Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 1, medel - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:16:00 62,64
2 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:16:24 66,02
5 Tobias Johansson OK Löftan 00:17:51 78,26
6 Emil Larsson OK Tisaren 00:18:29 83,61
7 Victor Hansson OK Löftan 00:18:31 83,89
9 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:19:19 90,65
10 Simon Corneliusson OK Löftan 00:19:38 93,32
11 Karl Granfors OK Landehof 00:19:40 93,60
12 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:19:52 95,29
13 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:20:22 99,51
14 Gustav Andersson OK Pan-Kristianstad 00:21:07 105,84
15 Alexander Gustavsson OK Njudung 00:21:26 108,51
16 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:21:32 109,36
17 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:21:44 111,05
18 Erik Lundquist OK Ravinen 00:21:54 112,45
19 Nils Swartz OK Orion 00:22:16 115,55
20 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:22:23 116,53
21 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:35 118,22
22 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:01 121,88
22 Emil Seldén IF Rigor 00:23:01 121,88
24 Linus Zederin OK Nackhe 00:23:18 124,27
26 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:23:52 129,06
27 Simon Lundell OK Österåker 00:24:04 130,75
28 Melker Åkesson OK Landehof 00:24:32 134,69
29 Aron Rudberg OK Bävern 00:24:51 137,36
30 Albin Paulsson OK Löftan 00:25:15 140,74
31 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:26:15 149,18
32 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:26:16 149,32
33 Oskar Björsson OK Kullingshof 00:26:41 152,84
34 Eric Bäck Arboga OK 00:26:54 154,67
35 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:27:23 158,75
36 Gustav Andersson OK Löftan 00:28:22 167,05
37 Albert Brohede OK Tyr 00:28:23 167,19
38 Liam Johansson IF Hagen 00:29:10 173,80
39 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:29:21 175,35
40 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:25 175,91
41 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:29:44 178,59
42 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:29:50 179,43
43 Oskar Blom OK Löftan 00:30:30 185,06
44 Andreas Handin OK Löftan 00:30:49 187,73
45 Tom Weihart Hestra IF 00:30:51 188,01
46 Olle Petersén OK Njudung 00:32:03 198,14
46 Isak Holmgård Kils OK 00:32:03 198,14
48 Linus Alinder Sjövalla FK 00:32:46 204,19
49 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:33:52 213,48
50 Martin Eriksson Väsby OK 00:34:18 217,14
51 Elving Lomander Markbygdens OK 00:34:31 218,97
52 Albin Tagesson FK Finn 00:34:33 219,25
53 Hugo Noborn IFK Göteborg 00:34:38 219,95
54 Vilhelm Frank OK Löftan 00:34:41 220,37
55 Emil Andersson OK Virdarna 00:35:14 225,02
56 Albin Samuelsson OK Vivill 00:35:31 227,41
57 Love Gaudenz Halmstad OK 00:36:15 233,60
58 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 00:36:16 233,74
59 Albin Jägstedt Halmstad OK 00:36:28 235,43
60 Hugo Åkerberg OK Löftan 00:36:33 236,13
61 Melwin Arvidsson IF Rigor 00:39:35 261,74
62 Alexander Persson Halmstad OK 00:40:21 268,21
63 Gottfrid Alexandersson IF Rigor 00:44:10 300,00
64 Erik Wettergren IK Uven 00:47:27 300,00
65 Erik Olsson Frosta OK 00:49:22 300,00
66 Gustav Lundqvist Halmstad OK 00:53:18 300,00
67 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:11:21 300,00
Alfred Kjellén Helsingborgs SOK
Isak Thörnblad OK Flundrehof
Emil Lindblad Sävedalens AIK
Malcolm Svensson Anderstorps OK

Annonser

Bagheera