:39 101,92
19 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:25:57 103,79
20 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:26:34 107,64
21 Tuva Östangård Gamleby OK 00:27:34 113,88
22 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:27:46 115,12
23 Julia Åtting Linköpings OK 00:28:08 117,41
24 Ellen Toll OK Njudung 00:28:24 119,08
25 Maja Graad IF Rigor 00:28:28 119,49
26 Matilda Asp IFK Göteborg 00:28:33 120,01
27 Vera Elfström OK Orinto 00:28:39 120,64
28 Elsa Södervall IK Gandvik 00:28:59 122,72
29 Emmy Palm FK Boken 00:29:01 122,92
30 Annie Eriksson OK Löftan 00:29:15 124,38
31 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:29:56 128,64
32 Lisa Östensson OK Tranan 00:30:06 129,68
33 Ida Bruhn IF Rigor 00:30:21 131,24
35 Emilia Sandin OK Skärmen 00:31:01 135,40
35 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:31:01 135,40
37 Felicia Sandin OK Skärmen 00:34:06 154,64
38 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:34:31 157,24
39 Olivia Engel OK Ravinen 00:37:08 173,57
40 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:37:32 176,06
41 Anna Svensson IF Rigor 00:39:38 189,17
42 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:39:39 189,27
43 Lisa Björsson OK Kullingshof 00:39:43 189,69
44 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:39:47 190,10
45 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:49:24 250,11
46 Ida Andersson OK Löftan 00:53:07 273,30
47 Anna Verhagen OK Orinto 01:13:36 300,00

Annonser

Bagheera