Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars 2016 etapp 1, medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Pär Hansson IFK Göteborg 00:22:57 11,85
2 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:23:26 13,63
3 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:26:28 24,77
4 Fredrik Engman OK Denseln 00:27:16 27,70
7 Odd Wallum Sävedalens AIK 00:28:36 32,60
8 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:29:19 35,23
10 Yuri Omelchenko OK Orion 00:30:31 39,64
11 Jonas Persson Torsås OK 00:30:34 39,82
12 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:30:54 41,05
13 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:31:09 41,97
13 Thomas Karlsson OK Landehof 00:31:09 41,97
15 Christian Eriksson Linköpings OK 00:31:11 42,09
16 Magnus Södervall IK Gandvik 00:31:24 42,88
16 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 00:31:24 42,88
18 Stefan Nordin Ulricehamns OK 00:31:33 43,44
19 Peter Asp IFK Göteborg 00:31:39 43,80
20 Håkan Palm FK Boken 00:31:51 44,54
21 Martin Ahlqvist Frölunda OL 00:32:31 46,99
22 Peter Braun Växjö OK 00:32:44 47,78
23 Magnus Ericsson Växjö OK 00:32:58 48,64
24 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:33:15 49,68
25 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:33:21 50,05
26 Andreas Moberg OK Tyr 00:33:30 50,60
27 Anders Kindbom IF Hagen 00:33:46 51,58
28 Magnus Homann OK Orinto 00:33:47 51,64
29 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:34:37 54,70
30 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:35:19 57,27
31 Johan Sällfors IFK Lidingö SOK 00:35:31 58,00
32 Urban Sörqvist Markbygdens OK 00:36:20 61,00
33 Jan Olausson Markbygdens OK 00:36:32 61,74
34 Anders Ryberg Mölndal Outdoor IF 00:36:44 62,47
35 Peter Pettersson Åmåls OK 00:37:46 66,27
36 Magnus Larsen FK Boken 00:37:49 66,45
38 Johan Lindeblom IK Omega 00:40:09 75,02
40 Per Kristiansson OK Kontinent 00:40:23 75,88
41 Dennis Toll OK Njudung 00:40:59 78,08
43 Per Carlsson IF Hagen 00:42:28 83,53
44 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:42:38 84,14
45 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:42:54 85,12
49 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:46:08 96,99
50 John-Patrik Treptow Anderstorps OK 00:46:39 98,89
51 Jörgen Jindö IK Uven 00:47:37 102,44
53 Stefan L Johansson Kungälvs OK 00:49:17 108,56
54 Daniel Bjärsvik IK Hakarpspojkarna 00:49:33 109,54
55 Kjell Johansson IF Hagen 00:49:39 109,91
58 Harri Viinamäki IF Hagen 00:50:34 113,27
59 Fredrik Brorson OK Nackhe 00:50:47 114,07
60 Thomas Gustafsson Göteborg-Majorna OK 00:52:12 119,27
61 Tomas Pettersson OK Reftele 00:52:23 119,95
62 Ulf Liljebjörn Nybro OK 00:53:21 123,50
63 Mikael Söderström OK Stigen 00:55:57 133,04
64 Björn Lindblad Sävedalens AIK 01:00:47 150,80
65 Ronnie Bohman OK Orinto 01:03:35 161,08
Martin Johansson OK Orinto
Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna
Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK

Annonser

Bagheera